Deltagere til NB's pigecup 2015

Nordals Boldklub indbyder for 14. gang til NB’s pigecup. Der vil være muligt at spille fra U9 til Senior damer. Så lav en fælles klubtur til Nordals. Vi vil glæde os til at se jer.

Damer  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
starup´s stjerner C Logo Starup UIF Starup UIF

U10 årg. 2006  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hørup UI Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U11 årg. 20055  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl UI Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Hørup UI Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Løjt IF Logo Løjt IF Løjt IF

U12 årg. 2004  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Altona 93 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Altona 93
Dybbøl Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Fortuna Svendborg Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fortuna Svendborg
Graasten Boldklub Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
HFK A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub

U13 årg. 2003  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Løjt IF Logo Løjt IF Løjt IF
Midtals IF B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Sønderborg fremad B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U15A årg 2001/2002  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
NB Logo Nord-Als Boldklub Nord-Als Boldklub

U15B årg. 2001/2002  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl UIF Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Eckernförde IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Eckernförde IF
Gråsten Boldklub B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
K.I.F C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Korinth I.F

U17 årg. 1999/2000  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Eckernförde IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Eckernförde IF
Sub sønderborg A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U9 årg 2007 og yngre  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Nord-Als Boldklub
Sted: Nordals Idrætscenter
Adresse: Stadionvej
Postnr: 6430
By: Nordborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2015>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 01-08-2015

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
Sportigan Langebæk Cup 2019
18. - 27. jan 2019
VesterhavsCup 2019
7. - 9. jun 2019
Bilka Cup
16. - 17. feb 2019
Ikast Cup 2019
28. - 30. jun 2019
U7 pige og drenge stævne
26. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter