Deltagere til Fun4Kids Pokal Cup 2015

KFUM’s Boldklub Roskilde og Fun4Kids brænder for at give børn nogle gode oplevelser, så d. 5 sept inviterer vi til et sjovt fodboldstævne for U6—U9, hvor bold og sjov er i fokus. Kom og vær’ med

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF 1 og 2 Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
RB1906 hold1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB1906 hold2 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Roskilde KFUM 1 Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Slagelse B&I Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF

U7  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Gundsølille C Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Gundsølille 2 C Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
KB-Ronaldo Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
kfum 1 B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
kfum 2 B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Ringsted RIF U7 Logo Ringsted IF Ringsted IF

U8  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
De Blå Logo Raklev GI Raklev GI
Golden Stars C Logo Vindinge IF Vindinge IF
Gundsølilles talenter B Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
JyllingeFC B Logo Jyllinge Fodbold Club Jyllinge Fodbold Club
KFUM blå Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM hvid Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Kværkeby B Logo Kværkeby IF Kværkeby IF
RB 1906 - 1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB 1906 - 2 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
STIF C Logo Sandved Tornemark Idrætsforening Sandved Tornemark Idrætsforening
Svogerslev Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Vallensbæk Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U9  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
HG 1 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 2 C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
High Five C Logo Vindinge IF Vindinge IF
KB Løverne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
kBU9A2 - Hvid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KBU9A2 - Sort A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Kirke hyllinge C Logo Kirke Helsinge Idrætsforening Kirke Helsinge Idrætsforening
Kværkeby B Logo Kværkeby IF Kværkeby IF
Ronaldos venner B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Roskilde KFUM Fun4Kids 2 Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM Fun4Kids I Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Slagelse B&I 1 C Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 2 C Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Taastrup FC 1 B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Taastrup FC 2 C Logo Taastrup FC Taastrup FC

Arrangør: KFUMs Boldklub Roskilde
Sted: Roskilde KFUM
Adresse: Snebærvej 16
Postnr: 4000
By: Roskilde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2015>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 29-08-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter