Deltagere til SPARKRON/SPORTMASTER CUP

For 7. år i træk kan Hovedgård IF byde velkommen til Sportmaster/Sparkron Cup! Stævnet udbydes til U6-U12 Drenge, og afvikles i weekenden d. 18-20. december. Hovedgård er beliggende 15 km nord for Horsens mod Århus. U6 og U7 spiller 3-bold og resten 4:4.

U10 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg/Gedved A Logo Egebjerg Idrætsforening Egebjerg Idrætsforening
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
Hovedgård IF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HSF A Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
Jelling FS A Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
MG&BK A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Ravn Arkitektur A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Stensballe IK 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
Team Hübsch A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
TEAM LMT UG Metal A Logo Hedensted IF Hedensted IF
Vamdrup IF A Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Winnies Salon A Logo Give Fremad Give Fremad

U10 Drenge B/C  | B  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bagges boys B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Bolig Beton B Logo Løsning IF Løsning IF
Egebjerg/Gedved C Logo Egebjerg Idrætsforening Egebjerg Idrætsforening
Emil og vennerne C Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub
Fuglebakken 1 C Logo KFUMs Fodboldklub Århus KFUMs Fodboldklub Århus
Fuglebakken 2 C Logo KFUMs Fodboldklub Århus KFUMs Fodboldklub Århus
Hatting Torsted 1 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hornsyld IF B Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Hovedgård IF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HSF B Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
Håndværkerne B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
lystrup 2 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
lystrup if 1 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
Ricos Flødeboller B Logo Give Fremad Give Fremad
Sammenholdet B Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Skibet B Logo Skibet IF Skibet IF
Snejbjerg B Logo Snejbjerg SG&I Snejbjerg SG&I
Stensballe IK 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe IK 3 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
studstrup C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet studstrup
Viby 1 B Logo Viby IF Viby IF
Vinding Drengene B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Øster Nykirke if C Logo Øster Nykirke Idrætsforening Øster Nykirke Idrætsforening

U11 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
ATI-drengene A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
FC Grejsdalen A Logo Boldklubben Sport Grejsdalen Boldklubben Sport Grejsdalen
FC Horsens A A Logo FC Horsens FC Horsens
Fighterne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BMI
sportigan hedensted A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Stensballe IK A A Logo Stensballe Ik Stensballe Ik
Vejlby IK 1 A Logo Vejlby IK Vejlby IK

U11 Drenge B/C  | B  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
De 6 musketerer C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BMI
Egebjerg IF C Logo Egebjerg Idrætsforening Egebjerg Idrætsforening
FC Horsens B B Logo FC Horsens FC Horsens
Hedensted drengene B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Lindved GF Logo Lindved Gymnastikforening Lindved Gymnastikforening
Richardos drenge B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
Skibet IF B Logo Skibet IF Skibet IF
Skibet IF C Logo Skibet IF Skibet IF
Solbjerg 1 B Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg 2 B Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
Stensballe B B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe pigerne B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Tonserne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BMI
U11 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
U11 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Vejlby IK 2 B Logo Vejlby IK Vejlby IK
Vejlby IK 3 C Logo Vejlby IK Vejlby IK
Vejlby IK 4 B Logo Vejlby IK Vejlby IK

U12 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Brande IF scorerkarlene A Logo Brande IF Brande IF
Brande IF wannabees A Logo Brande IF Brande IF
Cafe Borgen A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
De grønne stjerner A Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF
Hatting/Torsted A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Herning Fremad 1 A Logo Herning Fremad Herning Fremad
Herning Fremad 2 A Logo Herning Fremad Herning Fremad
IF Lyseng A Logo IF Lyseng IF Lyseng
Ikast FS A Logo Ikast FS Ikast FS
Ikast FS 2 A Logo Ikast FS Ikast FS
Silkeborg IF 1 og 2 A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Team Red and Black A Logo Spentrup IF Spentrup IF
Team Sportigan Holstebro A Logo Holstebro Boldklub Holstebro Boldklub

U12 Drenge B/C  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Automatic Syd El-tavler B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Billund 1 C Logo Billund IF Billund IF
De seje fra Åbyhøj B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF
Fårvang B Logo Horn-Fårvang Idrætsforening Horn-Fårvang Idrætsforening
Hatting/Torsted B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Herning Fremad 3 B Logo Herning Fremad Herning Fremad
Herning Fremad 4 B Logo Herning Fremad Herning Fremad
Hovedgård IF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sportigan Hedensted B Logo Hedensted IF Hedensted IF
VFF B Logo Viborg FF Viborg FF
Vindmøllerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Åbydrengene B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF

U6 Drenge/Piger  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag/eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens (U7 piger) Logo FC Horsens FC Horsens
Lyseng 1 Logo IF Lyseng IF Lyseng
Lyseng 2 Logo IF Lyseng IF Lyseng
Lyseng 3 Logo IF Lyseng IF Lyseng
Østbirk Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

U7 Drenge/Piger  | Mixede

22 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag/eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
1 B Logo FC Skanderborg FC Skanderborg
2 Logo FC Skanderborg FC Skanderborg
3 B Logo FC Skanderborg FC Skanderborg
4 B Logo FC Skanderborg FC Skanderborg
Bramdrupdam B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe 3 Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 1 Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 2 Logo Bredballe IF Bredballe IF
Egebjerg I.F. B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egebjerg I.F.
Fodbold Venner, Steiner Skole Århus A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hornsyld IF B Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
LokalBolig Vejle Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
LokalBolig Vejle 2 A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Lystrup 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lystrup
Lystrup 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lystrup
Løsning IF C Logo Løsning IF Løsning IF
Rårup A Logo Rårup GIF Rårup GIF
SIK 1 Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK 2 Logo Stensballe IK Stensballe IK
Østbirk Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

U8 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag/Eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
AIA Tranbjerg 1 A Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
BM A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
De seje drenge A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Billund
Fc Horsens 1 A Logo FC Horsens FC Horsens
Fc Horsens 2 A Logo FC Horsens FC Horsens
Grundfør United A Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening

U8 Drenge B/C  | B  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag/Eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
AIA Tranbjerg 2 B Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dronningborg Boldklub 1 B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub 2 B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub 3 B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Fc Horsens 3 B Logo FC Horsens FC Horsens
Fc Horsens 4 C Logo FC Horsens FC Horsens
Gauerslund IF B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Hedensted 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted 2 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hovedgård 1 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Hovedgård 2 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Jelling fS B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
LB´s drenge B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Løsning IF C Logo Løsning IF Løsning IF
solbjerg 1 Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
solbjerg 2 Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold

U9 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hatting-Torsted 1 A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
NBK/AIF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager B
Stensballe IK A Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe IK 2 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
Toftum FC A Logo Gauerslund IF Gauerslund IF

U9 Drenge B/C  | B  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl SG&I
Brande 1 B Logo Brande IF Brande IF
Brande 2 B Logo Brande IF Brande IF
CMA Byg B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Hatting-Torsted 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 4 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Horsens FS B Logo Horsens FS Horsens FS
Hovedgård IF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hovedgård IF 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HSUF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev SUF
Lund IF B Logo Lund IF Lund IF
solbjerg 1 Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
solbjerg 2 Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
Stensballe IK 3 C Logo Stensballe IK Stensballe IK
Søften 1 C Logo Søften Gymnastikforening Søften Gymnastikforening
TMG B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TMG
TMIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Todjerg-Mejlby IF
TMIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Todjerg-Mejlby IF
Vognmand Bjarne Madsen, Give B Logo Give Fremad Give Fremad
Østbirk B Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

Arrangør: Hovedgård IF
Sted: Hovedgård Hallen
Adresse: Fruenshave 3
Postnr: 8732
By: Hovedgård
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2015>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 17-12-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter