Deltagere til FK sydsjælland 05 Cup 2015

Indbydelse til indefodbold for piger og drenge (FK Sydsjælland 05 CUP 2015)

U-10  | A  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
b1903 A Logo b1903 b1903
De hvide ørne 1 A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Dragør A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
HGB A Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Hjorts Drenge A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Køge Boldklub A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Næstved A Logo Næstved if Næstved if
Skjold A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Slagelse U10 A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
ssmv.dk A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Svend Gønge A Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge

U-10  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
De hvide ørne 2 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Dragør B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Faxe B Logo Faxe Boldklub Faxe Boldklub
FKS 1 Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
FKS 2 Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Havdrup Gul B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Havdrup
HGB B Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Skjold B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Slagelse U10 B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
TFF U10 boys B Logo Tårnby FF Tårnby FF
TFF U10 drengene B Logo Tårnby FF Tårnby FF
ØGIF B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U-10 P  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-10 P  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 STRØBY B Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65

U-11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ffkp A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FK05 "Hjalmer" A Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
HB05 A Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
Holbæk Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Nyråd IF A Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening

U-11  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Elektriker.dk B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FK05 "Helmer" B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
FK05 "Hilmer" C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Nyråd Gul B Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Nyråd Sort B Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Østmøn FK Logo Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub

U-11 P  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Altan.dk A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FK Sydsjælland 05 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
HGB 2 B Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Lynge-Broby Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
mean girls Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
mean girls A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Nykøbing FC Blå A Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
Nykøbing FC Rød A Logo Nykøbing FC Nykøbing FC

U-11 P  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FK Sydsjælland 05 C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
HGB 1 C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Lynge-Broby C Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF

U-12  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
De hvide djævle A Logo Næstved IF Næstved IF
De sorte djævle A Logo Næstved IF Næstved IF
Herfølge BK A Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
Team Framework/Foss Blik A Logo Næstved IF Næstved IF
White Ops A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U-12  | B  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fksydsjælland blå B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fksydsjælland hvid C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
fli 1 B Logo Faxe Ladeplads IF Faxe Ladeplads IF
fli 2 B Logo Faxe Ladeplads IF Faxe Ladeplads IF
Herfølge 04 B Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
HG 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Herlufsholm
HG 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Herlufsholm
HG 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Herlufsholm
Langebæk Alliancen Blå C Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Rodi´s Autocenter B Logo næstved if næstved if
Suså X B Logo Suså Idrætsforening Suså Idrætsforening
Suså Y B Logo Suså Idrætsforening Suså Idrætsforening
Ørslev 1 B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Ørslev 2 C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Ørslev 3 C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Østmøn Young Guns C Logo Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub

U-12 P  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FK Sydsjælland 05 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Næstved 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NIF
Næstved 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NIF

U-12 P  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FK Sydsjælland 05 C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
HGB C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub

U-13  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Nykøbing fc A Logo Nykøbing fc Nykøbing fc

U-13  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
D&M Design Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Langebæk Alliancen Hvid B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Nykøbing fc B Logo Nykøbing fc Nykøbing fc
Nykøbing fc B Logo Nykøbing fc Nykøbing fc
Nykøbing fc C Logo Nykøbing fc Nykøbing fc

U-13 P  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-13 P  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-14  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Alfahannerne B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Fk Sydsjælland 1 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk Sydsjælland 2 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk Sydsjælland 3 C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Haagensen Anlæg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næver boyz B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Roskilde DK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Rødvig G&I B Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Svend Gønge B Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
Østmøn Falcons C Logo Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub

U-14  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Milan2500 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U-14 P  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FK 05 2 A Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
FK 05 1 A Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
NFC 1 B Logo Nykøbing FC Nykøbing FC

U-14 P  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
NFC 2 C Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
Nyråd-Ørslev Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørslev

U-15  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
AS Roma A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Oldboys Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NIF
team næver A Logo Næstved IF Næstved IF
Team Taastrup A Logo Taastrup FC Taastrup FC
Young Rangers A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U-15  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
FC. Sammenbragt B Logo Hellested Idræts Forening Hellested Idræts Forening
FK-ALLSTARS B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Østmøn Padawans C Logo Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub

U-15 P  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-15 P  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-16  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
De Fantastiske 6 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
De Sløve B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Køge drengene B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U-16  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Møns A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Nysted Brøndboring A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U-17 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-5  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U-6  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Evif C Logo Endeslev-Vråby IF Endeslev-Vråby IF
Fk05 C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
HG-1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG-2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
KIF 1 Logo Kværkeby if Kværkeby if
KIF 2 Logo Kværkeby if Kværkeby if
Mettes drenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møn fk
NIF2 Logo Næstved IF Næstved IF
U6 Logo Næstved IF Næstved IF
ØGIF B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U-7  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fk05 C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
GREVE Fodbold B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HG 1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 4 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Kents drenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mfk

U-7 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-8  | B  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Evif B Logo Endeslev-Vråby IF Endeslev-Vråby IF
Faxe Ladeplads C Logo Faxe Ladeplads IF Faxe Ladeplads IF
Fk grøn Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk rød B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Havdrup 1 B Logo Havdrup GI Havdrup GI
HFC's Smølfer 2 B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HG KONTRAST Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG NÆSTVED EL-SERVICE Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG Q AUTO Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG S Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG SPEAK MEDIA Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
ØGIF A B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
ØGIF B B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U-8  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 1 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
HFC's Smølfer 1 A Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club

U-9  | B  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Faxe B Logo Faxe Boldklub Faxe Boldklub
FK Sydsjælland 05 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Gundsølille Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
HG1 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG2 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HGB X B Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB Y B Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Lynge-Broby B Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Næver4ever C Logo Næstved IF Næstved IF
Smash Juice B Logo Næstved IF Næstved IF
Sorø Freja B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet twi@flowcon.com

U-9  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Farmor & Farfar A Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Skjold A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold

U-9 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 STRØBY C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
FK sydsjælland 05 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
VIF B Logo Vordingborg IF Vordingborg IF

Arrangør: FK Sydsjælland 05
Sted: Korskilde hallen samt Fladså hallen
Adresse: brøderupvej 2a
Postnr: 4733
By: Tappernøje
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2015>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 09-11-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter