Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Hadsten Sports Klub

Klubnavn: Hadsten Sports Klub
Forkortelse: HSK
Adresse: Skovvangsvej 20
Postnrby: 8370 Hadsten
Land: Danmark
Webadresse: www.hadstensportsklub.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Hadsten Sports Klub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Hadsten Sports Klub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Hadsten Sports Klub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Hadsten Sports Klub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Hadsten Sports Klub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Hadsten Sports Klub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Hadsten Sports Klub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Hadsten Sports Klub. Ønsker Hadsten Sports Klub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Hadsten Sports Klub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
HSK CUP - HADSTEN 2018 30. jun - 1. jul 2018
Dansk Revisions Cup 2018 17. - 18. feb 2018
NMT-BYENS CUP 2017 24. - 25. jun 2017
Dansk Revision CUP 2017 18. - 19. feb 2017
NMT CUP 2016 25. - 26. jun 2016
Dansk Revision CUP 2016 20. - 21. feb 2016
Kronecup 2015 27. - 28. jun 2015
Vestjysk bank cup 2015 14. - 15. feb 2015
Vestjysk bank cup 2014 15. - 16. feb 2014
Krone cup 2013 29. - 30. jun 2013
Vestjysk bank cup 16. - 17. feb 2013
Krone Cup 2012 30. jun - 1. jul 2012
Hadsten Bank Cup 2012 18. - 19. feb 2012
Krone Cup 2011 25. - 26. jun 2011
Krone Cup 2010 26. - 27. jun 2010
Krone Cup 2009 27. - 28. jun 2009

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Fedets Cup 2018, VRI indestævne 17. - 18. nov 2018
Fårvang Cup 16. - 25. nov 2018
Jutlander Bank Cup 2018 2. - 11. nov 2018
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge) 1. nov 2018 - 1. mar 2019
Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne 8. sep 2018
Føtex Pokal Cup 1. - 2. sep 2018
Østjysk Sensommer Stævne 31. aug - 2. sep 2018
McDonalds Paderup Cup 2018 18. aug 2018
HSK CUP - HADSTEN 2018 30. jun - 1. jul 2018
Jutlander Bank cup 23. - 24. jun 2018
Hinnerup Mini Cup 2018 - med pokaler 10. jun 2018
Danbolig CUP 2018 3. jun 2018
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2018 2. - 3. jun 2018
Silkeborg Mesterskabet 2018 19. - 20. maj 2018
SIF Fodbold Cup 2018 12. maj 2018
VIF CUP 10. maj 2018
Kom-i-form stævne hos HA85 for U5-U10 piger/drenge 28. apr 2018
TRIF Cup kunstgræs for U11 og U12 drenge 7. - 8. apr 2018
Fårvang Mini Cup 10. - 11. mar 2018
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018 9. - 11. mar 2018
Dansk Revisions Cup 2018 17. - 18. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018 3. - 4. feb 2018
BMK CUP - DJS 26. jan - 4. feb 2018
Sparkron Ulvehøj Cup 2018 5. - 14. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017 28. - 29. dec 2017
Kjellerup IF julecup 27. - 30. dec 2017
Middelfart Sparekasse Julefutsal 27. - 30. dec 2017
3:3 indestævne hos HA85 (Silkeborg) for U5-U9 16. dec 2017
Nykredit Nissecup 2017 i Houlkær 15.-17. december 15. - 17. dec 2017
Vinter Champions League U9, U10 & U11 18. nov 2017 - 4. feb 2018
Jutlander Bank Cup 2017 3. - 12. nov 2017
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG 30. sep 2017
Kløverby Cup 3. sep 2017
BlicherCup 2017 2. sep 2017
McDonalds Paderup Cup 2017 19. aug 2017
NMT-BYENS CUP 2017 24. - 25. jun 2017
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2017 10. - 11. jun 2017
Silkeborg Mesterskabet 2017 3. - 4. jun 2017
Mikrostævne SIF Assentoft 27. maj 2017
Jyske 3-bold Storstævne, Stautrup IF 25. maj 2017
Vinding Cup 2017 12. maj 2017
IKAST KFUM Pigecup 2017 6. maj 2017
Kom-i-Form stævne - HA85 (Silkeborg) 22. apr 2017
Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup 1. - 2. apr 2017
Allingåbro Ungdoms Cup 2017 3. - 12. mar 2017
Dansk Revision CUP 2017 18. - 19. feb 2017
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
HORSENS INDOOR 2017 13. - 15. jan 2017
Åbne Århus Mesterskab i indendørs fodbold 2017 8. - 22. jan 2017
HEI MINICUP 2017 7. - 8. jan 2017
Sparkron Ulvehøj Cup 2017 28. dec 2016 - 8. jan 2017
Sportigan Julecup 2016 17. - 18. dec 2016
BlicherCup 2016 Indendørs 3. - 4. dec 2016
BIF CUP 3-Bold 26. - 27. nov 2016
Langå Sparekasse Cup - ungdom 19. - 20. nov 2016
Eniig Fårvang Cup 18. - 27. nov 2016
Jutlander Bank Cup 2016 4. - 13. nov 2016
Fortuna Sydbank Cup 2016 29. - 30. okt 2016
Vinter Champions League U12 24. okt 2016 - 24. mar 2017
Vinter Champions League U9+U10 24. okt 2016 - 24. mar 2017
Vinter Champions League U11 24. okt 2016 - 24. mar 2017
Afsluttende 5-mands stævne ØBG Silkeborg 1. okt 2016
Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne 10. sep 2016
Kløverby Cup - 30 års jubilæum 4. sep 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
McDonalds Paderup Cup 2016 27. aug 2016
Åbne Århus Mesterskab 2016 12. - 14. aug 2016
NMT CUP 2016 25. - 26. jun 2016
Claus Hvass 3-bold stævne 19. jun 2016
Id Hair Sommer Cup VRI 2016 11. jun 2016
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2016 4. - 5. jun 2016
Jyske 3-bold Storstævne, Kolt/Hasselager IF 28. maj 2016
VIF Cup 5. maj 2016
Dall/Ferslev IF's Spar Nord Cup 2016 16. - 17. apr 2016
Kom-i-Form stævne - HA85 16. apr 2016
Djurslands Bank og Dagli brugs cup 2016 4. - 13. mar 2016
Dansk Revision CUP 2016 20. - 21. feb 2016
Viborg F.F. Vintercup 2016 15. - 17. feb 2016
NBK Cup 2016 Indendørs 29. - 31. jan 2016
SPARDJURS Cup 2016 på Mols 22. - 24. jan 2016
Åbne Århus Mesterskab 2016 i Indendørs Fodbold 10. - 24. jan 2016
Horsens FS cup 2016 8. - 10. jan 2016
Sparkron Ulvehøj Cup 2016 2. - 10. jan 2016
DGI Kval-stævne - Pigehold 20. dec 2015
Dahl Pedersen Ungdomscup 2015 20. dec 2015
Sportigan Julecup 2015 19. - 20. dec 2015
Julestævne Rask Mølle 11. - 20. dec 2015
BlicherCup 2015 Indendørs 27. - 29. nov 2015
Langå Sparekasse Cup - Ungdom 15. - 21. nov 2015
Kathrine Andersen Chokolade Cup 2015, VRI 14. - 15. nov 2015
Champions-League Vinter 31. okt 2015 - 10. apr 2016
SPORT 24 Horsens Cup 2015 30. okt - 1. nov 2015
Fortuna Sydbank Cup 2015 23. - 25. okt 2015
Afsluttende 8-mands stævne Søndermarken IK 10. okt 2015
Løsning IF Drenge Cup 12. sep 2015
Septemberstævne 12. - 13. sep 2015
Kløverby By CUP 2015 6. sep 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
Estate Cup Lystrup 2015 15. - 16. aug 2015
Kronecup 2015 27. - 28. jun 2015
Grundfør Cup 13. - 14. jun 2015
ID Hair Sommer Cup VRI 2015 13. jun 2015
Andelskassen - Åbne Randers Mesterskaber 2015 6. - 7. jun 2015
Djurslands Bank NBK Cup 2015 23. maj 2015
BlicherCup 2015 23. maj 2015
Kom i Form - Vellev IF 25. apr 2015
Kom i Form - HA85 18. apr 2015
Østjylland Open - Fodboldfabrikken Århus 22. mar 2015
Djurslandsbank og Dagli`brugs Cup 2015 6. - 15. mar 2015
Vestjysk bank cup 2015 14. - 15. feb 2015
Viborg F.F. Vintercup 2015 9. - 11. feb 2015
Estate Cup Lystrup INDE 2015 31. jan - 1. feb 2015
Fyrkat Cup 2015 23. - 25. jan 2015
Claus Hvass 3-mands indoor cup 18. jan 2015
Århus Mesterskab Inde 2015 4. - 18. jan 2015
Sparkron Ulvehøj Cup 2015 3. - 11. jan 2015
Fortuna Jule Cup 2014 20. - 21. dec 2014
SPAKRON/SPORTSMASTER CUP 19. - 21. dec 2014
PFU05 Cup2014 13. dec 2014
BlicherCup indendørs pigestævne 2014 6. - 7. dec 2014
Fårvang Cup 2014 28. - 30. nov 2014
Lyseng Pige Stævne 22. nov 2014
NES cup 2014, VRI indestævne 15. - 16. nov 2014
BlicherCup indendørs 2014 14. - 22. nov 2014
Champions-League Vinter 9. nov 2014 - 8. mar 2015
Fortuna Sydbank Cup 2014 24. - 26. okt 2014
Afsluttende 8-mands stævne Søndermarken IK 11. okt 2014
Din Tøjmand Claus Hvass Cup 28. sep 2014
Septemberstævne 13. - 14. sep 2014
McDonalds Paderup Cup 2014 30. aug 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
Sportmaster Cup 2014 29. - 31. aug 2014
Estate Cup Lystrup 2014 16. - 17. aug 2014
Blicher Cup 2014 21. jun 2014
HSF EnergiMidt SuperCup 14. jun 2014
Vejen Cup 2014 6. - 8. jun 2014
Mazda/Suzuki Randers&Auning - åbne mesterskaber 24. - 25. maj 2014
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup 26. - 27. apr 2014
Østjylland Open - Fodboldfabrikken Århus 23. mar 2014
Estate Cup Lystrup INDE 2014 8. - 9. mar 2014
Trailergaarden-Gantrup Cup 2014 7. - 9. mar 2014
Djurslandsbank og Dagli`brugs Cup 2014 7. - 16. mar 2014
Fyrkat Cup 2014 28. feb - 2. mar 2014
Vestjysk bank cup 2014 15. - 16. feb 2014
Fortuna Sport Direct Cup 2014 14. - 16. feb 2014
Viborg F.F. Vintercup 2014 11. - 13. feb 2014
Claus Hvass Indoor Cup 2. feb 2014
Claus Hvass 3-mands cup 2. feb 2014
Langå nytårsbold 2014 2. feb 2014
Sparcup 2014 1. - 2. feb 2014
B1909 Combi Cup 2014 31. jan - 2. feb 2014
Nilfisk/Alto-Cup 2014 17. - 19. jan 2014
Champions League for Kids - JYLLAND/FYN 6. jan - 30. mar 2014
Sparkron Ulvehøj Cup 2014 3. - 12. jan 2014
Hansen / Nissen Cup 2013 27. - 30. dec 2013
PFU05 Cup2013 14. - 15. dec 2013
Energi Midt Fårvang Cup 2013 23. nov - 1. dec 2013
NES cup 16. - 17. nov 2013
Blichercup 2013 15. - 17. nov 2013
Langå Sparekasse Cup - Ungdom 8. - 10. nov 2013
Fortuna Sydbank Cup 2013 25. - 27. okt 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
Din Tøjmand Claus Hvass - Cup 25. aug 2013
Mc Donalds Paderup Cup 2013 24. aug 2013
Estate Cup Lystrup 2013 17. - 18. aug 2013
Laudrup & Høgh Street 2013 - Billund 10. jul 2013
Sparekassen Himmerland cup 22. - 23. jun 2013
ID Hair Sommer Cup VRI 2013 15. - 16. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårs cup 27. - 28. apr 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter