Deltagere til B1913 CUP

B1913 afholder sit traditionelle indendørsstævne for ungdomshold for både piger og drenge. Alle spiller om deltagelse i hhv. A eller B finale

U13  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: FREDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1913 1 C Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
B 1913 2 C Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
Black Penguins A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
BM Gul A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM Hvid B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM Lyseblå A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Fjordager B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Green Team B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Nyborg A Logo Nyborg G&IF Nyborg G&IF
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
S.F.B Svendborg A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
S.F.B Svendborg Hold 2 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Thurø BK B Logo Thurø Boldklub Thurø Boldklub
Aarup A Logo Aarup Boldklub Aarup Boldklub
Aarup boldklub A Logo Aarup Boldklub Aarup Boldklub

U14  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LØRDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Champens dream team A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dream Team B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dream Team
henning lund A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Marienlyst Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Boldklub Marienlyst
Marienlyst 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Boldklub Marienlyst
MiniMinions A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
OKS A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet oks
OKS 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet oks
Sparnord Horsens A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sport & Profil A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Sture Powls Army A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet A/E Fodbold
TPI 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tarup Pårup Idrætsforening
TPI 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tarup Pårup Idrætsforening
TPI 3 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tarup Pårup Idrætsforening
TPI 4 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tarup Pårup Idrætsforening

U14  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: FREDAG

Holdnavn Niv Logo Klub

U15  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: SØNDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
BangBros B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vinding SF
Bomberne fra Fyn A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Brande Special A Logo Brande IF Brande IF
Die Mannschaft Logo Dalum IF Dalum IF
Kopogkande give A Logo Give fremad Give fremad
Los Cafeteros Logo Dalum IF Dalum IF
Marienlyst 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Møns Entreprenørfirma. A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Otterup A Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Poolgrosisten A Logo Dalum IF Dalum IF
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 3 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Spar Nord Vejle A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U15  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: FREDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
B1913 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1913

U17  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LØRDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
B1913 1 B Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
B1913 2 B Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
Bierne B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Danika grønt Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Diablos A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Dum Skunk Morud A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Fc Ellen A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Nordfyn A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Koerne FC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Plastic Skatterne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
S.F.B`erne A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Team 5260 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 4 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U17  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: SØNDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
Maler mester Morten Poulsen A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
OB 1 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Romalt IF A Logo Romalt IF Romalt IF
Schriver Consulting A Logo Langeskov IF Langeskov IF
Strib Idrætsefterskole A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
The purples Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U19  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LØRDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
B1913 Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
F.C. Lange Bolde A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Galácticos A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Mionetta Logo Assens fc Assens fc
Mionetta A Logo Assens fc Assens fc
Mor's drenge A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Renés Ryttere A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Sukker A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U19  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LØRDAG

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Boldklubbben 1913
Sted: B1913
Adresse: campusvej 55
Postnr: 5230
By: Odense
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2015>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 27-11-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Solrød Meny Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter