Deltagere til Fraugde CUP 2015

Kom og deltag i Fyns mest hyggelige julestævne første weekend i december (4-5-6 December 2015). Vil du give dine spillere en fed oplevelse, så kom til Fraugde CUP 2015

Dame Senior  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Kl 21:30

Holdnavn Niv Logo Klub
Bolbro Logo Bolbro GIF Bolbro GIF
FC. De anonyme B Logo Kildemosens Boldklub Kildemosens Boldklub
Fjordager Tøserne B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager Tøserne 2 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fraugde G&IF B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Jokerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Plastmo Ladies Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
skovby Logo Skovby GF Skovby GF
Vindinge BK B Logo Vindinge BK Vindinge BK
ØB Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

U10  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl 12:15

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjørnebanden B Logo Fjordager IF Fjordager IF
HPTI B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Humørtøserne C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Munkebo A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Tårup IF Logo Tårup IF Tårup IF
Ubberud IF A Logo Ubberud IF Ubberud IF

U10  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl 14:30

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Fraugde G&IF 1 A Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde G&IF 2 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
LuksusPleje APs A Logo Bredballe IF Bredballe IF
MG&BK A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Thurø Boldklub B Logo Thurø Boldklub Thurø Boldklub
TPI 1 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tårup IF Logo Tårup IF Tårup IF
Aarslev Boldklub B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U11  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl 16:30

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
MB B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Otterup B&IK B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Tårup IF Logo Tårup IF Tårup IF
Årslev B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl 17:30

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
Egif B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fraugde G&IF C Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Højby 1 B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 2 C Logo Højby S&G Højby S&G
Kerteminde BK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kerteminde BK
MB 2 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
MB1 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OB 1 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
TTIF C Logo Tranekær Tullebølle Idrætsforening Tranekær Tullebølle Idrætsforening
TTIF 2 C Logo Tranekær Tullebølle Idrætsforening Tranekær Tullebølle Idrætsforening

U12  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl 09:00

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
FC Multiwood A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Fraugde G&IF 1 A Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde G&IF 2 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde G&IF 3 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
HPTI 1 A Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Marienlyst B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup 3 B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Otterup B&IK B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Pappas Pizza Tørring A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U13  | Kvinder/Piger

16 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl 13:45

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Dalum piger 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum piger 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum piger 4 B Logo Dalum IF Dalum IF
Ejby/Gelsted/Brenderup A Logo Ejby IK Ejby IK
FC Kolding Nord Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fc Kolding Nord
Fraugde G&IF 2 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fåborg pigerne 1 B Logo Faaborg BK & IF Faaborg BK & IF
Højby S&G B Logo Højby S&G Højby S&G
Kerteminde BK B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Marienlyst A Logo Marienlyst Marienlyst
Munkebo 1 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Nr.Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
OKS Bolcherpiger C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Tårup IF Logo Tårup IF Tårup IF

U14  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U15  | Kvinder/Piger

16 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl 16:45

Holdnavn Niv Logo Klub
Fraugde G&IF B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde G&IF B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Kerteminde BK B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Marienlyst Gunners A Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst United A Logo Marienlyst Marienlyst
Næsby United A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Otterup Piger B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Otterup Tøzer B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Raarup GIF B Logo Rårup GIF Rårup GIF
søhus-stige B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
TPI A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
Tøserne A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Tårup IF Logo Tårup IF Tårup IF
Vindinge B Logo Vindinge BK Vindinge BK
Årslev Boldklub A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U15  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl. 18:30

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Brians bombere A Logo Dalum IF Dalum IF
Gunners Logo Nyborg G&IF Nyborg G&IF
Kerteminde BK - hold 1 Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
kerteminde BK - hold 2 Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Marienlyst 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Munkebo A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Nr. Lun B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Plan B A Logo Dalum IF Dalum IF
Team Nippels B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Aarslev BK B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Aarslev BK2 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U17  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl 20:30

Holdnavn Niv Logo Klub
clinical Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dalum if A Logo Dalum if Dalum if
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
De 5 F´er B Logo Brenderup IF Brenderup IF
HPTI Stars Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Kammeraterne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Mariager Efterskole 1 A Logo Mariager Høj- og Efterskole Mariager Høj- og Efterskole
Mariager Efterskole 2 Logo Mariager Høj- og Efterskole Mariager Høj- og Efterskole
Munkebo A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK

U17 / U18  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl 20:30

Holdnavn Niv Logo Klub
EGB Logo Ejby IK Ejby IK
Fodboldtøzerne C Logo Rudkøbing Boldklub Rudkøbing Boldklub
Fodboldtøzerne 2 C Logo Rudkøbing Boldklub Rudkøbing Boldklub
GEB Logo Gelsted G&IF Gelsted G&IF
Plastmo Pigerne Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913

U6  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl 09:00

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Fraugde G&IF 1 Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde G&IF 2 Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Næsby 2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub

U7  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl 09:45

Holdnavn Niv Logo Klub
Bogense G & IF C Logo Bogense G & IF Bogense G & IF
Dalum 1 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 Logo Dalum IF Dalum IF
Fraugde G&IF 1 Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde G&IF 2 Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde G&IF 3 Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Faaborg B Logo Faaborg BK & IF Faaborg BK & IF
Marienlyst 1 Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst 2 Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst 3 Logo Marienlyst Marienlyst
Tårup IF B Logo Tårup IF Tårup IF

U8  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl 11:30

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Stjernen A B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Munkebo BK B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OKS 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
OKS 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
Ringe BK 1 Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
SUB Ullerslev 1 Logo SUB Ullerslev SUB Ullerslev
Tårup IF Logo Tårup IF Tårup IF

U9  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl 13:15

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Fraugde G&IF B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby - Blå B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby - Orange B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Tårup IF Logo Tårup IF Tårup IF

Arrangør: Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Sted: Fraugde Hallen
Adresse: Stat-Ene-Vej 18-22
Postnr: 5220
By: Odense Sø
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2015>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 20-11-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter