Deltagere til Rosenhøj Unisport Cup

For 8. gang vil vi lave Rosenhøj Ungdomsstævne lige efter sommerferien, under navnet Unisport Cup.Lørdag og Søndag d. 22-23. August 2015. Konceptet: Jævnbyrdige kampe - statistikken viser at 95% af alle kampe afgøres med en målforskel på max 3 mål..

U10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Rosenhøj BK B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U10P  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dream Team A Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U11  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Rosenhøj BK B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U12  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Valby B B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hellas B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
IF Limhamn Bunkeflo B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's databa
Rosenhøj BK B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U12  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby 3 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Fremad Valby A A Logo Fremad Valby Fremad Valby
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U12P  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U13  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Lyngby Boldklub 1921 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Rosenhøj BK B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U13  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FHF A Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Fremad Amager A Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Greve Fodbold A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Lyngby Boldklub 1921 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub

U14  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hvidovre IF B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Lyngby Boldklub 1921 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Rosenhøj B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U14  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Frederikssund FB A Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
Lyngby Boldklub 1921 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub

U14P  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
HUI B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U15  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903-2 B Logo B1903 B1903
Lyngby Boldklub 1921 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Rosenhøj B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rosenhøj

U15  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF 2 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
KB2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby Boldklub 1921 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub

U8  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSV 1 A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
farum 1 B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
J&L BYG Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
RB 1906 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB 1906
Rosenhøj 1 A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 B Logo Rosenhøj Bk Rosenhøj Bk

U9  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Løverne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj BK B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U9  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Rosemhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Vi39 gul A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
vi39 sort A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

Arrangør: Rosenhøj BK
Sted: Avedøre Stadion
Adresse: Byvej 72
Postnr: 2650
By: Hvidovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2015>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 15-08-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter