Deltagere til Sparekassen Bredebro Cup

Sparekassen Bredebro Cup er et traditionsrigt julestævne. Der er masser af spurtpræmier for flotte scoringer og gode redninger. Personlige præmier til nr. 1 og 2 i alle rækker. I U6,U7,U8 og U9 er der medaljer til alle.

U10 drenge  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Hviding 1 Logo Hviding IF Hviding IF
Hviding 2 Logo Hviding IF Hviding IF
Højer Logo Højer Idrætsforening Højer Idrætsforening
Løgum Logo Løgum IF Løgum IF
Løjt Drengene 2006 B Logo Løjt IF Løjt IF
Rødekro IF Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Team Vest 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Vest
Team Vest 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Vest
Team Vest 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Vest

U10 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Højer Logo Højer Idrætsforening Højer Idrætsforening
Tønder Logo Tønder SF Tønder SF

U11 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
05erne B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Bredebro 1 Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Bredebro 2 Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Højer Logo Højer Idrætsforening Højer Idrætsforening
Løjt 1 Logo Løjt If Løjt If
Middelfart G & BK C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Sub 1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sub 3 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U11 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
HFK A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Højer/Møgeltønder Logo Højer Idrætsforening Højer Idrætsforening
Rødding Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødding if
Tønder Logo Tønder SF Tønder SF

U12 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Blåbjerg A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Blåbjerg
Bredebro Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Krogaspe Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Krogaspe
Løgum Logo Løgum IF Løgum IF
Team Vest C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Vest

U12 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hejnsvig I.F C Logo Hejnsvig Idrætsforening Hejnsvig Idrætsforening
HFK 1 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Højer/Møgeltønder Logo Højer Idrætsforening Højer Idrætsforening
Lunderskov Boldklub 1 B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub

U13 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Die Grynes A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Krogaspe Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Krogaspe
Lord FC A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Solitwork A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Tønder SF 1 Logo Tønder SF Tønder SF
Tønder SF 2 Logo Tønder SF Tønder SF

U13 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hviding IF Logo Hviding IF Hviding IF
Løjt IF Logo Løjt IF Løjt IF
Tønder/Højer Logo Tønder SF Tønder SF
Vamdrup IF C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U14 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Dj Pabst A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Frede A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
MiniMinions A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Team Vest Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet team vest
Too fame for a name A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb

U14 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bramming Boldklub B Logo Bramming Boldklub Bramming Boldklub
Højer/Tønder B Logo Tønder SF Tønder SF
Højer/Tønder B Logo Tønder SF Tønder SF
Visby Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Visby if

U15 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
2 goals 1 cup A Logo FC Sønderborg FC Sønderborg
Højer Logo Højer Idrætsforening Højer Idrætsforening
Tøsedrengene B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tinglev IF

U15 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Højer/Tønder 1 Logo Højer Idrætsforening Højer Idrætsforening
Højer/Tønder 2 Logo Højer Idrætsforening Højer Idrætsforening
Kolding Q U15 A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Løjt IF 1 Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 2 Logo Løjt IF Løjt IF
Visby Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Visby if

U16 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
BONDESTORM B Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Brenderup B Logo Brenderup IF Brenderup IF
FC Peter Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Højer Logo Højer Idrætsforening Højer Idrætsforening

U17 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
FC Hygge Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Prut's drenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U17 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Højer/Tønder 1 Logo Højer Idrætsforening Højer Idrætsforening
Højer/Tønder 2 Logo Højer Idrætsforening Højer Idrætsforening
Mor's frygtindgydende kaniner Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
varde Logo Varde IF Varde IF

U19 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Sydvest 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Sydvest
FC Sydvest 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Sydvest
Løjts Elite Logo Løjt IF Løjt IF

U19 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bolbro Logo Bolbro GIF Bolbro GIF
Bredebro oldgirls Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Bredebro/Højer Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Højer/Tønder Logo Højer Idrætsforening Højer Idrætsforening

U6 Mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Team Vest Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team vest
Tønder 1 Logo Tønder SF Tønder SF
Tønder 2 Logo Tønder SF Tønder SF

U7 Mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Højer Logo Højer Idrætsforening Højer Idrætsforening
Løgum 1 Logo Løgum IF Løgum IF
Løgum 2 Logo Løgum IF Løgum IF
Team Vest Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team vest
Tønder SF Logo Tønder SF Tønder SF
Aabk C Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U8 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro 1 Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Bredebro 2 Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Højer Logo Højer Idrætsforening Højer Idrætsforening
Løgum 1 Logo Løgum IF Løgum IF
Løgum 2 Logo Løgum IF Løgum IF
Tønder1 Logo Tønder SF Tønder SF
Tønder2 Logo Tønder SF Tønder SF
Ø. Højst Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ø. Højst

U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Højer Logo Højer Idrætsforening Højer Idrætsforening

U9 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
HFK Blå løver B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Løgum 1 Logo Løgum IF Løgum IF
Løgum 2 Logo Løgum IF Løgum IF
Muif B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
Ø. Højst Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ø. Højst

U9 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Rødding if Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødding if
Team Vest B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Vest

Arrangør: Bredebro idrætsforening
Sted: Bredebro Idrætscenter
Adresse: Langagervej 64
Postnr: 6261
By: Bredebro
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2015>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 03-12-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter