Deltagere til Sparkron Ulvehøj Cup 2016

Vorup FB og Sparekassen Kronjylland Vorup, byder endnu en gang velkommen til Sparkron Ulvehøj Cup. I år er der præmier på op til 4000kr til vindere i A-rækker. Årets program med pt 287 deltagende hold kan findes på website...

U08 - drenge  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjerregrav BB B Logo Bjerregrav Boldklub Bjerregrav Boldklub
Dronningborg Boldklub 1 B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub 2 B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub 3 B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
GUI 1 A Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
GUI 2 B Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Helsted Fremad IF B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF C Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Hog A Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 U7 C Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 U7 C Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
KB U8B B Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
KB U8C C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Lystrup 1 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
Lystrup 2 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
Spentrup 1 B Logo Spentrup IF Spentrup IF
U8 drenge 1 A Logo IF Alliancen IF Alliancen
U8 drenge 2 B Logo IF Alliancen IF Alliancen
U8 drenge 3 C Logo IF Alliancen IF Alliancen
Vognmand Bjarne Madsen, Give A Logo Give Fremad Give Fremad
ØBG Buskelund A Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
Åbyhøjerne B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF
Åby-rødderne B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF

U09 - drenge  | Herrer/Drenge

39 bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF/NBK C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager B
Dansk Natursten A/S B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Dronningborg Boldklub 1 B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub 2 C Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Hadsten 1 B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hadsten 2 B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hadsten 3 B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
HEI 44 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 88 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 99 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEi55 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Hobro IK 1 A Logo Hobro IK Hobro IK
Hobro IK 3 C Logo Hobro IK Hobro IK
IFA 1. A Logo IF Alliancen IF Alliancen
IFA 2 B Logo IF Alliancen IF Alliancen
IFA 3 C Logo IF Alliancen IF Alliancen
Kristrup Boldklub B Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Mariager I.K. C Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Mariager IK 2 C Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
NBK/AIF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager B
NBK/AIF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager B
Odder IGF 1 B Logo Odder IGF Odder IGF
Overlund gf B Logo Overlund gf Overlund gf
Overlund gf A Logo Overlund gf Overlund gf
Romalt 1 A Logo Romalt IF Romalt IF
SIF Assentoft 1 A Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 B Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SIF Assentoft 3 C Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SIF Assentoft 4 C Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SIK Viborg 1 A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK Viborg 2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK Viborg 3 C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK Viborg 4 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Spentrup IF C Logo Spentrup IF Spentrup IF
TMIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Todbjerg-Mejlby IF
VFF1 A Logo Viborg FF Viborg FF
VFF2 B Logo Viborg FF Viborg FF
Åby Skole B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF

U10 - drenge  | Herrer/Drenge

25 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De blå piger C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HSF
Hedensted IF A Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hornslet 1 B Logo Hornslet IF Hornslet IF
Hornslet 2 B Logo Hornslet IF Hornslet IF
Hornslet 3 C Logo Hornslet IF Hornslet IF
HSF C Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
HSF B Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
HSF A Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
IK Rosendal 1 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
kfum u10 C Logo Randers KFUM Randers KFUM
Klejtrup boldklub C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Klejtrup boldklub
LIK B Logo Langå Idrætsklub Langå Idrætsklub
Sif Assentoft a A Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SIF'erne B B Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SIF'erne C C Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SIK1 A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK3 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Thisted FC B Logo Thisted FC Thisted FC
Thisted FC B Logo Thisted FC Thisted FC
Vennerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Klejtrup boldklub
Aabyhøj IF B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF
Aabyhøj IF A Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF
Aabyhøjdespringerne B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF

U11 - drenge  | Herrer/Drenge

27 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De Seje Hedenstedgutter C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Grenaa IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grenå IF
Grenaa IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grenå IF
HB 1 A Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HB 2 A Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HB 3 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HB 4 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Helsted Fremad IF C Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Hobro IK B Logo Hobro IK Hobro IK
Houlkær IF B Logo Houlkær IF Houlkær IF
Kammeraterne A Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
Mariager 1 A Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Mariager 2 B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Overlund GF C Logo Overlund GF Overlund GF
Randers KFUM C Logo Randers KFUM Randers KFUM
Richardos drenge A Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
SIF A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
SIF Assentoft 1 A Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SIF Assentoft 3 C Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SIF Assentoft 4 C Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
Spentrup IF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Spentrup
Sport 24 Silkeborg A Logo Them Gymnastikforening af 1896 Them Gymnastikforening af 1896
Stensballe a A Logo Stensballe IK Stensballe IK
VFF1 A Logo Viborg FF Viborg FF
VFF2 B Logo Viborg FF Viborg FF
Viborg Søndermarken C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
VRI A Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

U12 - drenge  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BMI B Logo Beder-Malling Idrætsforening Beder-Malling Idrætsforening
BMI B Logo Beder-Malling Idrætsforening Beder-Malling Idrætsforening
Cafe Borgen A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
De grønne stjerner A Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF
De seje fra Åbyhøj C Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF
Dronningborg Boldklub A Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub C Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Eastside A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Eastside
Herning Fremad 1 A Logo Herning Fremad Herning Fremad
Herning Fremad 2 A Logo Herning Fremad Herning Fremad
HOG A Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 C Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
IF Lyseng A Logo If lyseng If lyseng
Randers Freja blå B Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
Randers Freja hvid B Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
SIF Assentoft 1 B Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 C Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
Åbydrengene B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF

U13 - drenge  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjerringbro Allstar B Logo Bjerringbro IF Bjerringbro IF
Bjerringbro Superstars C Logo Bjerringbro IF Bjerringbro IF
FC Shahata Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hadsund B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hadsund A Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hornslet 1 B Logo Hornslet IF Hornslet IF
Hornslet 2 C Logo Hornslet IF Hornslet IF
Hornslet 3 C Logo Hornslet IF Hornslet IF
Hornslet 4 C Logo Hornslet IF Hornslet IF
Krudtuglerne A Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
RK03 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RK03
Spentrup if 1 B Logo Spentrup IF Spentrup IF
Spentrup if 2 B Logo Spentrup IF Spentrup IF
Spentrup if 3 C Logo Spentrup IF Spentrup IF
The Sharks A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
united A Logo Allingåbro if Allingåbro if
VIK A Logo Vejlby IK Vejlby IK
Åbyhøj IF B Logo aabyhøj if aabyhøj if
Aalborg A Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U14 - drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
All Black A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Best of Horsens A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Bobby Peru All Stars A Logo Vejlby IK Vejlby IK
Langes stjerner A Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
Legends A Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
R2 Active Kids Foundation A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Randers freja3 A Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
Real drenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team ReeAct A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vejlby Vikings B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
VejleDrengene A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Vivild IF B Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening

U15 - drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hundene FC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Langå IK 1 B Logo Langå Idrætsklub Langå Idrætsklub
Langå IK 2 C Logo Langå Idrætsklub Langå Idrætsklub
Sallingsund FC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
SR Food / Salming A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Viborg Drengene A Logo Viborg FF Viborg FF
VW Holstebro Tang Biler A Logo FC Midtjylland FC Midtjylland

U16 - drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Djursland A Logo Åstrup / Hammelev Fodbold Åstrup / Hammelev Fodbold
Hik A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
MITECH A Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
Mor's Drenge Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Nørager Ferielejligheder A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager B
Randers Tømrerforretning A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
SIF Assentoft 1 A Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
Aalborg A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U17 - drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Azonto FC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Lømmel A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Fighterne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Hatting/Torsted B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Partner Biler A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SUB 88

U19 - drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
STS-biler A Logo Randers FC Randers FC

Arrangør: Vorup Frederiksberg Boldklub
Sted: Ulvehøj Hallen
Adresse: Møllevangsvej 7, Haslund
Postnr: 8940
By: Randers SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2016>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 06-12-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter