Deltagere til Løve Cup 2015

B1903 inviterer til Løve Cup stævne den 1. - 3. maj 2015 for U5 - U11 på banerne ved Lyngbyvej 270 i Hellerup. Udover en masse glad og god fodbold plejer vi også at kunne byde på autografskrivning af FCK spillere.

U10A (2005) - 8mands  | A  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 Hästens A Logo B1903 B1903
Blå A Logo FA 2000 FA 2000
Brøndby if A Logo Brøndby if Brøndby if
BSV A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Djævlene A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Farum vest A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Fremad Valby A Logo Fremad Valby Fremad Valby
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hellerup Idræts Klub A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HUI Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Husum 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Husum
Milan A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
SBI A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Snekkersten IF A Logo Snekkersten Idræts Forening Snekkersten Idræts Forening
Solrød A A Logo Solrød FC Solrød FC
Vb1968 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VB 1968

U10B (2005) - 8mands  | B  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 Mix B Logo B1903 B1903
Bk. Union 1 B Logo Boldklubben Union Boldklubben Union
BSV B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Farum vest B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Gadstrup B Logo Gadstrup IF Gadstrup IF
Grøn B Logo FA 2000 FA 2000
GVI B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Herfølge BK B Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
Hvid B Logo FA 2000 FA 2000
JB U10 B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KFUM HVID Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM stribede Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Løverne C Logo B1903 B1903
Rehfeld C Logo B1903 B1903
SBI B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Solrød FC B Logo Solrød FC Solrød FC

U11A (2004) - 8mands  | A  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 U11A-1 A Logo B1903 B1903
B93 A A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BIF 2004-2 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 3 Logo Brøndby IF Brøndby IF
BSV A-2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSV
De Røde Djævle A Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Espergærde IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Holte Logo FC Holte FC Holte
Fremad Valby 1 A Logo Fremad Valby Fremad Valby
Greve 1 A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Himmelev Veddelev A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Hørsholm A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB 2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Sundby Boldklub 1 A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
TIF U11 Logo Taarbæk IF Taarbæk IF

U11B (2004) - 8mands  | B  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
De Røde Banditter B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
FA 2000 B Logo FA 2000 FA 2000
Fremad 2 B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Fremad Valby 2 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Greve U11-4 C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Himmelev Veddelev C Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
KB 3 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngbyvejens Drenge C Logo B1903 B1903
Lyngbyvejens Stribede C Logo B1903 B1903
Rønne ik 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rønne ik 1
Rønne ik 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rønne ik
Sundby Boldklub 2 B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
U11 Barca B Logo B1903 B1903
Ålholm IF Logo Ålholm If Ålholm If

U5 (2010) - 3 mands  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndby
Brøndby IF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndby
Brøndby IF 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndby
Geparder Logo B1903 B1903
Gladsaxe-Hero C Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub
Jægersborg Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB D1 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB D2 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KBU5A (1) Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Leoparder Logo B1903 B1903
Løver Logo B1903 B1903
Pantere C Logo B1903 B1903
Tigre Logo B1903 B1903
U5A (2) Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U6 (2009) - 3 mands  | Herrer/Drenge

31 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
09'erne Logo Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub
B 93 Galakticos B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B93
B 93 Galakticos B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B93
B1903 Flodhestene Logo B1903 B1903
B1903 Næsehornene Logo B1903 B1903
Brøndby 1 Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 2 Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 3 Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 4 Logo Brøndby IF Brøndby IF
FA 2000 A Logo FA 2000 FA 2000
Farum 1 Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
farum 2 Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Geparderne Logo B1903 B1903
Girafferne Logo B1903 B1903
Gladsaxe-Hero C Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub
GVI B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Holbæk B&I A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
J&L BYG Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Jægersborg Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB Barcelona A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Juventus A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Kb Real Madrid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Krokodillerne Logo B1903 B1903
Løverne Logo B1903 B1903
RBK Skorpionerne 1 B Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
RBK Skorpionerne 2 B Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
Rørvig IF C Logo Rørvig IF Rørvig IF
Slangerne Logo B1903 B1903
Vallensbæk Gul Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Hvid Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Zebraerne Logo B1903 B1903

U7 (2008) - 3 mands  | Herrer/Drenge

22 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 93 OD Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B 93 OD 2 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 Manchester C. Logo B1903 B1903
B1903 PSG Logo B1903 B1903
B1903 Tottenham Logo B1903 B1903
Bayern München Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
GVI Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
hekla 2 C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla 3 C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
hekla1 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HUI - Rødt Hold Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2008 Hvidt hold Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HUI
HVB Gorillaerne Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HVB
HVB Krokodillerne B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Løverne B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
KB Blå B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
RB1906 - 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Boldklub af 1906
RB1906 - 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Boldklub af 1906
RB1906 - 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Boldklub af 1906
Rørvig IF C Logo Rørvig IF Rørvig IF
TIF U7 Logo Taarbæk IF Taarbæk IF

U7A (2008) - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 Liverpool Logo B1903 B1903
B1903 Real Madrid Logo B1903 B1903
BSV 2008 1 A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
KIF 1 A Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Roskilde KFUM Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Tottenham B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk1 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U7B (2008) - 5 mands  | B  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 Arsenal Logo B1903 B1903
B1903 Everton Logo B1903 B1903
B93 Talenterne B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BSV 2008 2 B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
CIK1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CIK
FA 2000 - Messi B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 - Ronaldo B Logo FA 2000 FA 2000
Farum 2 B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Gladsaxe-Hero B Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub
GVI Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
heklaA B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
KIF 2 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Roskilde KFUM Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Rørvig IF C Logo Rørvig IF Rørvig IF
Vallensbæk2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
VIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet vanløse

U8A (2007) - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 SORT A A Logo B1903 B1903
B1903 SORT B A Logo B1903 B1903
B93 hvid A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B93
BK Friheden Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Espergærde IF A Logo Espergærde IF Espergærde IF
FC Holte A Logo FC Holte FC Holte
Fremad Valby A A Logo Fremad Valby Fremad Valby
Greve E A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Haslev A A Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HUI A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB "Green Dogs" Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge 1 A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Roskilde 1906 A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB 1906
Team TT A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vi39 gul A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vi39 Sort A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U8B (2007) - 5 mands  | B  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 HVID A B Logo B1903 B1903
B1903 HVID B B Logo B1903 B1903
B1903 HVID C C Logo B1903 B1903
b1973 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B93 blå B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B93
BK Stefan - Ørnene B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Boldklubben Stefan
De Blå Dæmoner (HBI) B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Fremad 1 B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Fremad 2 B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Haslev B B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Hekla Løverne B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla Tigrene C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hornbæk 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hornbæk 07
Hundige BK B Logo Hundige Boldklub Hundige Boldklub
Husum A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Husum
KB Bjørnebanden B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
KB´s Vildeste Drenge B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB's hurtigste B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge 2 B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Roskilde 1906 B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB 1906
Skovshoved 1 B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Skovshoved 2 B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Slagelse B&I B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Ugleungerne B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub

U9A (2006) - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 73 Slagelse A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B 73
B1903 PSG A Logo B1903 B1903
B93 A1 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Tigerne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B 93
Farum Boldklub Vest A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FFB 1 A Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
Ganløse / Slagslunde Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Holtedrengene A Logo FC Holte FC Holte
Jægersborg Blå A Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB A2 Leoparder B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Løver A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Tigre A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Real Madrid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
RB 1906 A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Solrød FC A Logo Solrød FC Solrød FC
Spurs A Logo B1903 B1903
Svogerslev Rød A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Svogerslev BK
TFF 3 A Logo Tårnby FF Tårnby FF
Vb1968 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VB 1968

U9A (2006) - 8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSV-1 A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
FFB A Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
FIX A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Løverne A Logo B1903 B1903
Middelfart A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
RB 1906 A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Svogerslev BK A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Svogerslev BK
Vallensbæk A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U9B (2006) - 5 mands  | B  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 Bordeaux B Logo B1903 B1903
B1903 Lyon C Logo B1903 B1903
Chelsea C Logo B1903 B1903
Farum Boldklub Vest B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FFB 2 B Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB 3 B Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
FIX B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
GF Blå B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GF Hvid B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GF Sort B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HIK 06 Blue Team B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Holterødderne B Logo FC Holte FC Holte
Jægersborg Hvid B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Karlslunde IF B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KB UNO B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Man U B Logo B1903 B1903
RB1906 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB1906
Svogerslev Hvid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Svogerslev BK
TFF 1 B Logo Tårnby FF Tårnby FF
TFF 2 B Logo Tårnby FF Tårnby FF
TIF U9 Logo Taarbæk IF Taarbæk IF
Vallensbæk B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Østerbro B B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro C C Logo Østerbro IF Østerbro IF

U9B (2006) - 8 mands  | B  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
aik 65 Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
B1903 PSG Logo B1903 B1903
Barca B Logo B1903 B1903
Dragør Boldklub B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum øst B Logo farum boldklub farum boldklub
Husum Boldkub Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
KB Bayern Munchen C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB UNO B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Real B Logo B1903 B1903
TPS 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPS
VI39 Sort B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

Arrangør: B1903
Sted: B1903
Adresse: Lyngbyvej 270
Postnr: 2900
By: Hellerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2015>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 06-04-2015


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter