Deltagere til KORUP REMA 1000 CUP 2016

Forældreforeningen KIF Fodbold indbyder til KORUP CUP 2016. STORT FODBOLDSTÆVNE I dagene 8.-9.-10. januar 2016 i Korup Kultur- & Idrætscenter.

Dame Senior  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 16:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub
A/S Revision Hatting B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Allested U & I Logo Allested U & I Allested U & I
bbb B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet bbb
Brande B Logo Brande IF Brande IF
Byens Guldsmed A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
CMP Økonomistyring A Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
FC Alkoholdet C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Intersport Viborg Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Jokerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Korup IF C Logo Korup if Korup if
shop sport.dk A Logo Brande IF Brande IF
ØB C Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

Herrer Senior  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl. 18:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub
3 kampe og i bad Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Babas Pizza Horsens Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Blue Water Shipping Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Culture-Club.dk Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Danika grønt Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
galácticos A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Halvorsen ApS Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Holluf Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Internazionale Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Intersport Otterup Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Korup 1 Logo Korup IF Korup IF
Korup 2 Logo Korup IF Korup IF
Mionetta Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Munkebo rengøring/Superbrugsen Skårup Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Muremester Lars Broe Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
NBV Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Skingrafix Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Sportigan Give Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U10  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 9:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Dennis s drenge A Logo Korup IF Korup IF
Gislev B Logo Gislev IF Gislev IF
Morud IF B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
SfB1 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB2 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Team N/V A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
UIF 1 B Logo Ubberud IF Ubberud IF
UIF 2 B Logo Ubberud IF Ubberud IF

U11  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9:00 - 18:00

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Franks Drenge. A Logo Korup IF Korup IF
Gislev C Logo Gislev IF Gislev IF
Morud IF C Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Nr.Lyndelse/Søby B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC

U11 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 9:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Marienlyst C Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst

U12  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9:00 - 18:00

Holdnavn Niv Logo Klub
OB 1 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum Boldklub 3 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 1 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U13  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9:00 - 18:00

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BM B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Korup 1 Logo Korup IF Korup IF
Korup 2 Logo Korup IF Korup IF
Nr. Lyndelse/Søby FC B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Otterup Boldklub B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Otterup U13 C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U13 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 9:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Ubberud IF C Logo Ubberud IF Ubberud IF

U14  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl. 16:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
FC Multiwood A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kolding Q U15 A Logo KoldingQ KoldingQ
Morud 1 U15 Pige B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Morud 2 U15 Pige B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
næsby 3 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Boldklub 4 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Oks A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet oks
SB 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SB 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sport & Profil A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
TPI 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tarup Pårup Idrætsforening
TPI 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tarup Pårup Idrætsforening
TPI 3 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tarup Pårup Idrætsforening
TPI 4 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tarup Pårup Idrætsforening

U15  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl. 16:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub
FC FIFA B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Korupbanden B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Morud 1 B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Morud 2 B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Otterup A Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
RIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rif
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 3 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Traepillerfyn.dk B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tved

U15 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 16:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U16  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 16:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub
clinical.dk Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Danika grønt Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Diablos A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Korup 8 B Logo Korup IF Korup IF
Korup/Ubberud 10 A Logo Korup IF Korup IF
Næsby 16 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Otterup 1 Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Otterup 2 Logo Otterup B&IK Otterup B&IK

U17  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 16:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Bierne A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
CF NYF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dum Skunk Morud A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC. Plastic A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
S.F.B`erne A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 4 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Ukendt&Kendt A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U17 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 16:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U5 (3 mands)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9:00 - 18:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 (3 mands)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9:00 - 18:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum if 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum if 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum if 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Næsby 2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Boldklub 1 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub

U7 (3 mands)  | Mixede

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9:00 - 18:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 Logo Dalum IF Dalum IF
Erritsø GIF 1 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 3 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Højby Logo Højby S&G Højby S&G
OKS 1 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 4 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub

U8 (5 mands)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 9:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
BM A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Korup Logo Korup IF Korup IF
Næsby 1 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Sanderum 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 1 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U9 (5 mands)  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 9:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø gf B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum if A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Højby S&G B Logo Højby S&G Højby S&G
Korup Logo Korup IF Korup IF
Næsby A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Oks 1 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Rolfsted A Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
U9erne B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

U9 P (5 mands)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 9:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Korup IF C Logo Korup if Korup if

Arrangør: Korup IF
Sted: Korup Kultur- & Idrætscenter
Adresse: Præstevej 12
Postnr: 5210
By: Odense NV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2016>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 10-12-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter