Deltagere til Djurslands Bank og Dagli brugs cup 2016

DJURSLANDS BANK OG DAGLI´BRUGS CUP 2016 I ALLINGÅBROHALLEN

Ny række - Ret Navnet  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

u10 4mands  | bc  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag13-03-2016

Holdnavn Niv Logo Klub
HEI3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HEI
Hovedgård IF 1 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Hovedgård IF 2 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
HSK 2 B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
kb C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
KB A Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Kolt Thunderstorm C Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening Kolt-Hasselager Idrætsforening
LIK B Logo Langå Idrætsklub Langå Idrætsklub
Minions C Logo IF Trojka IF Trojka
Mørke IF C Logo Mørke IF Mørke IF
SIF Assentoft C Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 C Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
Solbjerg IF 1 C Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
VRI2 C Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

u10 4mands  | ab  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag13-03-2016

Holdnavn Niv Logo Klub
Allingåbro B Logo Allingåbro if Allingåbro if
DB A Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Freja 1 A Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
Freja 2 B Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
Freja 3 C Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
Freja 4 C Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
HEI1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HEI
HEI2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HEI
HSK 1 B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Luksus Pleje Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
rougsø ff C Logo rougsø ff rougsø ff
Sif A Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
VRI 3 B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI1 A Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

u11 4mands  | bc  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag06-03-2016

Holdnavn Niv Logo Klub
AC Norddjurs B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AC Norddjurs
Harlev Superstars C Logo Harlev IK Harlev IK
HOG 1 C Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
nørager b B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet nørager b
Nørager b B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet nørager b
SIF Assentoft 1 C Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 C Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
VIK/Skovbakken 2 B Logo Vejlby ik Vejlby ik
VIK/Skovbakken 3 C Logo Vejlby ik Vejlby ik
Østbirk IF C Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

u11 4mands  | ab  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag06-03-2016

Holdnavn Niv Logo Klub
Allingåbro if B Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
VIK/Skovbakken 1 A Logo Vejlby ik Vejlby ik
VRI B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

u12 4mands  | ab  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag05-03-2016

Holdnavn Niv Logo Klub
De grønne stjerner A Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF
SIF Assentoft 1 B Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
Åbydrengene B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF

u12 4mands  | bc  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag05-03-2016

Holdnavn Niv Logo Klub
allingåbro if C Logo Allingåbro if Allingåbro if
De seje fra Åbyhøj C Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF
PFU05 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet PFU05
PFU05 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet PFU05
SIF Assentoft 2 C Logo SIF Assentoft SIF Assentoft

U12 4mands  | b  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag05-03-2016

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Helsted Fremad IF.
HOG A Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

u13 4mands  | ab  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag05-03-2016

Holdnavn Niv Logo Klub
allingåbro if A Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
Mariager IK B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
PFU05 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet PFU05

u13 4mands  | bc  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag05-03-2016

Holdnavn Niv Logo Klub
Allingåbro if B Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
SSF 1 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
SSF 2 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Vivild IF C Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening

u14 4mands  | bc  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: fredag 11-03-2016

Holdnavn Niv Logo Klub
Vejlby Vikings B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vejlby Vikings B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

u14 4mands  | ab  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: fredag 11-03-2016

Holdnavn Niv Logo Klub
united B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet allingåbro/nørgaer
Vivild IF B Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening

u15 4mands  | bc  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: fredag 04-03-2016

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF B Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
AIF B Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
Hans Svans B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF

u15 4mands  | ab  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: fredag04-03-2016

Holdnavn Niv Logo Klub
EMNE R B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Knejterne A Logo Hadsund boldklub Hadsund boldklub
nørager b B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet nørager b
Team Nykredit B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
The Lords B Logo St. Restrup IF St. Restrup IF

u5 3mands  | bc  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 12-03-2016formidag

Holdnavn Niv Logo Klub
Harlev Superstars C Logo Harlev IK Harlev IK
Hornslet IF 1 A Logo Hornslet IF Hornslet IF

u5 3mands  | ab  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 12-03-2016formidda

Holdnavn Niv Logo Klub

u6 3 mands  | bc  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag12-03-2016formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
DB 1 B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
DB2 B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Hadsten SK Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hornslet IF 2 B Logo Hornslet IF Hornslet IF
Trif 1 Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening
Trif 2 Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening
VIK'erne B Logo Vejlby IK Vejlby IK

u6 3 mands  | ab  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag12-03-2016formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allingåbro if A Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
Helsted Fremad IF 1 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Lyseng 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
Lyseng 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng

u7 3mands  | ab  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag12-03-2016formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
DB1 B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
DB1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Jarl Arden 1 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Jarl Arden 2 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden

u7 3mands  | bc  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag12-03-2016formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hornslet IF C Logo Hornslet IF Hornslet IF

u7 5mands  | ab  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag12-3-2016eftermidda

Holdnavn Niv Logo Klub

u7 5mands  | bc  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag12-3-2016eftermidda

Holdnavn Niv Logo Klub
Allingåbro if C Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
Galten FS Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Galten FS

u8 5mands  | ab  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag12-3-2016eftermidda

Holdnavn Niv Logo Klub
DB1 A Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Grenaa if B Logo Grenaa if Grenaa if
HEI 1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF

u8 5mands  | bc  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag12-3-2016eftermidda

Holdnavn Niv Logo Klub
Allingåbro if C Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
B C Logo Grenaa IF Grenaa IF
DB2 B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
DB3 B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Herning Fremad B Logo Herning Fremad Herning Fremad
IFA u7 C Logo IF Alliancen IF Alliancen
KB U8B B Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Lystrup 1 B Logo Lystrup IF Lystrup IF

u9 4mands  | ab  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag13-03-2016

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF/NBK B Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
AIF/NBK B Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
HEI A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
hei 1,2 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Hornslet IF 1 A Logo Hornslet IF Hornslet IF
KHIF 2 B Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening Kolt-Hasselager Idrætsforening
Korsholmsdrenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Korsholm IF
NUGF 1 Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
Romalt IF B Logo Romalt IF Romalt IF
Team Plus El A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
VIK B Logo Vejlby ik Vejlby ik

u9 4mands  | bc  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag13-03-2016

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF/NBK A Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
Bjerregarv B 2 C Logo Bjerregrav Boldklub Bjerregrav Boldklub
Bjerregrav B 1 C Logo Bjerregrav Boldklub Bjerregrav Boldklub
Hatting-Torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI 2 Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Hobro IK 1 B Logo Hobro ik Hobro ik
Hobro IK 2 B Logo Hobro IK Hobro IK
Hornslet IF 2 B Logo Hornslet IF Hornslet IF
Hornslet IF 3 C Logo Hornslet IF Hornslet IF
KHIF C Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening Kolt-Hasselager Idrætsforening
KPI C Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening Kolind Pederstrup Idrætsforening
rougsø ff B Logo rougsø ff rougsø ff
rougsø ff B Logo rougsø ff rougsø ff
VIK2 B Logo Vejlby IK Vejlby IK
VRI C Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
Østdjurs B Logo Østdjurs 91 Østdjurs 91

Arrangør: Allingåbro IF
Sted: Allingåbro Hallen
Adresse: halvej 4
Postnr: 8961
By: Allingåbro
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2016>
mationtofr
29123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 24-02-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter