Deltagere til Simon Kjær - Diadora Cup

HURTIG TILMELDING ANBEFALES! DGI og Lund IF gentager succesen og afholder indestævne for B-og C-hold. Min. 4 kampe pr. hold og masser af fine præmier til vinderhold samt erindringspræmier til alle i de yngste årgange.

0. kl. - U7 3-bold  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
As IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet As IF
Barrit 1 C Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening Barrit Gymnastik og Idrætsforening
Barrit 2 C Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening Barrit Gymnastik og Idrætsforening
Bredsten IF Logo Bredsten SG&I Bredsten SG&I
Lund IF1 C Logo Lund IF Lund IF
Lund IF2 C Logo Lund IF Lund IF
SS Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold Sportssammenslutningen Skjold
Stouby GIF Logo Stouby GIF Stouby GIF
Søvind GIF Logo Søvind GIF Søvind GIF
Uldum IF Logo Uldum Idrætsklub Uldum Idrætsklub

1. kl. - U8  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bufferne C Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
F Horsens B Logo FC Horsens FC Horsens
Hovedgård IF 1 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Hovedgård IF 2 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Lund IF B Logo Lund IF Lund IF
Lund IF 2 B Logo Lund IF Lund IF
Søvind C Logo Søvind GIF Søvind GIF
Uldum IF Logo Uldum Idrætsklub Uldum Idrætsklub

2. kl. - U9  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Alminde VIUF Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Egebjerg IF 1 Logo Egebjerg Idrætsforening Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg IF 2 Logo Egebjerg Idrætsforening Egebjerg Idrætsforening
Gedved IF 1 Logo Gedved IF Gedved IF
Gedved IF 2 Logo Gedved IF Gedved IF
Lund IF1 B Logo Lund IF Lund IF
SS Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold Sportssammenslutningen Skjold
SS Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold Sportssammenslutningen Skjold

2. kl. - U9  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  6 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
As IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet As IF
Bredballe IF 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Center for Fysioterapi og Træning Logo Nim Idrætsforening Nim Idrætsforening
Lund IF1 B Logo Lund IF Lund IF
Lund IF2 B Logo Lund IF Lund IF
Løsning 1 B Logo Løsning IF Løsning IF
Løsning 2 C Logo Løsning IF Løsning IF
Uldum IF Logo Uldum Idrætsklub Uldum Idrætsklub
Vejle FC Logo Vejle FC Vejle FC

3. kl. - U10  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
As IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet As IF
Hedensted C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hedensted
Rask Mølle OI Logo Rask Mølle-Aale IF Rask Mølle-Aale IF
SS Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold Sportssammenslutningen Skjold
SS Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold Sportssammenslutningen Skjold
Søndermarkens entreprenør B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Tandlægerne Rønn og Lund Logo Nim Idrætsforening Nim Idrætsforening
Tørring IF Logo Tørring IF Tørring IF
UIF B Logo Uldum idrætsklub Uldum idrætsklub

4. kl. - U11  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Hover IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Hover IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Lund IF 1 Logo Lund IF Lund IF
Lund IF 2 Logo Lund IF Lund IF
Sole IF B Logo Sole IF Sole IF
Stouby/Stenderup 1 B Logo Stouby GIF Stouby GIF
Team SlipCon B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Uldum IF Logo Uldum Idrætsklub Uldum Idrætsklub

5. kl. - U12  | BC  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
As IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet As IF
Barrit GIF Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening Barrit Gymnastik og Idrætsforening
Daugård IF Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
Grejs-Dalen IK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grejs-Dalen IK
Hornsyld IF Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Hornsyld IF Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Horsens Freja C Logo Horsens Freja Horsens Freja
Horsens FS Logo Horsens FS Horsens FS
Lund IF1 B Logo Lund IF Lund IF
Lund IF2 B Logo Lund IF Lund IF
TEAM LOGSTOR B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Vonsild FK Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub

U6 - 3-bold  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
HIF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hundslund IF
Hornsyld IF Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Lund IF Logo Lund IF Lund IF
Lund IF Logo Lund IF Lund IF
Uldum IF Logo Uldum Idrætsklub Uldum Idrætsklub

Arrangør: Lund IF
Sted: Lundhallen
Adresse: Skolevej 5
Postnr: 8700
By: Horsens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2015>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
2324252627281
2345678

Frist: 26-01-2015


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter