Deltagere til Horsens FS cup 2015

Horsens FS cup 2015. Horsens FS afholder stort indefodboldstævne i Vesthallen den 9. 10. og 11. januar 2015. Der spilles i drenge U6, U7, U8, U9, U10, U11 og U12. POKALER TIL ALLE SPILLERE.

Drenge U10  | AB  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Daugård/Engum B Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
De gule A Logo AC Horsens AC Horsens
FC Grejsdalen A Logo Boldklubben Sport Grejsdalen Boldklubben Sport Grejsdalen
FC Horsens A A Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens B1 B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens B2 B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens C C Logo FC Horsens FC Horsens
FCB Herning A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Løsning B Logo Løsning IF Løsning IF
MG&BK 2 B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
MG&BK 3 B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
sportigan Hedensted A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Stensballe A Logo Stensballe ik Stensballe ik
Stensballe B Logo Stensballe ik Stensballe ik
Stensballe B Logo Stensballe ik Stensballe ik
TEAM GIVE C Logo Give Fremad Give Fremad
TGI B Logo Trelde Gymnastik- og Idrætsforening Trelde Gymnastik- og Idrætsforening
Vejle Boldklub A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Virring/Vitved B Virring-Vitved Ungdoms- og Idrætsforening Logo ukendt af Staevner.dk Virring-Vitved Ungdoms- og Idrætsforening

Drenge U11  | AB  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AC Horsens B Logo AC Horsens AC Horsens
AGF 1 A Logo Århus GF Århus GF
AGF 2 Logo Århus GF Århus GF
Hatting-Torsted A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Herning Fremad 1 A Logo Herning Fremad Herning Fremad
Herning Fremad 2 B Logo Herning Fremad Herning Fremad
HFS U11 Rooney B Logo Horsens FS Horsens FS
Hornslet IF B Logo Hornslet IF Hornslet IF
Hornslet IF A Logo Hornslet IF Hornslet IF
HSF U11 Bale B Logo Horsens FS Horsens FS
Ikast FS A Logo Ikast FS Ikast FS
Lokalsyn Kolding B Logo Skibet IF Skibet IF
Lyseng A Logo if lyseng if lyseng
Lyseng 2 B Logo IF Lyseng IF Lyseng
Sanderum Boldklub 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sportigan Hedensted B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Team Invita-Sportsmaster A Logo Holstebro boldklub Holstebro boldklub
TMG, Mårslet A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tmg
TMG, Mårslet 2 B Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Tved 1 A Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved 2 A Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Vamdrup B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Verdensklasse B Logo FC Horsens FC Horsens
Weltklasse B Logo FC Horsens FC Horsens

Drenge U12  | AB  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø 1 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø 2 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Galtens friske drenge (1) A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Galten FS
Galtens friske drenge (2) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Galten FS
Kerteminde A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Middelfart 1 A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Middelfart 2 A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Middelfart 3 B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Middelfart 4 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Middelfart
SS Skjold 1 A Logo Sportssammenslutningen Skjold Sportssammenslutningen Skjold
SS Skjold 2 B Logo Sportssammenslutningen Skjold Sportssammenslutningen Skjold
Strib 1 A Logo Strib IF Strib IF
Strib 2 B Logo Strib IF Strib IF
Team Gul B Logo Horsens FS Horsens FS
team hfs B Logo Horsens FS Horsens FS
TEAM LOGSTOR C Logo Hedensted IF Hedensted IF

Drenge U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 3 Logo Bredballe IF Bredballe IF
HIF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hundslund IF
Hornsyld IF B Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Horsens KFUM 1 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Lystrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lystrup
Ninja-banden Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Vejle Boldklub Logo vejle boldklub vejle boldklub

Drenge U7  | Mixede

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Barca United B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
Brædstrup 1 B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Brædstrup 2 C Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Daugård if B Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
Engum UI B Logo Engum UI Engum UI
Engum UI 2 B Logo Engum UI Engum UI
FC Horsens 2008 1 Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2008 2 Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2008 3 Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2008 4 Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2008 5 Logo FC Horsens FC Horsens
Grejs-drengene B Logo Boldklubben Sport Grejsdalen Boldklubben Sport Grejsdalen
Horsens KFUM C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Liverpool United B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
RAP B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
RIP B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
RUP B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Rødderne Logo Filskov IF Filskov IF
Skibet 1 B Logo Skibet IF Skibet IF
Skibet 2 B Logo Skibet IF Skibet IF
Skipper Skræk B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Søften GF A Logo Søften Gymnastikforening Søften Gymnastikforening
Vamdrup I A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vamdrup IF fodbold
Vamdrup II B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vamdrup IF fodbold

Drenge U8  | AB  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Engum UI B Logo Engum UI Engum UI
FC Gjern IF B Logo Gjern Idræts Forening Gjern Idræts Forening
Hatting-Torsted 1 A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
NBSIF A Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Sanderum Boldklub A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SIK Viborg A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK Viborg 2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Skibet IF 1 B Logo Skibet IF Skibet IF
Skibet IF 2 B Logo Skibet IF Skibet IF
SS Skjold B Logo Sportssammenslutningen Skjold Sportssammenslutningen Skjold
Stensballe IK 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe IK 2 C Logo Stensballe IK Stensballe IK
VIK A Logo Vejlby IK Vejlby IK
Østbirk A Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

Drenge U9  | AB  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bagges boys B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Bredballe 1 A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe 2 A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF B2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Skibet B Logo Skibet IF Skibet IF
Gauerslund IF A Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Hatting/Torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hornsyld IF 1 B Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Hornsyld IF 2 B Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Horsens Freja C Logo Horsens Freja Horsens Freja
Horsens FS B Logo Horsens FS Horsens FS
Hovedgård IF1 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Hovedgård IF2 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
MG&BK 2 A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Rybergs Rovfugle - wannabees A Logo Brande IF Brande IF
Skibet B Logo Skibet IF Skibet IF
sportigan B Logo Vejle FC Vejle FC
Stensballe IK 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
TRIF A Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening
Vejle Boldklub B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
VRI B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

Arrangør: Horsens FS
Sted: Vesthallen
Adresse: Fussingsvej 61
Postnr: 8700
By: Horsens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2015>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 06-01-2015


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter