Deltagere til Sydbank Cup - Dragør Boldklub

Dragør Boldklub inviterer til Sydbank Cup for U5-U8

U5 - årgang 2011  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør BK 1 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør BK 2 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub

U6 - årgang 2010  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 - årgang 2009  | Mixede

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør 1 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 2 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 3 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 4 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Hekla 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hekla
Hekla 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hekla
Hekla 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hekla
Kastrup Boldklub 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 3 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB BARCELONA A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB REAL MADRID A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
VSB C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U8 - årgang 2008  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør 3 C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Hekla united C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
RB 1906 - 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB 1906
VI 39 08 C C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U8 - årgang 2008  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
BSV 1 A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FC Hekla A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIF A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Real Ørestad IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørestad IF
Ringsted A1 A Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted A2 A Logo Ringsted IF Ringsted IF
VI39 08 A A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U8 - årgang 2008  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Atletico Ørestad IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørestad IF
B93 OD B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Dragør 2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
J&L BYG Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
KB (2) B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Ringsted IF B Logo Ringsted IF Ringsted IF
VI39 08 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

Arrangør: Dragør Boldklub
Sted: Dragør Boldklub
Adresse: Halvejen 5
Postnr: 2791
By: Dragør
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2015>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 25-08-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
Sportigan Langebæk Cup 2019
18. - 27. jan 2019
VesterhavsCup 2019
7. - 9. jun 2019
Bilka Cup
16. - 17. feb 2019
Ikast Cup 2019
28. - 30. jun 2019
U7 pige og drenge stævne
26. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter