Deltagere til Robey Cup 2016

Orient afholder Robey Cup i Rødovre 2016 Medaljer Gratis popcorn flødebolle maskine til alle deltager U5 til U10 Min 4kampe til hver.

Ekstra U7 årgang2010  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BS72-1 Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
BS72-2 Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
FC Intersport A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HUI 1 C Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 C Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
kastrup Boldklub 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
kastrup boldklub 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Nif Logo Næstved IF Næstved IF
Orient 6 Logo Orient GIF Orient GIF
Rosenhøj 1 B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U10 årgang 2007  | Mixede

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag + Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 Sort B Logo B1903 B1903
B73 Herlev gul B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 Herlev hvid B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 Herlev sort B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Bjæverskov 1 B Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 2 Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Bk Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Holbæk B&I B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Kastrup1 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup3 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Mikkels Drenge B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Måløv 1 B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv 2 C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Orient 1 B Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient Micki B Logo Orient GIF Orient GIF
Roskilde KFUM blå B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM hvid C Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Tune IF 1 B Logo Tune IF Tune IF

U5 årgang 2012  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 årgang 2011  | Mixede

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 73 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
BK Friheden Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Friheden
LSF 1 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngby 1 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 3 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Løveungerne 1 C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Løveungerne 2 C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Orient 1 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 3 Logo Orient GIF Orient GIF
RB1906-1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Vallensbæk IF 39 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 39 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U7 Pige årgang 10-11  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby Logo Brøndby IF Brøndby IF
brøndby gul Logo Brøndby IF Brøndby IF
Hellas bedste Piger C Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Orientpigerne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Orient GI
Orienttøserne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Orient GI
Sengeløse B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U7 årgang 2010  | Mixede

29 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Farum 3 B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Farum Boldklub 1 Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Farum Boldklub 2 Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Farum Boldklub 4 Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Holte Drengene B Logo FC Holte FC Holte
FC Holte Drengene 2 B Logo FC Holte FC Holte
Fremad Amager 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fremad Amager
HIF1 B Logo Hareskov IF Hareskov IF
HIF2 B Logo Hareskov IF Hareskov IF
HIF3 B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Karlslunde IF C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
LSF 1 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngb y 1 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 3 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 4 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Orient 1 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 3 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 4 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 5 Logo Orient GIF Orient GIF
Slagelse B&I Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vallensbæk 1 Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 3 Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 4 Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 5 Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U8 årgang 2009  | Mixede

20 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag + Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 1 A Logo B1903 B1903
B1903 2 B Logo B1903 B1903
B1903 3 B Logo B1903 B1903
B1903 4 C Logo B1903 B1903
Bk. Hellas B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
BSF B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dragør 10 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Ejby IF 1968 B Logo Ejby IF 68 Ejby IF 68
Glostrup 1 A Logo Glostrup FK Glostrup FK
Glostrup 2 C Logo Glostrup FK Glostrup FK
Hareskov HIF 1 B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov HIF 2 B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Lyngby 1 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 3 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Orient 1 B Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 C Logo Orient GIF Orient GIF
Rishøj 1 Logo Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub
Rishøj 2 Logo Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub
Valby Boldklub C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U9 pige Årgang 08-09  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
De Seje Tøser C Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Orient C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Orient
Orient 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Orient GI
Sengeløse A Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sundby supertøzer B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U9 årgang 2008  | Mixede

15 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 1 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 2 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 3 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Brøndby C Logo Brøndby IF Brøndby IF
HIK 08 B1 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Himmelev-Veddelev Boldklub B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Orient 1 B Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 B Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 3 C Logo Orient GIF Orient GIF
Solrød 1 A Logo solrød fc solrød fc
Solrød 2 B Logo solrød fc solrød fc
Solrød 3 C Logo solrød fc solrød fc
Svogerslev C Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
TFC B Logo Taastrup FC Taastrup FC
TFC C Logo Taastrup FC Taastrup FC

Arrangør: Orient GIF
Sted: Sportspladsen
Adresse: islevbrovej 44
Postnr: 2610
By: Rødovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2016>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 25-08-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter