Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Boldklubben Marienlyst

Klubnavn: Boldklubben Marienlyst
Forkortelse: BM
Adresse: Windelsvej 138
Postnrby: 5000 Odense C
Land: Danmark
Webadresse: www.b-marienlyst.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Boldklubben Marienlyst på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Boldklubben Marienlyst har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Boldklubben Marienlyst har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Boldklubben Marienlyst's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Boldklubben Marienlyst logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Boldklubben Marienlyst. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Boldklubben Marienlyst og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Boldklubben Marienlyst. Ønsker Boldklubben Marienlyst ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Boldklubben Marienlyst's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Marienlyst Cup 2017 15. - 17. dec
U6 & U7 mix Indestævne. 28. jan 2017
Marienlyst Cup 2016 16. - 18. dec 2016
U8 & U9 drenge B & C Indestævne. 31. jan 2016
U6 & U7 mix Indestævne. 30. jan 2016
Marienlyst Cup 2015 18. - 20. dec 2015
BedreBolig Indestævne 2015 24. - 25. okt 2015
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2015 16. aug 2015
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2015 15. aug 2015
Rema 1000 Marienlund Indestævne 2015 21. - 22. feb 2015
Marienlyst Cup 2014 19. - 21. dec 2014
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
Marienlyst Cup 2010 8. aug 2010
Marienlyst Cup 2009 9. aug 2009
Danske Bank Cup 20. - 21. dec 2008
Danske Bank og Marienlyst Boldklub 15. - 16. dec 2007

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Marienlyst Cup 2017 15. - 17. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold 9. - 10. dec 2017
B1909 Kreafunk Cup 2017 8. - 10. dec 2017
DALBY-STÆVNET 2017 24. - 26. nov 2017
ALLESØ CUP 2017 24. - 26. nov 2017
Fodbold Stævne Højby 2017 18. - 19. nov 2017
Indoor LiGA CUP 2017 10. - 12. nov 2017
Baren Cup 2017 Odense 5. nov 2017
Vinter Champions League U12 piger 1. nov 2017 - 15. mar 2018
VEJEN CUP 2017 22. - 24. sep 2017
Lunderskov MiniCup 19. aug 2017
ØB Sommerstævne 2017 - Ungdom 1. - 3. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
Odense Renovations Cup 2017 27. - 28. maj 2017
U8 pige & U9/10 pige Medalje stævne 20. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
Ubberud Girls Indoor Cup Marts 2017 11. - 12. mar 2017
B 67 CUP 2017 jubilæum 25. feb 2017
Bilka Cup 18. - 19. feb 2017
Dansk Revision CUP 2017 18. - 19. feb 2017
Fynske Bank Cup 2017 11. - 12. feb 2017
REMA 1000 Mini SIF Cup 4. - 5. feb 2017
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
KB Cup 2017 28. - 29. jan 2017
U6 & U7 mix Indestævne. 28. jan 2017
TPI REMA1000 CUP 2017 21. - 22. jan 2017
REMA 1000 SIF Cup 13. - 15. jan 2017
KORUP REMA 1000 CUP 2017 6. - 8. jan 2017
Munkebo BK/INTERSPORT CUP 6. - 8. jan 2017
Hvalsø Cup 2017 6. - 8. jan 2017
Hansen / Nissen Cup 2016 27. - 30. dec 2016
Marienlyst Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
B1909 Kreafunk Cup 2016 9. - 11. dec 2016
Sanderum Cup 2016 B/C stævne 3. - 4. dec 2016
Fraugde spar nord cup 2. - 4. dec 2016
Morud INTERSPORT Cup 2016 2. - 4. dec 2016
DALBY-STÆVNET 2016 25. - 27. nov 2016
Munkebo Cup 18. - 20. nov 2016
Select Grænsecup 2016 18. - 20. nov 2016
Dalum Multi Cup 2016 - U8 til U11 12. - 13. nov 2016
Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne 10. sep 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
H.C. Andersen Mini Cup 12. - 14. aug 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
Bramdrupdam GIF U10 11. jun 2016
HIK CUP 2016 4. - 5. jun 2016
Sport24 / BUF Horsens Outdoor 2016 4. - 5. jun 2016
Mini EM 2016 - SUB Sønderborg 4. - 5. jun 2016
B1909 opstartsstævne 2016 4. apr 2016
Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup 3. apr 2016
AC Horsens BASE Erhverv Cup 2016 19. - 20. mar 2016
Ubberud Indoor Cup 2016 12. - 13. mar 2016
Brunmose Cup Ødsted 12. mar 2016
Fynske Bank Cup 5. mar 2016
Hvidevaredoktorens mini-stævne 5. mar 2016
B1913 CUP 2016 27. - 28. feb 2016
B.67 Cup 2016 27. feb 2016
Bilka Cup 20. - 21. feb 2016
Marius Pedersen - Vinter Cup 2016 13. feb 2016
Holmris + Flexform Cup 6. - 7. feb 2016
REMA 1000 Mini SIF Cup 30. - 31. jan 2016
U6 & U7 mix Indestævne. 30. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
HOUNd Cup 22. - 24. jan 2016
REMA 1000 SIF Cup 9. - 10. jan 2016
Intersport Cup - Munkebo 2016 8. - 10. jan 2016
KORUP REMA 1000 CUP 2016 8. - 10. jan 2016
Marienlyst Cup 2015 18. - 20. dec 2015
Guaraná Futsal Cup Denmark 18. - 20. dec 2015
SPARKRON/SPORTMASTER CUP 18. - 20. dec 2015
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - 13. dec 2015
B1909 Indefodboldstævne 2015 11. - 13. dec 2015
Fraugde CUP 2015 4. - 6. dec 2015
B1913 CUP 4. - 6. dec 2015
Morud INTERSPORT Cup 2015 4. - 6. dec 2015
ALLESØ CUP 2015 27. - 29. nov 2015
Spurtpræmie Stævne 21. - 22. nov 2015
Select Grænsecup 2015 20. - 22. nov 2015
Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11 14. - 15. nov 2015
Munkebo cup 13. - 15. nov 2015
SPORT 24 Horsens Cup 2015 30. okt - 1. nov 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
BedreBolig Indestævne 2015 24. - 25. okt 2015
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 17. - 25. okt 2015
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2015 16. aug 2015
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2015 15. aug 2015
HCA City Games 8. aug 2015
Kerteminde Cup 2015 26. - 28. jun 2015
BGIF U9 13. - 14. jun 2015
Ubberud Cup 15 10. maj 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - 15. mar 2015
Bager From CUP '15 7. mar 2015
Home Erhverv Stævne 7. mar 2015
Rolfsted Vinter Cup 2015 28. feb 2015
Rema 1000 Marienlund Indestævne 2015 21. - 22. feb 2015
B1913 CUP 20. - 22. feb 2015
TEAM 10 / DJS CUP 2015 14. - 15. feb 2015
Mini SIF Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
B1909 Combi Cup 2015 30. jan - 1. feb 2015
Februar Cup 2015 24. jan - 8. feb 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
HOUNd Cup 16. - 18. jan 2015
Næsby Cup 2015 2. - 4. jan 2015
KORUP REMA 1000 CUP 2015 2. - 4. jan 2015
Faxe Kondi Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Marienlyst Cup 2014 19. - 21. dec 2014
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold 13. - 14. dec 2014
B1909 A-Stævne 12. - 14. dec 2014
Sanderum Boldklub B-/C-stævne 6. - 7. dec 2014
Fraugde Cup - 2014 5. - 7. dec 2014
B1913 CUP 5. - 7. dec 2014
DALBY-STÆVNET 2014 5. - 7. dec 2014
Morud INTERSPORT Cup 2014 5. - 7. dec 2014
Skårup IF`s FYNSKE BANK CUP 2014 29. nov - 7. dec 2014
ALLESØ CUP 2014 28. - 30. nov 2014
Veflinge Cup 2014 28. - 30. nov 2014
Spurtpræmie Stævne 22. - 23. nov 2014
Skt Klemens Cup 21. - 23. nov 2014
Fleggaard Select Grænsecup 21. - 23. nov 2014
Munkebo Cup 14. - 16. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
Fleggaard Cup 2014 1. - 2. nov 2014
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2014 17. aug 2014
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2014 16. aug 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
Dalum Pige Cup 2014 for U8-U16 piger 31. maj - 8. jun 2014
Home Erhverv Ministævne U5 til U7 2014 29. mar 2014
B1909 Medaljestævne 2014 8. - 9. mar 2014
B67CUP 2014 1. mar 2014
KB Cup 2014 1. - 2. feb 2014
Februar Cup 2014 25. jan - 9. feb 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
HOUNd Cup 18. - 19. jan 2014
OGIF CUP 17. - 19. jan 2014
Søhus Stige Boldklub indestævne 2014 16. - 19. jan 2014
Næsby Cup 2014 3. - 5. jan 2014
KORUP REMA 1000 CUP 2014 3. - 5. jan 2014
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Spar Nord Cup - Fraugde 29. nov - 1. dec 2013
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2013 18. aug 2013
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2013 16. - 17. aug 2013
Albani Cup 2013 9. - 10. aug 2013
Home Erhverv Ministævne U6 og U7 23. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Ølholm Cup - C-stævne
13. - 14. jan 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Greve Goal Show 2018
10. - 11. feb 2018
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2018
6. - 14. jan 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
HEI MINICUP 2018
6. - 14. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018
12. - 14. jan 2018
Penge-& Hyggestævne, Undløse Cup - på store mål
6. - 7. jan 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne
3. mar 2018
Sparekassen Thy Cup 2018
5. - 7. jan 2018
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
18. - 19. aug 2018
Ikast Cup 2018
29. jun - 1. jul 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018
17. feb 2018
Vejen Trolde Cup
1. - 3. jun 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018
20. jan 2018
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2018
3. - 4. feb 2018
Skamby Cup
14. jan 2018
ØSTERBRO JULE CUP
27. - 28. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
B1909 Combi Cup 2018
2. - 4. feb 2018
spar nord cup 2017 Kvinder
28. dec
Skærbæk Open 2017
25. - 29. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
27. dec
Bel Air Cup
27. - 28. dec
Boldklubben Frem julecup
27. - 29. dec
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Nyråd Cup 2018
6. - 14. jan 2018
Følg Staevner.dk på Twitter