Deltagere til Intersport Cup - Munkebo 2016

Hvilke hold er Fyns eller Danmarks stærkeste? Revanche for forrige stævne? Munkebo Boldklub afholder Intersport Cup med A, B & C rækker. Der er masser af gode præmier. Der afsluttes med finale puljer i alle rækker U8-U14 . Tilmelding senest 30/12

U10  | a  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fjordager A Logo Fjordager IF Fjordager IF

U10  | b  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fjordager B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Munkebo U10 B B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Nyborg B Logo Nyborg G&IF Nyborg G&IF
SB B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U10  | c  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB1 C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Fjordager 1 C Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager 2 C Logo Fjordager IF Fjordager IF
KR70 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KR70
Munkebo U10 C C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OKS C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
SB C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Thurø C Logo Thurø Boldklub Thurø Boldklub
Tårup IF C Logo Tårup IF Tårup IF

U10  | a  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
munkebo A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
munkebo 2 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Ubberud IF A Logo Ubberud IF Ubberud IF

U10  | b  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Harte G&IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Harte G@IF

U10  | c  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Kirkeby IF U10 piger C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kirkeby IF
Marienlyst B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst

U11  | a  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11  | b  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Kirkeby IF U11 piger B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kirkeby IF
Langeskov 2 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Langeskov1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U11  | c  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11  | a  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: fredag - Store mål

Holdnavn Niv Logo Klub
SFB A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber

U11  | b  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: fredag - Store mål

Holdnavn Niv Logo Klub
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OB 1 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub

U11  | c  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: fredag - Store mål

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
OB 3 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub

U12  | a  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12  | b  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
EGB B Logo Ejby IK Ejby IK
Marienlyst B Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst 2 B Logo Marienlyst Marienlyst

U12  | c  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13  | a  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum piger 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum piger 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
HFK A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Marienlyst Gunners A Logo Marienlyst Marienlyst
munkebo A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
TPI A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI

U13  | b  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum piger 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum piger 4 B Logo Dalum IF Dalum IF
munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U13  | c  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Kerteminde C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Marienlyst 2 C Logo Marienlyst Marienlyst
munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OKS Bolcherpiger C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub

U14  | a  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
munkebo A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U14  | b  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U14  | c  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | a  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U6  | b  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Munkebo Boldklub B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 3 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U6  | c  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby C Logo Dalby IF Dalby IF
Kerteminde u6 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Langeskov IF C Logo Langeskov IF Langeskov IF

U7  | a  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U7  | b  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby B Logo Dalby IF Dalby IF
Sanderum 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
U7 MBK 1 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
U7 MBK 2 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U7  | c  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Langeskov IF C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Langeskov IF C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Team ob C Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC

U8  | a  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Stjernen 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Munkebo 1 A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U8  | b  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Stjernen 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Dalby B Logo Dalby IF Dalby IF
Munkebo 2 Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Team barcalona B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Team milan B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC

U8  | c  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
ubberuds drenge C Logo Ubberud IF Ubberud IF

U9  | b  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9  | c  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9  | a  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fjordager IF A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Munkebo A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub

U9  | b  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB 1 C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF B Logo Dalum IF Dalum IF
Kerteminde B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Langeskov 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Marienlyst B B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Oks 1 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub

U9  | c  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF C Logo Dalum IF Dalum IF
Fjordager IF C Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fraugdes Helte C Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Kerteminde C C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KR70 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KR70
Langeskov 2 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Marienlyst 1 C Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 C Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby Boldklub C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Oks 3 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum Bk C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Skamby BK C Logo Skamby BK Skamby BK
Store T' s helte C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Tårup IF C Logo Tårup IF Tårup IF
U9 C C Logo Verninge IF Verninge IF
ubberuds drenge C Logo Ubberud IF Ubberud IF

U9  | a  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ubberud IF A Logo Ubberud IF Ubberud IF

Arrangør: Munkebo Boldklub
Sted: Munkebo Idræts Center
Adresse: Mosevangen 2
Postnr: 5330
By: Munkebo
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2016>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 03-01-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter