Deltagere til Nordea Fondens Bredde Cup 2015

Danmarks største en dags stævne for en enkelt årgang. Hold fra hele Danmark. Kun få pladser tilbage

U9  | BC  | Mixede

64 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Allesø Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Amar drengene B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
BBB 1 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Skjold 1 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Skjold 2 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Skjold 3 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Brabrand 2 C Logo Brabrand IF Fodbold Brabrand IF Fodbold
Brabrand IF U9 B Logo Brabrand IF Fodbold Brabrand IF Fodbold
Bredballe IF B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Brøndby 1 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 2 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 C Logo Dalum IF Dalum IF
Dragør B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Erritsø GIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Esbjerg B Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Fredericia KFUM 1 B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 C Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Hjortshøj Egå 1 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Hjortshøj Egå 2 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Holluf Pile B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Horsens FS B Logo Horsens FS Horsens FS
HSUF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev SUF
Hørsholm Usserød B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Ikast B Logo Ikast FS Ikast FS
KB 1 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 2 C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB Geparderne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Løverne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Marienlyst 1 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Morud C Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
nbsif B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Næsby - 3 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 1 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næstved C Logo Næstved IF Næstved IF
OB 1 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS Rød B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Rød B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Roskilde KFUM B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Sanderum 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Skibet IF C Logo Skibet IF Skibet IF
Skovbakke 2 C Logo Ik Skovbakken Ik Skovbakken
Skovbakken 1 B Logo IK Skovbakken IK Skovbakken
Slagelse B&I B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 2 B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 3 B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Sundby Boldklub 1 B Logo Sundby boldklub Sundby boldklub
Sundby Boldklub 2 B Logo Sundby boldklub Sundby boldklub
Sønderris SK B Logo Sønderris Sports klub Sønderris Sports klub
Team TT B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
TPI 1 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Ubberud B Logo Ubberud IF Ubberud IF
Vamdrup IF C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Virum Sorgenfri 1 B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
Virum Sorgenfri 2 C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

Arrangør: Dalum IF
Sted: Dalum IF
Adresse: Dalumvej 95 D
Postnr: 5250
By: Odense SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<oktober 2015>
mationtofr
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 23-10-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter