Deltagere til Futsalstævne i Alhede hallerne

Spil jeres hold bedre til et futsalstævne. For U9-U15 drenge i Alhede hallerne. Alle spillets faser kan overføres direkte til græsfodbold, og derfor er futsal fremtidens indefodbold. FIFA anderkender futsal som det officielle indendørs 5-a-side spil.

U10 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ATI A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ATI
SIK1 A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK3 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Silkeborg IF A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Silkeborg KFUM B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Silkeborg KFUM
Team Jensen Solfilm A Logo Måbjerg IF Måbjerg IF

U11 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Houlkær IF Logo Houlkær IF Houlkær IF
Houlkær IF Logo Houlkær IF Houlkær IF
VB 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
VB2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Viborg Søndermarken 1 A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 3 C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U12 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Cafe Borgen A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dalby GIF A Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening Dalby Gymnastik & Idrætsforening
LGIF1 B Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
LGIF2 B Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Silkeborg IF 1 A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Silkeborg IF 2 A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Team AIF/KKIK B Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Team AIF/KKIK 1 C Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
The Rif C Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF

U13 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ejstrupholm IF 1 A Logo Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF
Ejstrupholm IF 3 C Logo Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF
Ringkøbing IF A Logo Ringkøbing IF Ringkøbing IF

U14 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Nørremarken 1 A Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
Ravnsbjerg IF B Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
Virklund B B Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub

Arrangør: Danske Gymnastik- og Idrætsforeninger
Sted: Alhede Hallerne
Adresse: Trehusevej 7
Postnr: 7470
By: Frederiks
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Futsal

<november 2015>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 22-11-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter