Deltagere til ZEBRA CUP 2015

Aalborg Chang inviterer igen til vores traditionsrige ZEBRA CUP 2015 for drenge og piger i rækkerne U6 - U13, søndag den 31. maj 2015.

U10 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang A A Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Thisted fc 1 A Logo Thisted FC Thisted FC

U10 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang B B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
HIF U10 drenge 1 Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
HIF U10 drenge 2 Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
Houlkær IF C Logo Houlkær IF Houlkær IF
RKG B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
skalborg B Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Thisted fc 2 B Logo Thisted FC Thisted FC

U10 piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
LKB A Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup

U10 piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang Piger B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang Piger B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Løgstør IF B Logo Løgstør IF Løgstør IF
St. Restrup IF Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
Støvring pigerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet støvring

U11 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HIF U11 drenge Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
AaB A Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U11 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Chang 1 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
chang 2 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
HIF U11 drenge Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
SGIF 1 B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
Vodskov 1 B Logo Vodskov IF Vodskov IF
Vodskov 2 (u-10) B Logo Vodskov IF Vodskov IF

U11 piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Biersted/Nørhalne C Logo IF Fremad Nørhalne IF Fremad Nørhalne
HIF U11 piger Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
U11 piger B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Aalborg KFUM U11 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg KFUM

U12 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
RKG Klarup A Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Svenstrup-Godthåb IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Svenstrup-Godthåb IF
AaB Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U12 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B52/AFC B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B52/AFC
Biersted/Nørhalne B Logo IF Fremad Nørhalne IF Fremad Nørhalne
HIF U12 drenge Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening

U12 piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gug Boldklub Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
RKG Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG
Aalborg Chang U12 piger B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Aalborg KFUM Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg KFUM

U13 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 drenge M/A  | MA  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 piger M/A  | MA  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 drenge  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bavianerne Logo Poulstrup Vrejlev 81 Poulstrup Vrejlev 81
Changs kommende stjerner 1 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Changs kommende stjerner 3 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Changs kommende stjerner 4 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Changs Stjerner 2 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Geparderne B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Geparderne 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg KFUM
Geparderne 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg KFUM
GUG BK 1 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
GUG BK 2 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
RKG Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Skalborg SK (1) B Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Skalborg SK (2) B Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
U5 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aab
U5 1 C Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
U6 1 A Logo Gandrup Sportsklub Gandrup Sportsklub
U6 2 A Logo Gandrup Sportsklub Gandrup Sportsklub
Vadum 1 Logo Vadum IF Vadum IF
Vadum 2 Logo Vadum IF Vadum IF
VHGs superhelte 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vester Hassing Gymnastikforening
VHGs superhelte 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vester Hassing Gymnastikforening
Vildbasserne B Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
Vaarst Fjellerad Boldklub Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK
Aalborg Freja Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg Freja

U6 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Spilopperne Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sulsted idrætsforening
Tøserne Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
U6 piger B Logo Gandrup Sportsklub Gandrup Sportsklub
Vaarst Fjellerad Boldklub Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK

U7 drenge  | Herrer/Drenge

21 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B52/AFC Logo B52 Aalborg FC B52 Aalborg FC
Changs sejeste 1 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Changs sejeste 2 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Changs sejeste 3 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Changs sejeste 4 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Changs sejeste 5 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
DFI 1 Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
DFI 2 Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
Gandrup 1 C Logo Gandrup Sportsklub Gandrup Sportsklub
Gandrup 2 C Logo Gandrup Sportsklub Gandrup Sportsklub
HIF U7 drenge Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
RKG 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG
RKG 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG
Terndrup IF C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
TFC 1 Logo Thisted FC Thisted FC
TFC 2 Logo Thisted FC Thisted FC
Tåfræserne A Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
U7 Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
VB 3 B Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub
VB1 B Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub
VB2 B Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub

U7 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De seje tøser Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sulsted idrætsforening
HIF U7 piger 1 Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
HIF U7 piger 2 Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
HIF U7 piger 3 Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
Tøserne Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening

U8 drenge  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang 1 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 2 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 3 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 4 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
FC Solsiden 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Solsiden
FC Solsiden 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Solsiden
HIF U8 drenge 1 Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
HIF U8 drenge 2 Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
HIF U8 drenge 3 Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
NVF-Alliancen - B B Logo Nøvling Fodboldklub Nøvling Fodboldklub
NVF-Alliancen C C Logo Nøvling Fodboldklub Nøvling Fodboldklub
RKG 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG
RKG 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG
SGIF1 B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
Terndrup IF B Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Vejgaard 1 A Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard 2 A Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard 3 A Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub
AaB Logo Aalborg boldspilklub Aalborg boldspilklub
Aalborg KFUM1 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM2 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
AAlborg KFUM3 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM4 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev if Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Frejlev´s Friske Piger A Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
Frem Skørping Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
HIF U8 piger Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
ØHI GIRLS Logo Øster Hornum Idrætsforening Øster Hornum Idrætsforening
Aalborg Chang Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Aalborg KFUM Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U9 drenge  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HIF U9 1 drenge Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
HIF U9 drenge Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
RIF1 Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
RIF2 Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
SGIF1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Svenstrup SGIF
SGIF2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Svenstrup SGIF
SGIF3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Svenstrup SGIF
Skalborg SK Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Aalborg Chang 1 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Aalborg Chang 2 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Aalborg Chang 3 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang

U9 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
City girls C Logo Vester Hassing GF Vester Hassing GF
Green´s 1 C Logo skagen ik skagen ik
IF Fremad Nørhalne Logo IF Fremad Nørhalne IF Fremad Nørhalne
RKG 1 Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
spirerne C Logo skagen ik skagen ik
St. Restrup IF Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
VB Piger Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vejggard Boldspillerklub
Aalborg Chang Logo Aalborg Chang Aalborg Chang

Arrangør: Aalborg Chang
Sted: Aalborg Chang
Adresse: Provstejorden 13
Postnr: 9000
By: Aalborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2015>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 07-05-2015

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter