Deltagere til Marienlyst Cup 2015

Boldklubben Marienlyst i Odense, indbyder igen i år til det traditionelle A-indefodboldstævne 18. - 20. december 2015.

U10 drenge - årg 06  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø A Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
BBB 1 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Bredballe A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Fjordager A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Morud IF A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
OB 1(FS) A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 (Friskolen) A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3(Hunderup) A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Odense KFUM B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Ubberud B Logo Ubberud IF Ubberud IF
Aarslev Boldklub B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U11 drenge - årg 05  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Fjordager A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Middelfart B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Morud IF A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Næsby B Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Næsby A Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB B 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB B1 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
SFB A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Tommerup A Logo Tommerup Boldklub Tommerup Boldklub
Tpi 1 A Logo Tarup paarup if Tarup paarup if
Tpi 2 B Logo Tarup paarup if Tarup paarup if
Årslev 1 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U11 piger årg 05  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum if B Logo Dalum IF Dalum IF
Marienlyst C Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Munkebo A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
Aarup A Logo Aarup Boldklub Aarup Boldklub

U12 drenge - årg 04  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B 1913 u 12 A Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
BM 1 Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 2 Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Bramdrupdam B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bgif
Dalum A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF B Logo Dalum IF Dalum IF
Fjordager IF Logo Fjordager IF Fjordager IF
Højby A Logo Højby S&G Højby S&G
Kerteminde Boldklub A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum BK A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum BK 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SFB 1 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
U12 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Årslev A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U13 drenge - årg 03  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BM Hvid A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM Lyseblå A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
HPTI 1 A Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Kerteminde A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Nyborg 1 A Logo Nyborg G&IF Nyborg G&IF
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
S.f.B. Orange A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet nam_pham91@hotmail.com
Sanderum Boldklub A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Tpi 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tpi 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Aarup A Logo Aarup Boldklub Aarup Boldklub

U13 piger årg 03  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Gelsted/Ejby/Brenderup B Logo Gelsted G&IF Gelsted G&IF
Kerteminde 1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Marienlyst A Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst B Logo Marienlyst Marienlyst
Middelfart A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Munkebo A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby b A Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Strib IF A Logo Strib IF Strib IF
Taulov Q 1 A Logo Taulov/Skærbæk IF Taulov/Skærbæk IF
TPI A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
Årslev U13 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Årslev Boldklub

U14 drenge - årg 02  | Herrer/Drenge

28 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 4 B Logo Dalum IF Dalum IF
Kerteminde BK årgang 2002 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK årgang 2002 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Marienlyst 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Boldklub Marienlyst
Marienlyst 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Boldklub Marienlyst
næsby 3 A Logo næsby boldklub næsby boldklub
Næsby Boldklub A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense boldklub Odense boldklub
OB 2 A Logo Odense boldklub Odense boldklub
Oks 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet oks
Oks 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet oks
SB 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SB 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SFB 1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB 3 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB 4 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB 5 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
TPI 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tarup Pårup Idrætsforening
TPI 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tarup Pårup Idrætsforening
TPI 3 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tarup Pårup Idrætsforening
TPI 4 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tarup Pårup Idrætsforening
Vindinge B Logo Vindinge BK Vindinge BK

U15 drenge - årg 01  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC A Logo Assens FC Assens FC
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum A Logo Dalum IF Dalum IF
Kerteminde 1. A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Marienlyst 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby D B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Otterup A Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
St. Restrup IF A Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
svendborg fb A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Tved Logo Tved boldklub Tved boldklub

U15 piger årg 01  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
EFB 2 A Logo Esbjerg FB Esbjerg FB
EFB 3 Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Esbjerg A Logo Esbjerg FB Esbjerg FB
Marienlyst 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst 2 A Logo Marienlyst Marienlyst
Næsby A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB blå A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB Sort A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
TEAM 10 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team 10
TEAM 10 5 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team 10
TPI A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
Tåsinge A Logo Tåsinge Forenede Boldklubber Tåsinge Forenede Boldklubber

U17 drenge årg 99-00  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet spillet fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1913 A Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
Dalum if A Logo Dalum if Dalum if
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
FC Nordfyn A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
FC Svendborg A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby 3 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Boldklub 1B A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB Liga A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
S.F.B 2 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 4 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U18 Piger årg 98-99  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet spillet fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 drenge - årg 07  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BBB 1 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM Skotten A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM1 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum 3 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum if A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
FIF A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Morud A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Munkebo A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Oks B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Rolfsted A Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum Boldklub 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

Arrangør: Boldklubben Marienlyst
Sted: Marienlystcentret
Adresse: Windelsvej 138
Postnr: 5000
By: Odense
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2015>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 01-12-2015

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter