Deltagere til Kløverby By CUP 2015

Laven-Linå IF er klar med Kløverby Cup for 29. gang. Op mod 1000 spillere fordelt på ca. 100 hold forventes at deltage i det traditionsrige stævne for U6-U13 drenge og piger.

U10 drenge, 5-mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
"Fighterne" B Logo Snejbjerg SG&I Snejbjerg SG&I
Gødvad GIF 3 B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Overlund GF 1 B Logo Overlund GF Overlund GF
Overlund GF 2 B Logo Overlund GF Overlund GF
Resenbro UIF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rensenbro UIF
Stilling IF B Logo Stilling IF Stilling IF
VRI C Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
ØBG Buskelund A Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U10 drenge, 8-mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gl. Rye IF B Logo Gl. Rye IF Gl. Rye IF
Gødvad GIF 1 A Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Gødvad GIF 2 B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
HA85 1 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Sejs/Svejbæk IF B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Silkeborg KFUM 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Silkeborg KFUM
Silkeborg KFUM 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Silkeborg KFUM

U10 piger, 5-mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Grauballe 1 B Logo Grauballe UGF Grauballe UGF
Grauballe 2 B Logo Grauballe UGF Grauballe UGF
Resenbro UIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rensenbro UIF

U11 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Skanderborg 1 A Logo Fc Skanderborg Fc Skanderborg
GFG Voel B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GFG Voel
Gødvad GIF C Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Ikast KFUM B Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Ikast KFUM C Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Thorning IF C Logo Thorning IF Thorning IF
ØBG C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U11 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Galten FS C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Galten FS
Sejs/Svejbæk IF B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Sorring/Toustrup C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring/Toustrup

U12 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Eastside Viborg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Eastside Viborg
Gødvad GIF B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Låsby Boldklub B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Låsby Boldklub
Resenbro UIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Resenbro UIF
Sejs/Svejbæk B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Voel GFK/Sorring-ToustrupIF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring/ToustrupIf
Voel GFK/Sorring-ToustrupIF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring-ToustrupIF

U12 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gjessø UF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gjessø UF
Gødvad IF B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
HA85 1 A Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
NUGF B Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
NUGF Viborg C Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
NUGF Viborg B Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken

U13 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Funder GF B Logo Funder GF Funder GF
Gjern IF C Logo Gjern Idræts Forening Gjern Idræts Forening
Resenbro UIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Resenbro UIF

U13 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ans IF B Logo Ans IF Ans IF
Ans IF B Logo Ans IF Ans IF
Langå IK C Logo Langå Idrætsklub Langå Idrætsklub
Mejrup A Logo Mejrup GU Mejrup GU
Sejs/Svejbæk IF B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Viborg FF C Logo Viborg FF Viborg FF

U6 mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad IF piger 1 Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Gødvad IF piger 2 Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Hadsten B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub

U7 mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gødvad IF
Gødvad 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gødvad IF
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Virklund B B Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub
Øbg balle Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
Øbg balle B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U8 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 1 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 3 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Resenbro UIF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Resenbro UIF
ØBG Buskelund B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ØBG
ØBG Buskelund A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ØBG

U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 drenge  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
GFG Voel B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GFG Voel
GFG Voel C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GFG Voel
GFG Voel 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GFG Voel
GFG Voel 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GFG Voel
Gødvad GIF B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
IF Centrum B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum
Lund IF B Logo Lund IF Lund IF
NUGF 1 A Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
NUGF 2 C Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
Resenbro UIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Resenbro UIF
Rødkærsbro IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødkærsbro IF

U9 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
MIF 1 C Logo Mariehøj If Mariehøj If
Sejs/Svejbæk A Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF

Arrangør: Laven-Linå Idrætsforening
Sted: Linå Stadion
Adresse: Linåtoften 20B
Postnr: 8600
By: Silkeborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2015>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 23-08-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter