Deltagere til Taastrup FC - Breddestævne 2015

Taastrup FC afholder breddestævne 6. november - 8. november 2015 i Taastrup Idræts Haller og afvikles i flere haller.

U10 Drenge (06)  | BC  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
"Løverne" C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
BKF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Favoritten
Brede u10c C Logo Brede IF Brede IF
Faxe C Logo Faxe Boldklub Faxe Boldklub
FIX Kickers C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Holmegaard 1 B Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
HVB C Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
KB lions C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Messi´s drenge C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Neymar´s drenge C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Sengeløse blå B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sengeløse gul C Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
TFF U10 drenge B Logo Tårnby FF Tårnby FF
vi39 gul C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
vi39 sort B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U11 Drenge (05)  | BC  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Frem 1 C Logo boldklubben frem boldklubben frem
Bk Frem 2 Logo boldklubben frem boldklubben frem
FHF 1 Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
FHF 2 Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Holbæk Sportsakademi B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
KFUM blå Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM hvid Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Køge B Logo HB Køge HB Køge
Nyråd Gul B Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Nyråd Sort B Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Sundby BK 1 C Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
SUNDBY BK 2 C Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Taastrup FC 1 B Logo Taastrup fc Taastrup fc
Taastrup FC 2 C Logo Taastrup fc Taastrup fc

U11 Piger (05-06)  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Taarnby 1 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Taarnby 2 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Altan.dk B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Taastrup FC Grøn B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Taastrup FC Orange C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Taastrup FC Sort C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Vestia 1 C Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Vestia 2 C Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Virums seje piger Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U12 Drenge (04)  | BC  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Aif B1 B Logo Albertslund IF Albertslund IF
Aif B2 B Logo Albertslund IF Albertslund IF
De sorte djævle B Logo Næstved IF Næstved IF
DLT B Logo Kværkeby IF Kværkeby IF
Fido B Logo Brøndby IF Brøndby IF
GVI 1 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Herfølge B Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
KIF 3 C Logo Kværkeby IF Kværkeby IF
Rodi's Autocenter B Logo Næstved IF Næstved IF
Taastrup FC 1 B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Taastrup FC 2 Logo Taastrup FC Taastrup FC
Taastrup FC 3 Logo Taastrup FC Taastrup FC
Taastrup FC 4 Logo Taastrup FC Taastrup FC
Taastrup FC 5 Logo Taastrup FC Taastrup FC
Taastrup FC 6 Logo Taastrup FC Taastrup FC

U13 Drenge (03)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Piger (03-04)  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FA 2000 B Logo FA 2000 FA 2000
FHI pigerne B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
G77 Pige U13 1 C Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
G77 Pige U13 2 C Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Taastrup FC 1 C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Taastrup FC 2 C Logo Taastrup FC Taastrup FC

U14 Drenge (02)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
3 kampe og i bad B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Bumserne B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
De 5 musketere B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KFUM Roskilde 03 Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
RB1906 hold2 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Smeden vi 39 C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Tfc Boys B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Tfc Drenge B Logo Taastrup FC Taastrup FC

U15 Drenge (01)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Drenge (08)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Drenge (07)  | BC  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Skjold (Jan) B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
DEFAK C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Faxe C Logo Faxe Boldklub Faxe Boldklub
Gundsølille C Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Holbæk 2 C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk 3 C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Hundige C Logo Hundige Boldklub Hundige Boldklub
KB C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
SkovTroldene C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Svogerslev C Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
TFC1 B Logo Taastrup fc Taastrup fc
Tfc2 B Logo Taastrup fc Taastrup fc
Tfc3 C Logo Taastrup fc Taastrup fc
Tfc4 C Logo Taastrup fc Taastrup fc

U9 Piger (07-08)  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Herlev B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Brøndby 2 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
FA 2000 B Logo FA 2000 FA 2000
GVI B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
JIK B Logo Jægerspris IK Jægerspris IK
Taastrup FC 1 B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Taastrup FC 2 C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Vanløsepigerne C Logo Vanløse IF Vanløse IF

Arrangør: Taastrup FC
Sted: Taastrup Idræts Haller
Adresse: Parkvej 78
Postnr: 2630
By: Taastrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2015>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 28-10-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter