Deltagere til Løjt IF Cup 2015

Løjt IF holder for 4 år i træk et stort stævne! Den 31.okt/1.nov går det løs i Løjt Hallerne, hvor vi ser meget frem til at byde velkommen til en fantastisk weekend i selskab med fodbolden.

U10 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 9-12

Holdnavn Niv Logo Klub
Spar Nord Vejle A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
SUB 1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Vamdrup IF A Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U10 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 9-12

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI - Broager B Logo Broager UI Broager UI
Hatting Torsted B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Løjt IF B Logo Løjt IF Løjt IF
Løsning B Logo Løsning IF Løsning IF
Rødekro IF 1 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Seest 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Seest
SUB 3 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
U10 drenge C Logo Starup UIF Starup UIF
Vinding Drengene B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 12-15

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Løjt IF Logo Løjt IF Løjt IF
Pigerne A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Pigerne2 A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Skibet IF A Logo Skibet IF Skibet IF
Tønder SF Logo Tønder SF Tønder SF

U11 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 15-18

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov IF B Logo Bov IF Bov IF
Gutterne C Logo Starup UIF Starup UIF
HFK B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Løjt IF 1 B Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 2 B Logo Løjt IF Løjt IF
Rødekro IF Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Strib 2 B Logo Strib IF Strib IF
Strib 3 B Logo Strib IF Strib IF
Sub 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
VBIF drengene B Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening Varnæs-Bovrup Idrætsforening

U11 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 15-18

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov IF A Logo Bov IF Bov IF
Lundtoft if A Logo Lundtoft IF Lundtoft IF
Løjt IF A Logo Løjt IF Løjt IF
Mix Gutterne C Logo Starup UIF Starup UIF
Rødekro IF Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Spar Nord Vejle A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Strib 1 A Logo Strib IF Strib IF
Sub 1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U11 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 12-15

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Egen UI Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Garant A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HKB C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høje Kolstrup Boldklub
Hornsyld IF B Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Løjt IF Logo Løjt IF Løjt IF
Tønder SF Logo Tønder SF Tønder SF
Vamdrup tøserne B Logo Vamdrup if Vamdrup if

U6 Mix 3-mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
EUI Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
HFK Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Hulk C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dubbøl
Løjt IF U6 Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF U6 Logo Løjt IF Løjt IF
Rødekro IF Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
TIF KIDS C Logo Toftlund IF Toftlund IF

U7 Mix 3-mands  | Mixede

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AMUI Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl IU Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EUI Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
HFK1 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK2 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HKB 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høje Kolstrup Boldklub
HKB 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høje Kolstrup Boldklub
Lundtoft if B Logo Lundtoft IF Lundtoft IF
Løjt IF 1 Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 2 Logo Løjt IF Løjt IF
Rødekro IF 1 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Starup UIF 1 B Logo Starup UIF Starup UIF
Starup UIF 2 B Logo Starup UIF Starup UIF
SUB 1 - 2009 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Toftlund IF C Logo Toftlund IF Toftlund IF
AABK 1 Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub
AABK 2 Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U8 Drenge 5-mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 12-15

Holdnavn Niv Logo Klub
EGIF A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
HFK 1 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
KB A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
LB´s drenge A Logo Lunderskov boldklub Lunderskov boldklub
Rødekro IF Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
æ lømle A Logo Løgum IF Løgum IF

U8 Drenge 5-mands  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 12-15

Holdnavn Niv Logo Klub
Banditterne B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
BUI, U8 B Logo Broager UI Broager UI
BUI, U8 - 2 B Logo Broager UI Broager UI
Dgf Puslinge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dgf Flensborg
Dybbøl IU B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
HFK B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Løjt IF B Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 2 B Logo Løjt IF Løjt IF
Rødekro IF Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Team Vedsted B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vedsted

U9 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 15-18

Holdnavn Niv Logo Klub
BM 1 B Logo Marienlyst Marienlyst
Dybbøl IU B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EUI 1 B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
HKB B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høje Kolstrup Boldklub
Løjt IF B Logo Løjt IF Løjt IF
Starup UIF B Logo Starup UIF Starup UIF
SUB Sønderborg B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Vamdrup U9D B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
AABK 1 B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub
AABK 2 B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U9 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 15-18

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov IF A Logo Bov IF Bov IF
Dybbøl IU A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EUI 2 A Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Morud A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
RBK A Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Starup UIF A Logo Starup UIF Starup UIF
SUB 1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Toftum FC A Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Æ knejde A Logo Løgum IF Løgum IF

Arrangør: Løjt IF
Sted: Løjt Idrætsanlæg
Adresse: Løjt Skolegade 17
Postnr: 6200
By: Aabenraa
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<oktober 2015>
mationtofr
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 20-10-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Nordea Cup Ringkøbing
5. - 13. jan 2019
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter