Deltagere til Thyras Cup 2015

Thyras Cup afvikles i år i weekenden d. 28. - 29. nov. 2015. Der spilles om Jelling Musikfestival billetter i Kvinder, U17-U19 og U14-U15. Alle hold garanteres mindst 4 kampe. Samlet præmiesum ca. 50.000 kr. Jelling Musikfestival t-shirt til U8-U15

Kvinder  | Kvinder/Piger

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
A/S Revision Hatting A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
AB Polering B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Alkoholdet B Logo Horsens Freja Horsens Freja
Brande B Logo Brande IF Brande IF
Firehøje IF C Logo Firehøjes IF Firehøjes IF
Jokerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kolding Queens A Logo KoldingQ KoldingQ
Låpsley A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Nykredit Vejle A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Rårup GIF B Logo Rårup GIF Rårup GIF
shop sport.dk A Logo Brande IF Brande IF
Starup uif C Logo Starup UIF Starup UIF
Team Cenzyg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U10 - U11 piger  | Kvinder/Piger

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Jelling FS A Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
KB1 A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB3 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Løsning IF 1 B Logo Løsning IF Løsning IF
Løsning IF 2 C Logo Løsning IF Løsning IF
NBSIF 1 B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Printmanagement B Logo Give Fremad Give Fremad
Skibet IF C Logo Skibet IF Skibet IF
Skibet IF 1 B Logo Skibet IF Skibet IF
Team cool girls B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl SG&I
TIF / ØB C Logo Tørring IF Tørring IF
Vejle FC 1 B Logo Vejle FC Vejle FC
Vejle FC 2 C Logo Vejle FC Vejle FC

U12 - U13 piger  | Kvinder/Piger

23 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ATI 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
BPI (U12) C BPI Logo ukendt af Staevner.dk BPI
Brande IF A Logo Brande IF Brande IF
Buccma energy A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ejby/Gelsted/Brenderup A Logo Ejby IK Ejby IK
FC GOG B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC GOG
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
Give Fremad B Logo Give Fremad Give Fremad
Green Girls B Logo Hedensted IF Hedensted IF
HTS B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Jelling fs 1 C Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling fs 2 B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Middelfart A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Middelfart G&BK
OB B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Pankas Sporty Girls A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Rask Mølle C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rask Mølle
Stensballe IK Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe IK 2 C Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stilling Super Girls U11-12 C Logo Stilling IF Stilling IF
TEAM 10 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team 10
t-s handel A Logo Hedensted IF Hedensted IF
TvTek, Nim B Logo Nim Idrætsforening Nim Idrætsforening
Vamdrup IF C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U14 - U15 piger  | Kvinder/Piger

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bording IF 1 B Logo Bording IF Bording IF
Bording IF 2 C Logo Bording IF Bording IF
Bording IF 3 C Logo Bording IF Bording IF
Botjek Center Trekanten A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hammerum if C Logo Hammerum Idrætsforening Hammerum Idrætsforening
Hejnsvig C Logo Hejnsvig Idrætsforening Hejnsvig Idrætsforening
Hejnsvig 1 C Logo Hejnsvig Idrætsforening Hejnsvig Idrætsforening
hæl og tå C Logo Brande IF Brande IF
Jelling FS 1 B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 2 B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 3 A Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
JM Malerfirma A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Lyseng I A Logo IF Lyseng IF Lyseng
Lyseng II A Logo IF Lyseng IF Lyseng
Lyseng III B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
sing a song pigerne C Logo Brande IF Brande IF
TEAM 10 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team 10
Team HEG B Logo Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF
Team TD B Logo Hedensted IF Hedensted IF

U17 - U19 piger  | Kvinder/Piger

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
#dyrmedtøjpå C Logo FC Horsens FC Horsens
8700 Pigerne C Logo lund if lund if
AB Polering B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
B-E-S-T-E-M A Logo Højer Idrætsforening Højer Idrætsforening
bramdrupdam B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Efb A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
EY B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Flemming Efterskole 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Flemming Efterskole
Flemming Efterskole 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Flemming Efterskole
Holdet A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Jelling FS B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Kolding Queens A Logo KoldingQ KoldingQ
Mejrup G.U. B Logo Mejrup GU Mejrup GU
Nykredit Vejle A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Rårup GIF B Logo Rårup GIF Rårup GIF
TEAM 10 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team 10
Varde IF A Logo Varde IF Varde IF
Varde IF 2 B Logo Varde IF Varde IF
øv,3 kampe og i bad C Logo Brande IF Brande IF

U8 - U9 piger  | Kvinder/Piger

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Engum UI B Logo Engum UI Engum UI
Hedensted IF B Logo Hedensted IF Hedensted IF
HTS UNITED B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Jelling FS C Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Kolding Boldklub A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kolding Boldklub 2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
LB U8 piger 1 C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
LB U8 piger 2 C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
MG&BK C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Sunds IF 1 B Logo Sunds Idrætsforening Sunds Idrætsforening
Sunds IF 2 B Logo Sunds Idrætsforening Sunds Idrætsforening

Arrangør: Jelling Forenede Sportsklubber
Sted: Gormshallen - Jelling
Adresse: Kathrinelund 1
Postnr: 7300
By: Jelling
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2015>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 10-11-2015

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter