Deltagere til Intersport/SEGMENT CUP 2015

Kom til Danmarks største BØRNESTÆVNE for børn i rækkerne U6-U10. Der er pokaler til ALLE spillere, og en masse sjove oplevelser ud over fodbold—bla hoppeborge, boder, musik. Vi glæder os til at byde jer velkommen!

U10 - 5 mands  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BB05 B Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
Birkerød Skjold B Logo Skjold Birkerød Fodbold Skjold Birkerød Fodbold
Herfølge BK B Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
HIK B2 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HVB 2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 3 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
KB B1 (Hvid) B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KFUM blå Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Køge BK B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Skovserne B B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF

U10 - 5 mands  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 STRØBY C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Farum B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Karlslundepigerne B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Køge BK C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge BK (sort) B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Lynge-Broby Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Skjole Birkerød B Logo Skjold Birkerød Fodbold Skjold Birkerød Fodbold
Solrød FC 1 B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 B Logo Solrød FC Solrød FC

U10 - 8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 - 8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 - 11 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Køge BK A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub

U13 - 11 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Køge BK A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub

U14 - 11 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Køge BK A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge BK A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub

U5 - 3 mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FK 05 C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk05 a C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Hold C B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Køge BK B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge BK B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Rørvig IF C Logo Rørvig IF Rørvig IF
Team KIF C Logo Kværkeby IF Kværkeby IF

U6 - 3 mands  | Mixede

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FBI Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Greve 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Greve
Greve D B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Greve
Havdrup 1 Logo Havdrup GI Havdrup GI
Havdrup 2 Logo Havdrup GI Havdrup GI
Hellas Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
KB Barcelona A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Real Madrid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge BK A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge BK A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge BK B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge BK B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Rørvig IF C Logo Rørvig IF Rørvig IF
Solrød FC 1 C Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 C Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 3 C Logo Solrød FC Solrød FC
Svogerslev 1 Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Svogerslev 2 Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Svogerslev 3 Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub

U7 - 3 mands  | Herrer/Drenge

29 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Aik 1 Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Aik 2 Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
De stribet vildkatte C Logo Endeslev-Vråby IF Endeslev-Vråby IF
Fk grøn Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk gul B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk rød Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Havdrup 1 Logo Havdrup GI Havdrup GI
Herfølge 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Herføkge bk
Herfølge bk U7(08) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Herføkge bk
HVB Gorillaerne Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Krokodillerne Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Løverne Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Køge BK C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge BK B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge BK A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge BK C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Næstved 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NIF Næstved
Næstved 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NIF Næstved
RB1906 - 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Boldklub af 1906
RB1906 - 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Boldklub af 1906
RIF A Logo Ringsted IF Ringsted IF
RIF B Logo Ringsted IF Ringsted IF
RIF C Logo Ringsted IF Ringsted IF
RIF D Logo Ringsted IF Ringsted IF
RIF E Logo Ringsted IF Ringsted IF
Rishøj B Logo Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub
Roskilde KFUM Blå B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM Hvid B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Rørvig IF C Logo Rørvig IF Rørvig IF

U7 - 3 mands/Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 - 5 mands A  | A  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 Hvid A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
B1908 Orange A Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B93 hold 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B93
BK Friheden A Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Greve A Blå A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Herfølge 1 A Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
Køge BK A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge BK A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
NIF A Logo Næstved IF Næstved IF
Sanderum Boldklub A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
solrød fc a A Logo solrød fc solrød fc
Sundby Boldklub A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
vi 39 gul A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
vi 39 sort A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
VSB A Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U8 - 5 mands B  | B  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
BIFU8-BLÅ B Logo Brøndby IF Brøndby IF
BIFU8-GUL B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Greve E B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hasev B2 B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Haslev B1 B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Hold F B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Køge BK B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Roskilde 1906 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB 1906
Roskilde KFUM - Boresko B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Sanderum Boldklub B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Slagelse B&I 1 B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 2 B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
solrød fc b1 B Logo solrød fc solrød fc
solrød fc b2 B Logo solrød fc solrød fc
Strøby B Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Sundby Boldklub B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Taastrup FC 1 B Logo Taastrup FC Taastrup FC
VSB B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U8 - 5 mands C  | C  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 C Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
BK Friheden C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Brøndby U8-3 blå C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby U8-3 gul C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Endeslev-Vråby IF C Logo Endeslev-Vråby IF Endeslev-Vråby IF
Haslev c C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Haslev C1 C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Herfølge 2 C Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
Hold F C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Køge BK C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge BK C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Niløsebanden C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Niløse if
Roskilde 1906 BC C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB 1906
Roskilde KFUM - Boresko C Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Slagelse B&I C Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Store Heddinge C Logo Store Heddinge BK Store Heddinge BK
Strøby C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Taastrup FC 2 C Logo Taastrup FC Taastrup FC
VSB C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U9 - 5 mands A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Aik sort Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Haslev A A Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HG Hvid A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
KB A2 Løverne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge BK A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
RB 1906 A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Solrød FC A Logo Solrød FC Solrød FC
Svogerslev Rød A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Svogerslev BK
Vif værebro A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet V-i-f

U9 - 5 mands B-C  | BC  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Aik gul Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
FK05 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
H Blå C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Haslev C C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HGB B Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
HIK 06 Blue Team B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
JFC1 B Logo Jyllinge Fodbold Club Jyllinge Fodbold Club
JFC2 B Logo Jyllinge Fodbold Club Jyllinge Fodbold Club
Køge BK B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge BK C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Madrid Drengene B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Nykøbing FC ( Bears ) B Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
Nykøbing FC ( ICE ) C Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
RB1906 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB1906
Solrød FC B Logo Solrød FC Solrød FC
Svogerslev Hvid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Svogerslev BK
Vemmelevdrengene B Logo vemmelev fodboldklub vemmelev fodboldklub
VI39 Gul C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
VI39 sort B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vikingerne 2 B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF

U9 - 5 mands/Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Køge Boldklub
Sted: Køge Stadion
Adresse: Ved Stadion 6
Postnr: 4600
By: Køge
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2015>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 10-05-2015


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter