Deltagere til Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne

Der er stadig plads til hold i alle rækker til Handelsstandens Boldklub`s indestævne i Nørrebrohallen den 16/17 Januar 2016. Det er især U7-U8 og drenge 02/03 men tilmeld også andre og vi ser på det. Sidste frist for tilmelding 5 Januar 2016

Drenge årg.02-03  | Bl  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Aften

Holdnavn Niv Logo Klub
FA 2000 Logo FA 2000 FA 2000
Gladsaxe Stars A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
H.B. Logo Handelsstandens Boldklub Handelsstandens Boldklub
Herstedøster A Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
Køge Boldklub Grå B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge Boldklub Hvid B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge Boldklub Sort B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Nybolig Erhverv København A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
RONALDOS DRENGE Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ålholm Boys Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Herresenior  | bl  | Herrer/Drenge

43 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag-Aften

Holdnavn Niv Logo Klub
714 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
AC Vietnam B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
BBs Venner Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Bispebjerg Boldklub Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Bredballe B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Bust Ejendomsservice Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Colouplus Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Conehead & sons C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dansk Lyn Transport Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Das Auto Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Den Gamle Dame Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Den gode,den knap så gode og de dårlige Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Det Lille Bryggeri Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
DTT B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Eglund Køreskole/2G Software Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Fc Snuske C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Sox Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Stærkmand B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
FK6K B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FK6K
GP Nordic Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
H.B. - 6 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
H.B. Caspar-1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
H.B. Caspar-2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
H.B.-Carlsen Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hvem Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KRB-1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Liria-1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Liria-2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
NBV Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næstved Away-1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næstved Away-2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næstved Away-3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Organisation A/S Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Skovserne Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Snave IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sportigan Vordingborg Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Spørg dig selv Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Stefanos Pizza Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Ass Moustache Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Benbrud C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Snusfornuft C Logo Stenløse BK Stenløse BK
Topp-Høj Dækservice Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Wasabi Dicks Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Piger årg. 04-05  | Bl  | Kvinder/Piger

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 - Alpha A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 - Bravo B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 - Charlie C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Espergærde A Logo Espergærde IF Espergærde IF
FC Damsø B Logo FC Damsø FC Damsø
FFK 1 B Logo Frederiksværk Fodbold Klub Frederiksværk Fodbold Klub
FFK 2 B Logo Frederiksværk Fodbold Klub Frederiksværk Fodbold Klub
Fremad Valby U11 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby U11 A Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hvidovre IF Blå Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF Hvid Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF Rød Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Skovshoved IF Logo Skovlunde IF Skovlunde IF

U -10  | Bl  | Herrer/Drenge

30 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Vest B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Vest 2 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 A Logo B1903 B1903
B1903 Drengene A Logo B1903 B1903
B1903 Klubben A Logo B1903 B1903
BK. Frem B Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
Boyz FC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
H.B.-1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
H.B.-2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HG Blå B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG Hvid B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Hjorts Drenge A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hvid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FA2000
Jægersborg BK. B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB Lions B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Kildebrønde Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kildebrønde
Måløv hold hvid C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv hold rød C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Nemos Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næstved if Logo Næstved IF Næstved IF
Sort C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FA2000
Sundby 1 A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Sundby 2 B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Sundby 3 A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
TIF U10 Logo Taarbæk IF Taarbæk IF
Tuse IF B Logo Tuse IF Tuse IF
VIF Værebro A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VIF
ØIF C C Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro B B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro D B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Østerbro Idrætsforening

U -9  | Bl  | Herrer/Drenge

27 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
8'erne B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Amager-drengene B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B1903 B Logo B1903 B1903
B93TT B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bk Friheden Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Bk Friheden 2 Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Bk Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
FIX 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fix
Hekla Bryggen B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla City C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla United C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIK 1 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 3 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 5 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Husum Orange C Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Husum-Grøn B Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Kastrup 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Skovshoved 2 blå B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Skovshoved 2 grøn Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Skovshoved 2 gul Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Skovshoved 2 hvid B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Union-1 B Logo Boldklubben Union Boldklubben Union
Union-2 C Logo Boldklubben Union Boldklubben Union
Valby Boldklub Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U-11  | Bl  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1903 - Hæstens A Logo b1903 b1903
Bording C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Brazil C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Dynamo Spiro C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FC Nørd B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Spiro C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FHF Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
HIK B2 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Holbæk A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
HVB 1 Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
LBK 1 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
LØVEHOLDET B Logo Nørrebro United Nørrebro United
Martins hold C Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
NIF grøn B Logo Næstved IF Næstved IF
NIF hvid C Logo Næstved IF Næstved IF
VIF værebro A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VIF

U-12  | Bl  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
De sorte djævle B Logo Næstved IF Næstved IF
FA 2000 -2 A Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000-1 A Logo FA 2000 FA 2000
Greve Blå Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Hvid Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hekla Orange C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hellas -1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hellas
Hellas -2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hellas
JH Polering A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
løveholdet B Logo Nørrebro United Nørrebro United
Street Lions Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
White Ops A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
ØIF3 C Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro_C C Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro-B B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U-7  | Bl  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B. 93 (1) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B. 93
B. 93 (2) Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B. 93
BSF 1 Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
HIK Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Himmelev-Veddelev A B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev B B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
KB hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB-Messi B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Skjold-hold04 09 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
TIF U7 Logo Taarbæk IF Taarbæk IF

U-8  | Bl  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FB 08 Hvid B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
H.B.-1 Logo Handelsstandens Boldklub Handelsstandens Boldklub
H.B.-2 Logo Handelsstandens Boldklub Handelsstandens Boldklub
HIK B1 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KB Blå B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Sundby Boldklub A1 A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Sundby Boldklub B1 B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

Arrangør: Handelsstandens Boldklub
Sted: Nørrebrohallen
Adresse: Bragesgade 5
Postnr: 2200
By: Nørrebro
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2016>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 05-01-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter