Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Søhus Stige Boldklub

Klubnavn: Søhus Stige Boldklub
Forkortelse:
Adresse: Tanggårdvej 12
Postnrby: 5270 Odense N
Land: Danmark
Webadresse: soehusstige.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Søhus Stige Boldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Søhus Stige Boldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Søhus Stige Boldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Søhus Stige Boldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Søhus Stige Boldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Søhus Stige Boldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Søhus Stige Boldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Søhus Stige Boldklub. Ønsker Søhus Stige Boldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Søhus Stige Boldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Søhus Stige Boldklub indestævne 2014 16. - 19. jan 2014
Dansk Bank Cup 2013 17. - 20. jan 2013
Danske Bank Cup 2012 19. - 22. jan 2012
Dansk Bank Cup 2011 20. - 23. jan 2011
Søhus Stige boldklub Danske bank Cup 2010 21. - 24. jan 2010

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
DALBY-STÆVNET 2018 23. - 25. nov
Super Brugs Cup 2018 10. - 12. aug 2018
Allesø Pokal Cup 2018 21. maj 2018
Girls Indoor Cup Marts 2018 16. - 17. mar 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne 3. mar 2018
SPORTMASTER Cup Kerteminde 2018 9. - 10. feb 2018
Munkebo BK/INTERSPORT CUP 26. - 28. jan 2018
Sparekassen Fyn Cup 2018 20. - 21. jan 2018
TPI REMA1000 CUP 2018 19. - 21. jan 2018
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold 9. - 10. dec 2017
Fraugde spar nord cup 2. - 3. dec 2017
Sanderum Cup B/C stævne 2. - 3. dec 2017
Morud Intersport Cup 2017 1. - 3. dec 2017
DALBY-STÆVNET 2017 24. - 26. nov 2017
ALLESØ CUP 2017 24. - 26. nov 2017
Fodbold Stævne Højby 2017 18. - 19. nov 2017
Munkebo Cup 17. - 19. nov 2017
Dalum Multi Cup - Piger 11. - 12. nov 2017
Super Brugs Cup 2017 11. - 13. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
Allesø Pokal Cup 27. maj 2017
Odense Renovations Cup 2017 27. - 28. maj 2017
U8 pige & U9/10 pige Medalje stævne 20. maj 2017
B.67 U11 pokalCup 7. maj 2017
LotraCup 2017 - Piger 26. mar 2017
Ubberud Girls Indoor Cup Marts 2017 11. - 12. mar 2017
Fynske Bank Cup 2017 11. - 12. feb 2017
KB Cup 2017 28. - 29. jan 2017
U6 & U7 mix Indestævne. 28. jan 2017
Kværndrup Cup 2017 21. jan - 5. feb 2017
2017 Sparekassen Fyn Cup 21. - 22. jan 2017
TPI REMA1000 CUP 2017 21. - 22. jan 2017
Marienlyst Cup 2016 16. - 18. dec 2016
B1909 Kreafunk Cup 2016 9. - 11. dec 2016
Sanderum Cup 2016 B/C stævne 3. - 4. dec 2016
Fraugde spar nord cup 2. - 4. dec 2016
ALLESØ CUP 2016 25. - 27. nov 2016
DALBY-STÆVNET 2016 25. - 27. nov 2016
Munkebo Cup 18. - 20. nov 2016
Dalum Multi Cup 2016 - U8 til U11 12. - 13. nov 2016
Otterup Cup 2016 for U11 2. apr 2016
Ubberud Indoor Cup 2016 12. - 13. mar 2016
Fynske Bank Cup 5. mar 2016
B1913 CUP 2016 27. - 28. feb 2016
Egif CUP 2016 23. - 31. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
Andelskassens Februar Cup 2016 22. jan - 7. feb 2016
Intersport Cup U12-U17 - Munkebo 2016 22. - 24. jan 2016
Dybbøl Cup 2016 15. - 17. jan 2016
Intersport Cup - Munkebo 2016 8. - 10. jan 2016
KORUP REMA 1000 CUP 2016 8. - 10. jan 2016
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - 13. dec 2015
B1909 Indefodboldstævne 2015 11. - 13. dec 2015
Fraugde CUP 2015 4. - 6. dec 2015
Morud INTERSPORT Cup 2015 4. - 6. dec 2015
DALBY-STÆVNET 2015 27. - 29. nov 2015
ALLESØ CUP 2015 27. - 29. nov 2015
SportMaster Cup 21. - 22. nov 2015
Select Grænsecup 2015 20. - 22. nov 2015
Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11 14. - 15. nov 2015
Munkebo cup 13. - 15. nov 2015
Rolfsted Sommer Cup 2015 15. aug 2015
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2015 15. aug 2015
Super Brugs Cup 2015 7. - 9. aug 2015
Bager From CUP '15 7. mar 2015
KORUP FUTSAL CUP 2015 6. - 7. mar 2015
B67 Cup 2015 1. mar 2015
Rema 1000 Marienlund Indestævne 2015 21. - 22. feb 2015
B1913 CUP 20. - 22. feb 2015
Februar Cup 2015 24. jan - 8. feb 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
KB Cup 2015 10. - 11. jan 2015
Fyns Største Seniorstævne 9. - 10. jan 2015
KORUP REMA 1000 CUP 2015 2. - 4. jan 2015
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold 13. - 14. dec 2014
Sanderum Boldklub B-/C-stævne 6. - 7. dec 2014
Morud INTERSPORT Cup 2014 5. - 7. dec 2014
ALLESØ CUP 2014 28. - 30. nov 2014
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 18. - 26. okt 2014
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2014 17. aug 2014
Super Brugs Cup 2014 8. - 10. aug 2014
Kerteminde Cup 2014 27. - 29. jun 2014
B1909 Opstartsstævne 2014 30. mar 2014
B67CUP 2014 1. mar 2014
Sportmaster Cup - Munkebo 2014 7. - 8. feb 2014
B1913 CUP 7. - 9. feb 2014
Barracuda Cup 2014 (Kvinde-senior) 2. feb 2014
KB Cup 2014 1. - 2. feb 2014
Sparekassen Faaborg Cup 2014 25. - 26. jan 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
HOUNd Cup 18. - 19. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 2. WEEKEND 17. - 19. jan 2014
Søhus Stige Boldklub indestævne 2014 16. - 19. jan 2014
KORUP REMA 1000 CUP 2014 3. - 5. jan 2014
Næsby Cup 2014 3. - 5. jan 2014
Faxe Kondi Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Sanderum Boldklub Cup 2013 7. - 8. dec 2013
Fjordager - SuperBrugsen spurtpræmie stævne 2013 30. nov - 1. dec 2013
DALBY-STÆVNET 2013 29. nov - 1. dec 2013
ALLESØ CUP 2013 29. nov - 1. dec 2013
Spar Nord Cup - Fraugde 29. nov - 1. dec 2013
B1909 Indefodboldstævne 2013 15. - 17. nov 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2013 16. - 17. aug 2013
Super Brugs Cup 2013 2. - 4. aug 2013
Fraugde Pige Cup 2013 6. - 7. apr 2013
B1909 Breddestævne for børnehold 2. - 10. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
AGF CUP 2019
19. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
AGF CUP 2019
19. - 21. apr 2019
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Følg Staevner.dk på Twitter