Deltagere til Flügger Farve Cup - Christiansfeld

Hyggeligt opstartsstævne for indendørs sæsonen 2015/2016 i Cuben Christiansfeld.

Ny række - Ret Navnet  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller 17. oktober 2015

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 1 C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe IF B1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Bredballe IF B2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
C C Logo Løjt IF Løjt IF
Compass Conference Center piger B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Den nye friskole B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Løjt IF 2 B Logo Løjt IF Løjt IF
prima stilladser B Logo vejle fc vejle fc
Vamdrup IF Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U11  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller 24. oktober 2015

Holdnavn Niv Logo Klub
Almind U11 B Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Felder SuperKids C Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
Felder SuperKids B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
Ikast drengene 1 B Logo Ikast fs Ikast fs
Ikast drengene 2 B Logo Ikast fs Ikast fs
Ikast drengene 3 C Logo Ikast fs Ikast fs
Ikast drengene 4 B Logo Ikast fs Ikast fs
Skibet IF B Logo Skibet IF Skibet IF
Spangsbjerg IF C Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
TP-Montage B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vamdrup IF B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Vejle BK B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U12  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller 25. oktober 2015

Holdnavn Niv Logo Klub
Haderslev FK B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
kb C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
SUB 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Vamdrup if B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U13  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller 25. oktober 2015

Holdnavn Niv Logo Klub
Christiansfeld IF B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF

U13  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller 24. oktober 2015

Holdnavn Niv Logo Klub
CIF Girlpower 2003-X B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
CIF Girlpower 2003-Y B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
Ejby/Gelsted/Brenderup A Logo Ejby IK Ejby IK
Garant U11 piger B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U14  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller 25. oktober 2015

Holdnavn Niv Logo Klub
Christiansfeld IF C Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
Løjt IF Pigerne Logo Løjt IF Løjt IF

U14  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller 24. Oktober 2015

Holdnavn Niv Logo Klub
CIF Girlpower 2002 C Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
Løjt IF Logo Løjt IF Løjt IF

U15  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller 25. oktober 2015

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller 18. oktober 2015

Holdnavn Niv Logo Klub

U7  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller 18. oktober 2015

Holdnavn Niv Logo Klub
Haderslev FK Blå Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK Grøn Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Løjt IF Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 2 Logo Løjt IF Løjt IF
Sommersted 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sommersted i.f.
Sommersted 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sommersted i.f.

U8  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller 18. oktober 2015

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BUI U8, 1 B Logo Broager UI Broager UI
BUI U8, 2 Logo Broager UI Broager UI
HFK 1 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 3 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 4 Logo Haderslev fodboldklub Haderslev fodboldklub
Vamdrup IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vamdrup IF fodbold
Vojens BI 1 B Logo Vojens B&IK Vojens B&IK
Vojens BI 2 B Logo Vojens B&IK Vojens B&IK

U9  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller 17. oktober 2015

Holdnavn Niv Logo Klub
BM 1 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Christiansfeld IF 1 B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
Christiansfeld IF 2 B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
Harte U9 B Logo Harte G&IF Harte G&IF
kb B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Starup UIF B Logo Starup UIF Starup UIF
Starup UIF A Logo Starup UIF Starup UIF
U9 C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

Arrangør: Christiansfeld IF
Sted: cuben
Adresse: østprøven 1
Postnr: 6070
By: Christiansfeld
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<oktober 2015>
mationtofr
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 01-10-2015

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter