Deltagere til BSI/VIF CUP

BSI/VIF CUP afholder udendørsstævne i smukke omgivelser d.26-27 sept for rækkerne U6-U10 & A/B/C niveau. Præmier til 1. 2. og 3 pladserne. Pris 250/350. Vestegnen, for dem der elsker fodbold. BSI, klubben man har lyst til at komme tilbage til.

U10A - 5 mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Farum A Logo farum boldklub farum boldklub
Fremad Amager A Logo boldklubben Fremad Amager boldklubben Fremad Amager
VIF Værebro A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet V-i-f

U10B - 5 mands  | Mixede

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B1908 hvid B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
CIK B Logo Christianshavns IK Christianshavns IK
FKS 1 Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
FKS 2 Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Gadstrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gadstrup Fodbold
Gørlev if B Gørlev Idrætsforening Logo ukendt af Staevner.dk Gørlev Idrætsforening
HIK06-2 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Nykøbing FC "BEARS" B Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
Svogerslev BK B Logo Svogerslev boldklub Svogerslev boldklub
TPS 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPS

U10C - 5 mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 Sort C Logo B1903 B1903
BSI Logo Brøndby Strand Idrætsklub Brøndby Strand Idrætsklub
Nykøbing FC 2 C Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
sengeløse C Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
TPS 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPS
Tuse C Logo Tuse if Tuse if
VI39 Gul C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vi39 sort Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U6 - 3 mands  | Mixede

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSI Logo Brøndby Strand Idrætsklub Brøndby Strand Idrætsklub
CIK U6 C Logo Christianshavns IK Christianshavns IK
fremad amager Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Geparderne Logo B1903 B1903
HUI grøn C Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI gul C Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI rød C Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Jægersborg C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Krokodillerne Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
LSF 1 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Løverne Logo B1903 B1903
Tigerne Logo Farum Boldklub Farum Boldklub

U7 - 3 mands  | Mixede

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Øst 1 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Øst 2 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Aberne B Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub
B93 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FA2000(1) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FA2000
FA2000(2) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FA2000
FA2000(3) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FA2000
fremad amager Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
fremad amager hvid Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Glostrup FK Logo Glostrup FK Glostrup FK
Hekla 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hekla
JB1 Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
JB2 Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Kastrup Boldklub 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 3 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Rævene C Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub
Såby Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Såby Fodbold
Såby 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Såby Fodbold

U8A - 5 mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå A Logo Aakanden GF Aakanden GF
AB Tårnby A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 - Sort A Logo B1903 B1903
HI - U8-1 A Logo Herlev IF Herlev IF
Rosenhøj A A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U8B - 5 mands  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 Løverne B Logo B1903 B1903
B1903 Tigerne C Logo B1903 B1903
B73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Brøndby if hold 1 Logo Brøndby IF Brøndby IF
Glostrup FK B Logo Glostrup FK Glostrup FK
KB (2) B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF Kirke Hyllinge IF
Kloagger Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KVIF B Logo Kirke Værløse IF Kirke Værløse IF
Lundegården A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lundegården
Rosenhøj B B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Sengeløse U8 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse SGIF
Svogerslev B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Såby Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Såby Fodbold
TIIF C Logo Torslunde Ishøj Idrætsforening Torslunde Ishøj Idrætsforening
VIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet vanløse

U8C - 5 mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9A - 5 mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
Fremad Valby A A Logo Fremad Valby Fremad Valby
Haslev A Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Husum A A Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
KB Løverne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U9A1 - Hvid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U9A1 - Sort A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
NFC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFC
VSB A Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U9B - 5 mands  | Mixede

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB I B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
BIFU9 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Holbæk B&I B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
HUI B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Husum B B Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Kastrup1 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Stjerne Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Slagelse B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Vanløse grøn B Logo Vanløse IF Vanløse IF
Vanløse Hvid B Logo Vanløse IF Vanløse IF
VSB B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
Østerbros Ørne 1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Østerbros Ørne 2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893

U9C - 5 mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB II C Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
BK Vest C Logo Boldklubben Vest Rødovre Boldklubben Vest Rødovre
Husum C C Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Kastrup2 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Slagelse 2 C Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Svogerslev Hvid C Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Svogerslev Rød C Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
VSB C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

Arrangør: Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold)
Sted: BSI
Adresse: Tybjergparken 12,
Postnr: 2660
By: Brøndby Strand
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2015>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 18-09-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter