Deltagere til Farvelade cup 2.Del

Vibes Malerfirmacup er blevet til FAVELADE CUP Tilmeld dig dette stævne med flotte pokaler som præmier. Hver årgang bliver selvfølgelig færdigspillet samme dag.

U13 Pige B (årg2003)  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spilledag Lørdag 23 Jan

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 1 B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 2 B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Bjergby if B Logo Bjergby if Bjergby if
DAlby Fodbold B Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Jyderup BK B Logo Jyderup boldklub Jyderup boldklub
Malerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Snorkepigerne I B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Snorkepigerne II B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Team Lewel B Logo Taastrup FC Taastrup FC

U14 Dr. B/C(årg2002)  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Spilledag Fredag 22. Jan

Holdnavn Niv Logo Klub
B,73 Slagelse 2002 pigerne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dianalund B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Grå Giganter B Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
MIF C Logo Mørkøv IF Mørkøv IF
Ringsted If C Logo Ringsted If Ringsted If
TFC Grønne B Logo Taastrup FC Taastrup FC
TFC Orange B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Tysons Drenge B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Viby 1 B Logo Viby Idrætsforening Viby Idrætsforening
Viby 2 C Logo Viby Idrætsforening Viby Idrætsforening

U15 Pige B (årg2001)  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spilledag Lørdag 23 Jan

Holdnavn Niv Logo Klub
B,73 PIGERNE Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Dianalund IF B Logo Dianalund IF Dianalund IF

U8 Dr. B (årg2008)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spilledag Lørdag 23 Jan

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Mørkøv IF B Logo Mørkøv IF Mørkøv IF
Ringsted BLÅ B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Svogerslev B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Vemmelev 1 B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub

U8 Dr. C (årg2008)  | C  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spilledag Lørdag 23 Jan

Holdnavn Niv Logo Klub
dianalund IF C Logo Dianalund If Dianalund If
Dianalund U9 Piger B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Hvidebæk C Logo Hvidebæk IF Hvidebæk IF
Høng GF C Logo Høng GF Høng GF
Ringsted HVID C Logo Ringsted IF Ringsted IF
Rørvig Drengene C Logo Rørvig IF Rørvig IF
Rørvig IF C Logo Rørvig IF Rørvig IF
sorø IF Freja C Logo Sorø IF Freja Sorø IF Freja
Svinninge IF C Logo Svinninge Idrætsforening Svinninge Idrætsforening
Tølløse C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Vemmelev 2 C Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub

U9 Dr. B (årg2007)  | B  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spilledag Søndag 24 Jan

Holdnavn Niv Logo Klub
Haslev 1 B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Haslev 2 B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HGB X B Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Holbæk B&I B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Kværkeby B B Logo Kværkeby IF Kværkeby IF
Lynge broby if B Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Neuer B Logo Tuse IF Tuse IF
Rudi s Autocenter B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Slagelse 1 B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Slagelse 2 B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Slagelse B73 1 B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Slagelse B73 2 B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Sorø Freja 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet twi@flowcon.com
Store merløse fodbold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse fodbold

U9 Dr. C (årg2007)  | C  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Spilledag Søndag 24 Jan

Holdnavn Niv Logo Klub
Casillas Logo Tuse IF Tuse IF
dianalund IF C Logo Dianalund IF Dianalund IF
Haslev 3 Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HGB Y C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Høng GF C Logo Høng GF Høng GF
Jyderup BK C Logo Jyderup Boldklub Jyderup Boldklub
Kværkeby C C Logo Kværkeby IF Kværkeby IF
Slagelse B73 3 C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Sorø freja 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet twi@flowcon.com
Store merløse fodbold C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse fodbold

Arrangør: Dianalund IF
Sted: Holberghallen
Adresse: Sømosevej
Postnr: 4293
By: Dianalund
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2016>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 21-01-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Følg Staevner.dk på Twitter