Deltagere til Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11

SIDSTE CHANCE for tilmelding til vores stævne er i aften den 7/11 kl. 23:59 Vi mgl. U9-U11 pigehold og 3 U11 dr. Hold. Alle hold kommer i finalepuljer og spiller min 6 kampe. Alle rækker afvikles. Giv dine spillere en super oplevelse. TILMELD DIT HOLD NU

U-10 Drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15/11 kl. 9-12

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø A Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Marienlyst 1 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Morud 1 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Sanderum 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SFB 1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
TTIF C Logo Tranekær Tullebølle Idrætsforening Tranekær Tullebølle Idrætsforening
Tårup IF B Logo Tårup IF Tårup IF
Aarslev Boldklub B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U-10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15/11 kl.15-18

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Harte B Logo Harte G&if Harte G&if
Marienlyst 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Middelfart B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Ubberud IF 1 A Logo Ubberud IF Ubberud IF
Ubberud IF 2 C Logo Ubberud IF Ubberud IF
Årslev pigerne A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U-11 Drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 14/11 kl. 15-18

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1913 U11 C Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
Boldbanditterne C Logo Aarup boldklub Aarup boldklub
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Fjordager 2 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager IF A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Ikast drengene 1 A Logo Ikast fs Ikast fs
Ikast drengene 2 B Logo Ikast fs Ikast fs
Krudttønderne C Logo Aarup boldklub Aarup boldklub
Morud 1 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
sportigan hedented A Logo Hedensted IF Hedensted IF
Tpi 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tpi 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tpi 3 B Logo Tarup paarup if Tarup paarup if

U-11 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 15/11 kl. 18-21

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Garant A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Jelling FS A Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
MG&BK 1 B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
MG&BK 2 C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
MG&BK 3 B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Strib IF B Logo Strib IF Strib IF

U-8 Drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14/11 kl. 9-12

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Bk Stjernen 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk Stjernen
BK Stjernen 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk Stjernen
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
HPTI 1 B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Strib 1 A Logo Strib if Strib if
Tved 1 A Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved 2 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Vindinge BK B Logo Vindinge BK Vindinge BK

U-9 Drenge  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 14/11 kl. 12-15

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Citykøreskolen Næstved A Logo Næstved IF Næstved IF
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
KB hvid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB sort A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Morud A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Rolfsted A Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
S.F.B. A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Sanderum Boldklub 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SUB Sønderborg A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U-9 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15/11 kl.12-15

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Kolding Boldklub 1 A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kolding Boldklub 2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
MG&BK C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Søhus stige C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Ubberud IF A Logo Ubberud IF Ubberud IF
Vamdrup IF B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

Arrangør: Dalum IF
Sted: Dalumhallerne
Adresse: Mejerivej 1
Postnr: 5260
By: Odense S
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2015>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 08-11-2015

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Følg Staevner.dk på Twitter