Deltagere til Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold

SIDSTE CHANCE. Kom til Odense og deltag i et af Danmarks absolut bedste og meget populære indestævner. Vi lover 6 kampe til alle. VI MANGLER AKUT 2 U12 PIGEHOLD OG 1 U14 PIGEHOLD. Øvrige rk. er Uds. Frist er I DAG d. 6/12 kl. 23;59. SKYND DIG AT TILMELDE.

U-12 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 12:15 - 15:15

Holdnavn Niv Logo Klub
Automatic syd eltavler B Logo Hedensted IF Hedensted IF
B 1913 u 12 B Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Fjordager IF 1 A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager IF 2 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Højby 1 A Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 2 C Logo Højby S&G Højby S&G
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sanderum BK 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum BK 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SUB Sønderborg 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
White Ops A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U-12 piger  | Kvinder/Piger

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 09:00 - 12:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Ejby/Gelsted/Brenderup A Logo Ejby IK Ejby IK
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
Garant A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Marienlyst B Logo Marienlyst Marienlyst
Næsby b A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Skovby pigerne B Logo Skovby GF Skovby GF
strib if B Logo Strib if Strib if
søhusstige C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Tarup Paarup IF C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tårup IF B Logo Tårup IF Tårup IF
Vindinge BK B Logo Vindinge BK Vindinge BK

U-13 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 15:30 - 18:30

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1913 u 13 B Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
BM 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
HPTI 1 A Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Middelfart 1 A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Middelfart 2 A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Nr.Lyndelse/søby Fc B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby Blå A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Orange A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OKS A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Tpi 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tpi 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Åbyhøj IF B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF

U-13 piger  | Kvinder/Piger

16 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 12:15 - 15:15

Holdnavn Niv Logo Klub
Bramming 1 B Logo Bramming Boldklub Bramming Boldklub
Bramming 2 B Logo Bramming Boldklub Bramming Boldklub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Marienlyst B Logo Marienlyst Marienlyst
Munkebo 1 A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo 2 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Nr.Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsbjerg A Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
SSV Højfyn B Logo SSV Højfyn SSV Højfyn
Strib IF A Logo Strib IF Strib IF
søhus stige B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Sønderborg Fremad A Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
TPI A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Vindinge BK B Logo Vindinge BK Vindinge BK

U-14 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 09:00 - 12:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC A Logo Assens FC Assens FC
Best of Horsens A Logo Stensballe IK Stensballe IK
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
De blå mænd A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Dream Team B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Fjordager 1 A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Næsby 3 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Oks1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks2 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sport & Profil A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U-14 piger  | Kvinder/Piger

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 15:30 - 18:30

Holdnavn Niv Logo Klub
BM med fl. A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
HOGG B Logo FS HOGG FS HOGG
HOGG rød B Logo FS HOGG FS HOGG
Kolding B 1 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kolding B 2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kolding B U14 A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Morud 1 B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Strib 1, U14 A Logo Strib IF Strib IF
Strib 2 B Logo Strib IF Strib IF
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tårup IF A Logo Tårup IF Tårup IF

U-15 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 18:45 - 21:30

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Erritsø 1 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø 2 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Gunners A Logo Nyborg G&IF Nyborg G&IF
Joans Drenge A Logo Ikast FS Ikast FS
Kopogkande give A Logo Give Fremad Give Fremad
Marienlyst 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Ringe A Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Sport 24 Vejle A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Sportigan Brønshøj A Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
team faxe kondi A Logo aulum if aulum if
Traepillerfyn.dk A Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U-15 piger  | Kvinder/Piger

16 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 18:45 - 21:30

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Kolding Q U15 A Logo KoldingQ KoldingQ
Løjt IF B Logo Løjt IF Løjt IF
Morud 1 B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Næsby Rovers B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby United A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB Blå A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB Sort A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Speed Girls A Logo Billund IF Billund IF
søhus-stige B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
TPI 1 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tåsinge 1 A Logo Tåsinge Forenede Boldklubber Tåsinge Forenede Boldklubber
Tåsinge 2 B Logo Tåsinge Forenede Boldklubber Tåsinge Forenede Boldklubber
Årslev Boldklub A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

Arrangør: Dalum IF
Sted: Dalumhallerne
Adresse: Mejerivej 1
Postnr: 5260
By: Odense S
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2015>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 07-12-2015

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Solrød Meny Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter