Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Odense Kammeraternes Sportsklub

Klubnavn: Odense Kammeraternes Sportsklub
Forkortelse: OKS
Adresse: Østerbæksvej 125
Postnrby: 5000 Odense C
Land: Danmark
Webadresse: www.okserne.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Odense Kammeraternes Sportsklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Odense Kammeraternes Sportsklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Odense Kammeraternes Sportsklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Odense Kammeraternes Sportsklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Odense Kammeraternes Sportsklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Odense Kammeraternes Sportsklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Odense Kammeraternes Sportsklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Odense Kammeraternes Sportsklub. Ønsker Odense Kammeraternes Sportsklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Odense Kammeraternes Sportsklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
OKS CUP 2016 10. sep 2016
ULIGA Training Cup - OKS - 2005 Drenge A/Elite 15. aug 2015
H. C. Andersen City Games '14 6. - 10. aug 2014
H. C. Andersen City Games '13 7. - 10. aug 2013
OKS' MICRO-INDESTÆVNE 2007 27. - 28. okt 2007
OKS Sommerstævne 2007 30. jun 2007

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Sanderum Pige Cup 2. december 2018 2. dec
Sanderum Cup 1.-2- december 2018 1. - 2. dec
Fodbold Stævne Højby 2018 17. - 18. nov
Munkebo Cup 16. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018 10. - 17. nov 2018
Føtex Pokal Cup 1. - 2. sep 2018
Pandekage Cup 26. aug 2018
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia 18. - 19. aug 2018
B67 Sommerstævne 2018 11. aug 2018
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom 5. aug 2018
Dalum Liga Cup 2018 30. jun - 1. jul 2018
Kerteminde Cup 2018 29. jun - 1. jul 2018
VB Cup 2018 23. - 24. jun 2018
Mini VM 2018 - SUB Sønderborg 9. - 10. jun 2018
Middelfart Sparekasse Cup 2018 13. maj 2018
Bramdrupdam Cup 2018 12. - 13. maj 2018
Fodbold Stævne Højby 2018 12. - 13. maj 2018
Livol U12 PokalCup 2018 5. maj 2018
InterSport Otterup Cup 2018 U13 18. mar 2018
Breddestævne for børnehold 4. - 25. mar 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne 3. mar 2018
B 67 CUP 2018 24. feb 2018
SPORTMASTER Cup Kerteminde 2018 9. - 10. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018 3. - 4. feb 2018
REMA 1000 Mini SIF Cup 2018 3. - 4. feb 2018
B1913 CUP 2. - 4. feb 2018
B1909 Combi Cup 2018 2. - 4. feb 2018
Revision Limfjord Cup 2. - 4. feb 2018
Kværndrup Cup 2018 27. jan - 4. feb 2018
LGF Cup 2018 26. - 28. jan 2018
Munkebo BK/INTERSPORT CUP 26. - 28. jan 2018
Sparekassen Fyn Cup 2018 20. - 21. jan 2018
TPI REMA1000 CUP 2018 19. - 21. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Indoor LiGA CUP 2018 U8 og U9 12. - 14. jan 2018
KORUP REMA 1000 CUP 2018 5. - 7. jan 2018
Sportmaster cup 2018 5. - 7. jan 2018
Marienlyst Cup 2017 15. - 17. dec 2017
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold 9. - 10. dec 2017
B1909 Kreafunk Cup 2017 8. - 10. dec 2017
Sanderum Cup B/C stævne 2. - 3. dec 2017
Fraugde spar nord cup 2. - 3. dec 2017
B1913 CUP 1. - 3. dec 2017
Morud Intersport Cup 2017 1. - 3. dec 2017
ALLESØ CUP 2017 24. - 26. nov 2017
Rolfsminde Foder Cup 18. nov 2017
Fodbold Stævne Højby 2017 18. - 19. nov 2017
Munkebo Cup 17. - 19. nov 2017
Indoor LiGA CUP 2017 10. - 12. nov 2017
Bramdrupdam Cup 2017 10. - 19. nov 2017
BAREN CUP Børnestævne Odense Idrætshal 5. nov 2017
U13 Young Guns Elite Cup 29. sep - 1. okt 2017
Lunderskov MiniCup 19. aug 2017
Lunderskov Cup 12. - 13. aug 2017
ØB Sommerstævne 2017 - Ungdom 1. - 3. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
Kommunemesterskabet 17. jun 2017
Allesø Pokal Cup 27. maj 2017
Odense Renovations Cup 2017 27. - 28. maj 2017
Bramdrupdam Cup 2017 26. - 28. maj 2017
Fodbold Stævne Højby 13. - 14. maj 2017
B.67 U11 pokalCup 7. maj 2017
Hvidevaredoktorens stævne 4. mar 2017
B 67 CUP 2017 jubilæum 25. feb 2017
Marius Pedersen - Vinter Cup 2017 i Rolfsted 25. feb 2017
B1913 CUP 2016 23. - 25. feb 2017
Fynske Bank Cup 2017 11. - 12. feb 2017
REMA 1000 Mini SIF Cup 4. - 5. feb 2017
KB Cup 2017 28. - 29. jan 2017
Kværndrup Cup 2017 21. jan - 5. feb 2017
2017 Sparekassen Fyn Cup 21. - 22. jan 2017
TPI REMA1000 CUP 2017 21. - 22. jan 2017
Nr. Lyn Cup 20. - 22. jan 2017
Tvedcup jan 2017 13. - 15. jan 2017
REMA 1000 SIF Cup 13. - 15. jan 2017
Munkebo BK/INTERSPORT CUP 6. - 8. jan 2017
Sportmaster cup 2017 6. - 8. jan 2017
KORUP REMA 1000 CUP 2017 6. - 8. jan 2017
Marienlyst Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Sparekassen Bredebro Cup 16. - 18. dec 2016
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
B1909 Kreafunk Cup 2016 9. - 11. dec 2016
Sanderum Cup 2016 B/C stævne 3. - 4. dec 2016
Fraugde spar nord cup 2. - 4. dec 2016
B1913 CUP 2. - 4. dec 2016
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup 26. - 27. nov 2016
ALLESØ CUP 2016 25. - 27. nov 2016
DALBY-STÆVNET 2016 25. - 27. nov 2016
Munkebo Cup 18. - 20. nov 2016
Dalum Multi Cup 2016 - U8 til U11 12. - 13. nov 2016
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - 6. nov 2016
OKS CUP 2016 10. sep 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
Odense Renovations Cup 2016 14. aug 2016
Marius Pedersen Sommer Cup 2016 13. aug 2016
H.C. Andersen Mini Cup 12. - 14. aug 2016
Super Brugs Cup 2016 5. - 7. aug 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
Kerteminde Cup 2016 24. - 26. jun 2016
24Sport Cup 2016 11. - 12. jun 2016
Id Hair Sommer Cup VRI 2016 11. jun 2016
Mini EM 2016 - SUB Sønderborg 4. - 5. jun 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - 5. jun 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
B1909 opstartsstævne 2016 4. apr 2016
Fraugde Trænings CUP 19. mar 2016
Hvidevaredoktorens stævne 12. mar 2016
Fynske Bank Cup 5. mar 2016
Hjem-IS Cup 3-bold 28. feb 2016
B1913 CUP 2016 27. - 28. feb 2016
B.67 Cup 2016 27. feb 2016
Marius Pedersen - Vinter Cup 2016 13. feb 2016
KB Cup 2016 30. - 31. jan 2016
REMA 1000 Mini SIF Cup 30. - 31. jan 2016
2016 Sparekassen Fyn Cup 23. - 24. jan 2016
Intersport Cup U12-U17 - Munkebo 2016 22. - 24. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
HOUNd Cup 22. - 24. jan 2016
30 års Jubilæumsstævne - Guldborg IF 16. jan 2016
REMA 1000 SIF Cup 9. - 10. jan 2016
Intersport Cup - Munkebo 2016 8. - 10. jan 2016
KORUP REMA 1000 CUP 2016 8. - 10. jan 2016
Ikast drengenes julestævne 20. dec 2015
Marienlyst Cup 2015 18. - 20. dec 2015
Guaraná Futsal Cup Denmark 18. - 20. dec 2015
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - 13. dec 2015
B1909 Indefodboldstævne 2015 11. - 13. dec 2015
Sanderum Cup B/C stævne 5. - 6. dec 2015
B1913 CUP 4. - 6. dec 2015
Morud INTERSPORT Cup 2015 4. - 6. dec 2015
Fraugde CUP 2015 4. - 6. dec 2015
DALBY-STÆVNET 2015 27. - 29. nov 2015
ALLESØ CUP 2015 27. - 29. nov 2015
SportMaster Cup 21. - 22. nov 2015
Spurtpræmie Stævne 21. - 22. nov 2015
TRESU CUP 14. - 29. nov 2015
Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11 14. - 15. nov 2015
Munkebo cup 13. - 15. nov 2015
Spar Nord Cup 2015 13. - 22. nov 2015
Taastrup Cup - Sidste ledige plads 1. nov 2015
SPORT 24 Horsens Cup 2015 30. okt - 1. nov 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
BGIF Jubilæums-Cup 2015 5. - 6. sep 2015
Kom-i-form stævne - Barrit cup 29. aug 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2015 15. aug 2015
HCA City Games 8. aug 2015
VB Drenge Cup 2015 28. jun 2015
Kerteminde Cup 2015 26. - 28. jun 2015
Odense Renovations Cup 2015 13. - 14. jun 2015
Home Erhverv Stævne 7. mar 2015
KORUP FUTSAL CUP 2015 6. - 7. mar 2015
B67 Cup 2015 1. mar 2015
Rolfsted Vinter Cup 2015 28. feb 2015
Rema 1000 Marienlund Indestævne 2015 21. - 22. feb 2015
B1913 CUP 20. - 22. feb 2015
Mini SIF Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
B1909 Combi Cup 2015 30. jan - 1. feb 2015
Intersport Cup - Munkebo 2015 30. jan - 1. feb 2015
Februar Cup 2015 24. jan - 8. feb 2015
2015 Sparekassen Fyn Cup 24. - 25. jan 2015
Intersport Junior Cup - Munkebo 2015 23. - 24. jan 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
HOUNd Cup 16. - 18. jan 2015
KB Cup 2015 10. - 11. jan 2015
Næsby Cup 2015 2. - 4. jan 2015
KORUP REMA 1000 CUP 2015 2. - 4. jan 2015
Faxe Kondi Cup 2014 27. - 30. dec 2014
SPAKRON/SPORTSMASTER CUP 19. - 21. dec 2014
Marienlyst Cup 2014 19. - 21. dec 2014
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold 13. - 14. dec 2014
Sportmaster Cup 12. - 14. dec 2014
Sanderum Boldklub B-/C-stævne 6. - 7. dec 2014
DALBY-STÆVNET 2014 5. - 7. dec 2014
Fraugde Cup - 2014 5. - 7. dec 2014
B1913 CUP 5. - 7. dec 2014
Morud INTERSPORT Cup 2014 5. - 7. dec 2014
Veflinge Cup 2014 28. - 30. nov 2014
ALLESØ CUP 2014 28. - 30. nov 2014
Spurtpræmie Stævne 22. - 23. nov 2014
Skt Klemens Cup 21. - 23. nov 2014
Spar Nord Cup 2014 14. - 23. nov 2014
Munkebo Cup 14. - 16. nov 2014
B1909 B-Stævne 14. - 16. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2014 16. aug 2014
H. C. Andersen City Games '14 6. - 10. aug 2014
Kerteminde Cup 2014 27. - 29. jun 2014
Mini VM 2014 - SUB Sønderborg 14. - 15. jun 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
Vejen Cup 2014 6. - 8. jun 2014
Dalum Pige Cup 2014 for U8-U16 piger 31. maj - 8. jun 2014
Odense Renovations Cup 2014 17. - 18. maj 2014
Fraugde Pige Cup 2014 5. - 6. apr 2014
Home Erhverv Ministævne U8-U10 2014 8. mar 2014
B67CUP 2014 1. mar 2014
Horsens KFUM Cup 22. feb 2014
Sportmaster Cup - Munkebo 2014 7. - 8. feb 2014
Se nyt opslag! 7. - 9. feb 2014
KB Cup 2014 1. - 2. feb 2014
B1909 Combi Cup 2014 31. jan - 2. feb 2014
Sparekassen Faaborg Cup 2014 25. - 26. jan 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
Februar Cup 2014 25. jan - 9. feb 2014
HOUNd Cup 18. - 19. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 1. WEEKEND 10. - 12. jan 2014
KORUP REMA 1000 CUP 2014 3. - 5. jan 2014
KORUP SCHOU FUTSAL CUP 2014 3. - 5. jan 2014
Næsby Cup 2014 3. - 5. jan 2014
Faxe Kondi Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Sanderum Boldklub Cup 2013 7. - 8. dec 2013
Fjordager - SuperBrugsen spurtpræmie stævne 2013 30. nov - 1. dec 2013
DALBY-STÆVNET 2013 29. nov - 1. dec 2013
ALLESØ CUP 2013 29. nov - 1. dec 2013
Hummel Sportigan Cup 2013 29. - 30. nov 2013
Spar Nord Cup - Fraugde 29. nov - 1. dec 2013
Skt Klemens Cup 22. - 24. nov 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Munkebo Cup 15. - 17. nov 2013
B1909 Indefodboldstævne 2013 15. - 17. nov 2013
Spar Nord Cup 2013 15. - 24. nov 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
B1909 Combi Cup U14 8. - 10. nov 2013
VSF Cup 2013 20. - 22. sep 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
Nordea Fonden CUP 18. aug 2013
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2013 18. aug 2013
H. C. Andersen City Games '13 7. - 10. aug 2013
Fraugde Pige Cup 2013 6. - 7. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
Home Erhverv Ministævne U6 og U7 23. mar 2013
B1909 Breddestævne for børnehold 2. - 10. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Julepodestævne
8. dec
VIF Julestævne 2018
8. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
Sportigan Langebæk Cup 2019
18. - 27. jan 2019
VesterhavsCup 2019
7. - 9. jun 2019
Bilka Cup
16. - 17. feb 2019
Ikast Cup 2019
28. - 30. jun 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter