Deltagere til Dall/Ferslev IF's Spar Nord Cup 2016

DFI Spar Nord Cup er et stævne for drengehold og pigehold til og med U10 (3- og 5-mands). Efter de indledende runder går alle hold videre i hhv. A, B og C finalepuljer. Der er pokal til vinderen i puljerne. Medaljer til alle spillere.

U10 drenge  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gudumholm u10 B Logo Gudumholm IF Gudumholm IF
IF Bjørn C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørholm IF Bjørn
IF Fremad Nørhalne B Logo IF Fremad Nørhalne IF Fremad Nørhalne
Jarl-Arden B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Klejtrup Boldklub B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Klejtrup Boldklub
Skagen ik Logo Skagen IK Skagen IK
SSK B Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
U10 - Dr-1 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
U10 - Dr-2 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
U10 - Dr-3 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
U10 Drenge DFI C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
Øster Hornum IF B Logo Øster Hornum Idrætsforening Øster Hornum Idrætsforening
Aalborg Freja 1 C Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 C Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U10 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Jetsmark u10 B Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
TøZerne C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
Aalborg KFUM 1 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U6 drenge  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BI B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI 2 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Freja 1 Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Freja 2 A Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Gug BK (1) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gug BK
Gug BK (2) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gug BK
Hadsten SK Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Jarl Arden 1 C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Jarl Arden 2 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Sulsted 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sulsted IF
Sulsted IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sulsted IF
U6 C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
U6 - D1 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
U6 - D2 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
Aalborg KFUM 1 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 4 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U7 drenge  | Herrer/Drenge

26 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BI 1 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI 2 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI 3 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI 4 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Gug BK 1 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug BK 2 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug BK 3 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Hjørring IF 1 Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
Hjørring IF 2 Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
IF Bjørn C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørholm IF Bjørn
Jarl Arden 1 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Jarl Arden 2 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Nørresundby Forenede Boldklubber B Logo Nørresundby Forenede Boldklubber Nørresundby Forenede Boldklubber
Nørresundby Forenede Boldklubber B Logo Nørresundby Forenede Boldklubber Nørresundby Forenede Boldklubber
Nørresundby Forenede Boldklubber B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørresundby FB
SIF 1 C Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
SIF 2 C Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
SIF 3 C Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Skalborg 1 B Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Skalborg 2 B Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
U7 C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
U7 - D1 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
U7 - D2 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
U7 - D3 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
Vejgaard 1 A Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard 2 B Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub

U8 drenge  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
DFI 1 B Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
DFI 2 C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
Gug 1 A Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 2 B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 3 C Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
IF Bjørn C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørholm IF Bjørn
IF Jar lArden 1 B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
SHI1 B Logo Skibsby-Højene if Skibsby-Højene if
SHI2 B Logo Skibsby-Højene if Skibsby-Højene if
Skørping 1 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Skørping 2 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Sulsted drenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sulsted if
Thise U 8 B Thise Idrætsforening Logo ukendt af Staevner.dk Thise Idrætsforening
U8 - D1 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
U8 - D2 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
Vadum 1 B Logo Vadum if Vadum if
Vindblæs u8 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vindblæs Boldklub
Aalborg chang B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Aalborg chang B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang

U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 drenge  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
DFI Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
FUIK 1 A Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
FUIK 2 B Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
Gandrup SK C Logo Gandrup Sportsklub Gandrup Sportsklub
Hobro IK 1 B Logo Hobro IK Hobro IK
Hobro IK 2 B Logo Hobro IK Hobro IK
Mariager I.K. 1 C Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Mariager I.K. 2 C Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
NFB Logo Nørresundby Boldklub Nørresundby Boldklub
NFB Logo Nørresundby Boldklub Nørresundby Boldklub
Nibe 1 A Logo Nibe boldklub Nibe boldklub
Nibe 2 C Logo Nibe boldklub Nibe boldklub
NVF-alliancen 1 C Logo Nøvling Fodboldklub Nøvling Fodboldklub
NVF-alliancen 2 C Logo Nøvling Fodboldklub Nøvling Fodboldklub
Skagen ik Logo Skagen IK Skagen IK
U9 - D1 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
U9 - D2 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
Vadum 2 Logo Vadum if Vadum if
Aalborg Chang 1 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Aalborg Freja A Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U9 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev if Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet brønderslev if
IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
SVIF1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SVIF (Sulsted/Vestbjerg)
SVIF2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SVIF (Sulsted/Vestbjerg)
ØHI PIGER C Logo Øster Hornum Idrætsforening Øster Hornum Idrætsforening

Arrangør: Dall-Ferslev Idrætsforening
Sted: Dall/Ferslev Stadion
Adresse: Klokkevej 49
Postnr: 9230
By: Svenstrup J
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<april 2016>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 06-04-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter