Deltagere til Rema 1000 Marienlund Indestævne 2015

Rema 1000 Marienlund og Forældreforeningen Marienlyst inviterer til stort indestævne for U6-U10 i weekenden den 21-22 februar 2015. Der vil være medaljer til alle, samt masser sjove spurtpræmier undervejs.

U10  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
CU10 C Logo Marienlyst Marienlyst
Vindinge BK C Logo Vindinge BK Vindinge BK

U10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Rudkøbing Boys B Logo Rudkøbing Boldklub Rudkøbing Boldklub
U10'erne B Logo Marienlyst Marienlyst

U5  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | Mixede

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BM 1 Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 2 Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 3 Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 4 Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Fraugde 1 Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fraugde
Munkebo bk Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OKS 1 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 1 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 3 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Søhus Stige Boldklub B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Vindinge BK C Logo Vindinge BK Vindinge BK

U7  | Mixede

29 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
BM 1 Logo Marienlyst Marienlyst
BM 2 Logo Marienlyst Marienlyst
BM 3 Logo Marienlyst Marienlyst
BM 4 Logo Marienlyst Marienlyst
BM 5 Logo Marienlyst Marienlyst
BM 6 Logo Marienlyst Marienlyst
Brylle C Logo Brylle Boldklub Brylle Boldklub
Dalum 1 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 4 Logo Dalum IF Dalum IF
Højby 1 B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 2 B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 3 B Logo Højby S&G Højby S&G
kerteminde Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet kerteminde bk
Munkebo2 Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo3 Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Nr. Lyndelse / Søby FC B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby 1 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 3 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 4 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OKS 1 Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 1 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 3 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Søhus Stige Boldklub C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

U8  | B  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BBB2 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM 1 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 2 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
FIF 1 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
FIF 2 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
HPTI B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Kolding IF B Logo Kolding IF Kolding IF
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby Boldklub - Team JR B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Team MB B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OKS 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
VSF 2 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U8  | C  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
all stars u8 C Logo Ejby IK Ejby IK
B1909 2 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BM 3 C Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 4 C Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Brylle C Logo Brylle Boldklub Brylle Boldklub
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby Boldklub - Team JD C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OKS 3 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
TPI 1 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Vestfalens helte C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U8  | A  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB1 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
Kolding IF A Logo Kolding IF Kolding IF
Morud A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Næsby - Team MH A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Rolfsted A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rolfsted
Sanderum A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
VSF 1 A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U8 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9  | C  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.67 2 C Logo B.67 B.67
BBB U9C C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM 1 C Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 2 C Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Brenderup C Logo Brenderup IF Brenderup IF
Dalum C Logo Dalum IF Dalum IF
Fjordager 3 C Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager 4 C Logo Fjordager IF Fjordager IF
KFUM C Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Middelfart 4 C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Munkebo U9 2 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OKS C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
SSV Højfyn 1 C Logo SSV Højfyn SSV Højfyn
SSV Højfyn 2 C Logo SSV Højfyn SSV Højfyn
Vindinge BK C Logo Vindinge BK Vindinge BK

U9  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9  | B  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Aunslev IF B Logo Aunslev IF Aunslev IF
B.67 1 B Logo B.67 B.67
BBB U9B B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM 1 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 2 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Brenderup B Logo Brenderup IF Brenderup IF
Dalum B Logo Dalum IF Dalum IF
Fjordager 1 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager 2 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fraugde 1 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Middelfart 3 B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Morud if B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Munkebo U9 1 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Sanderum Boldklub B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U9 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 Logo Dalum IF Dalum IF
MARIENLYST 2 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
MARIENLYST U9 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Rødderne Logo Bogense G & IF Bogense G & IF
Turbo Tøzerne A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Ubberud IF 1 Logo Ubberud IF Ubberud IF
Ubberud IF 2 Logo Ubberud IF Ubberud IF

Arrangør: Boldklubben Marienlyst
Sted: Marienlystcenteret
Adresse: Windelsvej 138
Postnr: 5000
By: Odense C
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2015>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
2324252627281
2345678

Frist: 04-02-2015


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter