Deltagere til NYBOLIG CUP 2015 - ØRSLEV

NYBOLIG CUP i Ørslev er et af de bedst arrangerede stævner i området, og ligger perfekt lige før sommerpausen. Der spilles i 3-mands, 5-mands, 8-mands og 11-mands. Kom og oplev Sydsjællands bedste stævne. Hurtig tilmelding anbefales.

U-06 Årg. 09  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fk05 blå C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk05 sort C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Langebæk Alliancen C Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
NFC-1 Logo Nykøbing Falster BK af 1901 Nykøbing Falster BK af 1901
NFC-2 Logo Nykøbing Falster BK af 1901 Nykøbing Falster BK af 1901
NFC-3 Logo Nykøbing Falster BK af 1901 Nykøbing Falster BK af 1901
NFC-4 Logo Nykøbing Falster BK af 1901 Nykøbing Falster BK af 1901
Nyråd IF B Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
VIF 1 Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
VIF 2 Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
VIF 3 Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
ØGIF's supermænd Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U-07 Årg. 08  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HG D Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG M Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG S Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG Y Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
NAB B Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
NFC Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nfc
Nyråd gul B Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Nyråd Sort B Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Svend Gønge Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
VIF 1 Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
VIF 2 Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
ØGIF's Batmænd Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U-08 Årg. 07  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Lynge-Broby B Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
NAB A Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
NFC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFC
Nyråd IF C Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
ØGIFS Spidermænd Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U-09 Årg. 06  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Karlslunde IF B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
NFC ( Bears ) II C Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
NFC ( Polar Bear ) B Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
Svend Gønge B Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
ØGIF B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U-09 Årg. 06-07  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U-10 Årg. 05  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Langebæk Alliancen B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
MFK B Logo Møns FK Møns FK
NFC blå A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nfc
NFC rød B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nfc
Nyråd A Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening

U-10/11 Årg. 05-04  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fk05 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk05 blå Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Lynge-Broby - U10-piger Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Nykøbing FC Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
NYRÅD-ØRSLEV C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U-11 Årg. 04  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Møn FK C Logo Møns FK Møns FK
Svend gønge C Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
Ørslev 3 B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Ørslev 4 C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U-12 Årg. 03  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FHF Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt

U-12/13 Årg. 03-02  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FK U 13 piger B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
NFC Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
NYRÅD-ØRSLEV C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Præstø IF C Logo Præstø IF Præstø IF

U-13 Årg. 01  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Langebæk Alliancen Hvid B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Ørslev C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U-14/15 Årg. 01-00  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
nif B Logo Næstved IF Næstved IF
nif C Logo Næstved IF Næstved IF
NYRÅD-ØRSLEV C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Tingsted Boldklub B Logo Tingsted Boldklub Tingsted Boldklub
Væggerløse Boldklub B Logo Væggerløse Boldklub Væggerløse Boldklub

U-14/15 Årg. 01-00  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Nyråd B Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Tingsted United Logo Tingsted Boldklub Tingsted Boldklub
VIF 1 Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
VIF 2 Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
Ørslev GIF B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

Arrangør: Ørslev GIF
Sted: Ørslev GIF' anlæg
Adresse: Fragevej 4, Ørslev
Postnr: 4760
By: Vordingborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2015>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Frist: 11-06-2015

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter