Deltagere til Løsning IF Drenge Cup

Fodboldstævne for U7 til U14 drenge. Lørdag den 12 september 2015 på Løsning Stadion. Der er pokaler til alle deltagere.

U10 drenge  | B  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredbale IF U10 C C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Egebjerg/Gedved B Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Gødvad 2 B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
HOG B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hornsyld IF 1 C Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Løsning B Logo Løsning IF Løsning IF
Løsning 1 B Logo Løsning IF Løsning IF
Skibet B Logo Skibet IF Skibet IF
Solbjerg IF 1 C Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg IF 2 C Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
VB/Engum 1 B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
VB/Engum 2 B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
vejle fc B Logo Vejle FC Vejle FC
Vinding Drengene B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
ØBG Buskelund B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U11 drenge  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens 1 B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 C Logo FC Horsens FC Horsens
Gauerslund IF B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Give Fremad B Logo Give fremad Give fremad
Gødvad 1 B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Hatting Torsted B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI 1 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HOG B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
IF Lyseng B Logo IF Lyseng IF Lyseng
øbg b1 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
øbg b2 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U12 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hedensted 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted 2 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hover IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Juelsminde IF B Logo Juelsminde Idrætsforening Juelsminde Idrætsforening
KB C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Vamdrup if B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Virklund C Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub
VSF1 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
ØSVN C Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U13 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De Kong Blå Løsning 3 Logo Løsning IF Løsning IF
De Konge Blå Løsning 1 Logo Løsning IF Løsning IF
De Konge Blå Løsning 2 Logo Løsning IF Løsning IF
Hedensted IF 1 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 Logo Hedensted IF Hedensted IF

U8 drenge  | B  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De Konge Blå Løsning 1 Logo Løsning IF Løsning IF
De Konge Blå Løsning 2 Logo Løsning IF Løsning IF
Hedensted 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted 2 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
HSK(1) B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
HSK(2) B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
IF Lyseng B B Logo IF Lyseng IF Lyseng
KB 1 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Lunderskov Boldklub B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Virup if A Logo Virup if Virup if

U9 drenge  | B  | Herrer/Drenge

22 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Brædstrup 1 B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Brædstrup 2 B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Egebjerg if B Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Engum UI B Logo Engum UI Engum UI
FC Horsens B1 B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens B2 B Logo FC Horsens FC Horsens
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Horsens KFUM 1 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Jelling A B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling B C Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Lund IF A Logo Lund IF Lund IF
sabro B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet sabro if
Skibet IF C Logo Skibet IF Skibet IF
Sole IF B Logo Sole IF Sole IF
SS Skjold B Logo Sportssammenslutningen Skjold Sportssammenslutningen Skjold
Stenderup 1 B Logo Stenderup SK Stenderup SK
VIK B Logo Vejlby IK Vejlby IK
VIK2 B Logo Vejlby IK Vejlby IK

Arrangør: Løsning IF
Sted: Løsning Stadion
Adresse: Tranebovej 8
Postnr: 8723
By: Løsning
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2015>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 20-08-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter