Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Danske Gymnastik- og Idrætsforeninger

Klubnavn: Danske Gymnastik- og Idrætsforeninger
Forkortelse: DGI
Adresse: Vingsted Skovvej 1
Postnrby: 7100 Vejle
Land: Danmark
Webadresse: www.dgi.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Danske Gymnastik- og Idrætsforeninger på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Danske Gymnastik- og Idrætsforeninger har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Danske Gymnastik- og Idrætsforeninger har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Danske Gymnastik- og Idrætsforeninger's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Danske Gymnastik- og Idrætsforeninger logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Danske Gymnastik- og Idrætsforeninger. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Danske Gymnastik- og Idrætsforeninger og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Danske Gymnastik- og Idrætsforeninger. Ønsker Danske Gymnastik- og Idrætsforeninger ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Danske Gymnastik- og Idrætsforeninger's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo Youth League - Efterår 2018
FodboldYouth League - Efterår 2018

Youth League - Efterår 2018
20. aug - 21. okt

Youth League er en stor 8 mands turnering i Nordsjælland/ Storkøbenhavn....
Logo Junior League - Efterår 2018
FodboldJunior League - Efterår 2018

Junior League - Efterår 2018
2. sep - 7. okt

Junior League er en sjov 3 og 5 mands turnering for de yngste årgange...
 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
3-mand på oppustelige baner - Juelsminde & Taulov 23. jun
3-mand på oppustelige baner - Ølsted UG&F 3. jun 2018
3-mand på oppustelige baner - Barrit GIF 26. maj 2018
Fjord Cup 2018 - Pinsestævne 19. - 20. maj 2018
3-mand på oppustelige baner - Ammitsbøl 13. maj 2018
Youth League - Forår 2018 15. apr - 17. jun 2018
Junior League - Forår 2018 15. apr - 10. jun 2018
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2018 3. - 4. feb 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018 4. nov 2017 - 11. mar 2018
Futsal League 2017/2018 4. nov 2017 - 11. mar 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland 27. sep 2017
Landsmesterskab for senior og old 2017 2. - 3. sep 2017
Landsmesterskab for senior old, veteraner mfl. 201 26. - 27. aug 2017
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland 17. aug 2017
Fjord Cup 2017 - Pinsestævne 3. jun 2017
Junior League - Forår 2017 30. apr - 11. jun 2017
U11 Kom I Form 22. apr 2017
Pigestævne i Gjessø - inde 25. feb 2017
Næstved Kommunemesterskab U6-U9 4. feb 2017
DGI Flexstævne 19. jun 2016
DGI Danish street cup - Midt- og Vestsjælland 17. jun 2016
DGI danish street cup - Nordjylland 12. jun 2016
DGI danish street cup - Storstrømmen 10. jun 2016
DGI Danish street cup København 5. jun 2016
DGI Flexstævne 5. jun 2016
DGI danish street cup - Aarhus 4. jun 2016
DGI Danish street cup Sydvest 3. jun 2016
DGI Flexstævne 29. maj 2016
U4-U8 Afslutningsstævne d. 16. april i Ringsted 16. apr 2016
Begynderstævne d. 2. april i Sct. Jørgens Hallen 2. apr 2016
U4-U8 Stævne d. 2. april 2016 i Svebølle Hallen 2. apr 2016
1/2 bane stævne i Havdrup (medaljestævne) 20. mar 2016
DGI 3 mands indefodbold 19. mar 2016
Begynderstævne d. 19. marts i Holberg Hallen 19. mar 2016
Max. Total d. 19. marts. i Kirke-Hyllinge Hallen 19. mar 2016
U4-U8 Stævne d. 19. marts 2016 i Skælskør Hallen 19. mar 2016
Breddestævne i Svinninge -7. runde (medaljestævne) 19. mar 2016
Max. Total d. 12. marts 2016 Stestrup Fritidsgådr 12. mar 2016
U4-U8 Stævne d. 12. marts 2016 i Hvidebæk Hallen 12. mar 2016
Begynderstævne d. 5. marts i Hvidebæk Hallen 5. mar 2016
1/2 bane stævne for U6 og U7 i Gevninge - 6. runde 5. mar 2016
U4-U8 Stævne d. 5. marts 2016 i Holberg Hallen 5. mar 2016
Futsalstævne i Rørby for - 5.runde (medaljestævne) 27. feb 2016
Max. Total d. 27. feb. i Kirke-Hyllinge Hallen 27. feb 2016
DGI Sydvest Futsal-stævne 27. feb 2016
U4-U8 Stævne d. 27. feb. 2016 i Antvorskov Hallen 27. feb 2016
U4-U8 Stævne d. 27. feb. 2016 i Vallensbæk 27. feb 2016
VM for U11 drenge - Viborg Kommune Mesterskab 21. feb 2016
U4-U8 Stævne d. 20. feb. 2016 i Holberg Hallen 20. feb 2016
U4-U8 Stævne d. 20. feb. 2016 i Rørby Hallen 20. feb 2016
U4-U8 Stævne d. 13. feb. 2016 i Røsnæs Hallen 13. feb 2016
VM for U8 drenge - Viborg Kommune Mesterskab 7. feb 2016
Futsalstævne i Ringsted - 4. runde 6. feb 2016
Begynderstævne d. 6. feb. i Hvidebæk Hallen 6. feb 2016
Fastelastævne d. 6. feb. 2016 i Herrestrup Hallen 6. feb 2016
U4-U8 Stævne d. 30. jan. 2016 i Gerlev Hallen 30. jan 2016
Breddestævne i Gadstrup - 6. runde 30. jan 2016
Max. Total d. 30. Jan. i Stestrup fritidsgård 30. jan 2016
1/2 bane stævne for U6 og U7 i Korsør - 5. runde 24. jan 2016
U4-U8 Stævne d. 23. jan. 2016 i Skælskør Hallen 23. jan 2016
U4-U8 Stævne d. 23. jan. 2016 i Hvidebæk Hallen 23. jan 2016
Breddestævne i Gørlev - 5. runde 23. jan 2016
Futsalstævne i Ejstrupholm 23. jan 2016
DGI Sydvest Futsal-stævne 17. jan 2016
Begynderstævne d. 16. jan. i Sorø Hallen 16. jan 2016
Breddestævne i Hagested - 4. runde 16. jan 2016
Futsalstævne i St. Merløse - 3. runde 16. jan 2016
DGI 3 mands indefodbold 16. jan 2016
U4-U8 Stævne d. 16. jan. 2016 i Rørby Hallen 16. jan 2016
U4-U8 Stævne d. 16. jan. 2016 i Nordrup Hallen 16. jan 2016
U4-U8 Stævne d. 9. jan. 2016 i Svebølle Hallen 9. jan 2016
1/2 bane stævne for U6 og U7 i Gadstrup - 4. runde 9. jan 2016
DGI Futsal - 9. jan. 2016 9. jan 2016
Breddestævne i St. Merløse - 3. runde 9. jan 2016
Begynderstævne d. 9. jan. i Rørby Hallen 9. jan 2016
Futsalstævne i Tuse - 2. runde 3. jan 2016
DGI Håndbold Julecup i Eskilstrup 27. - 29. dec 2015
3-mands indestævne for U5-U9 13. dec 2015
DGI 3 mands indefodbold 12. dec 2015
DGI Futsal - 12. dec. 205 12. dec 2015
1/2 bane stævne i St. Merløse - 3. runde 6. dec 2015
Futsalstævne i Alhede hallerne 29. nov 2015
1/2 bane stævne 2. runde 29. nov 2015
Breddestævne 2. runde 28. nov 2015
DGI Futsal stævne 28. nov 2015
Futsalstævne 1. runde 21. nov 2015
Breddestævne 1. runde 21. nov 2015
Vintertræning old boys og veteraner kunstgræs 15. nov - 13. dec 2015
1/2 bane stævne 1. runde 14. nov 2015
DGI Cup i Rørvig 30. aug 2015
Danish Street Cup - Vejle 28. aug 2015
Danish Street Cup - København 23. aug 2015
DGI Danish Street Cup - Aarhus 22. aug 2015
Danish Street Cup - Århus 22. aug 2015
Danish Street Cup - Slagelse 16. aug 2015
Danish Street Cup - Odense 15. aug 2015
Danish Street Cup - Esbjerg 14. aug 2015
Danish Street Cup - Aalborg 20. jun 2015
Danish Street Cup - Vordingborg 20. jun 2015
Danish Street Cup - Lynge 14. jun 2015
Danish Street Cup - Aabenraa 13. jun 2015
Danish Street Cup - Holstebro 6. jun 2015
Danish Street Cup - Viborg 17. maj 2015
DGI CUP Studsgaard 9. maj 2015
3 mands inde - DGI Østj. 21. mar 2015
DGI Halvbanestævne Havdrup 15. mar 2015
DGI Minicup 4 - Rårup 15. mar 2015
DGI Vinterbanestævner 7 mar 15 7. mar 2015
U5-U9 3-mands indestævne i Bryrup 7. mar 2015
DGI Minicup 3 - Lindvedhallen 22. feb 2015
DGI Fastelavnsstævne B- & C-hold Årby 21. feb 2015
3 mands inde - DGI Østj. 21. feb 2015
VM for U10 drenge - Viborg Kommune Mesterskab 15. feb 2015
DGI Halvbanestævne Lynge-Broby 8. feb 2015
DGI Vinterbanestævner 7 feb 15 7. feb 2015
DGI Landsdelsmesterskab - Pigehold 31. jan 2015
DGI Breddestævne Høng 31. jan 2015
Futsalstævne i Ejstrupholm 25. jan 2015
U5-U9 3-mands indestævne i Engesvang 24. jan 2015
3 mands inde - DGI Østj. 17. jan 2015
DGI Futsalstævne Hvalsø 17. jan 2015
DGI Vinterbanestævner 17 jan 15 17. jan 2015
DGI Breddestævne Hagested 17. jan 2015
DGI Halvbanestævne Gislinge 11. jan 2015
DGI Halvbanestævne Gadstrup 11. jan 2015
DGI Breddestævne St. Merløse 10. jan 2015
DGI Futsalstævne Tuse 4. jan 2015
DGI Halvbanestævne Lynge-Broby 21. dec 2014
DGI Futsalstævne Sorø 21. dec 2014
DGI Julestævne Halvbanestævne Vindinge 14. dec 2014
DGI Jule-/breddestævne Vindinge 13. dec 2014
DGI Kval-stævne - Pigehold 13. - 14. dec 2014
DGI Minicup 2 - Hedensted Centeret 6. dec 2014
Futsal-stævner i DGI Midtjylland 14/15 30. nov 2014
3 mands inde - DGI Østj. 22. nov 2014
DGI Minicup 1 - Rårup 8. nov 2014
DGI Cup - As IF 4. okt 2014
DGI Danish Street Cup Odense 31. maj 2014
DGI CUP Studsgaard 10. maj 2014
Træningslejr på Levring Efterskole 5. - 6. apr 2014
DGI Østj., 3 m. indefodbold 22/3-14 22. mar 2014
DGI Træningslejr på Vejle Idrætshøjskole 15. - 16. mar 2014
Futsalstævner 13/14 DGI Midtjylland 15. mar 2014
3-mands indestævne Bryrup 8. mar 2014
DGI Fastelavnsstævner 8. - 9. mar 2014
DGI Ministævner for U5-U7 2. mar 2014
DGI Østj., 3 m. indefodbold 22/2-14 22. feb 2014
Viborg Mesterskab - U9 drenge Viborg Kommune 16. feb 2014
DGI Pigestævner 1. feb 2014
DGI Østj., 3 mands indefodbold 1. feb 2014
DGI Østj. Futsalstævne 1. feb 2014
DGI Futsal Cup 26. jan 2014
DGI ½ banestævner 25. jan - 16. mar 2014
3-mands indestævne Engesvang 25. jan 2014
DGI Futsal for børn med DGI vejleder 18. jan - 9. feb 2014
DGI Østj., 3 mands indefodbold 18. jan 2014
DGI Østj. Futsalstævne 28. dec 2013
DGI Julestævne 14. - 15. dec 2013
DGI Futsal 30. nov 2013
DGI 3 mands indefodbold 23. nov 2013
DGI Cup - indestævne på store mål 16. - 17. nov 2013
DGI Breddestævner 2. nov 2013 - 8. feb 2014
DGI Stævner på kunstgræs 2. nov 2013 - 1. mar 2014
DGI 5 mands stævner efterår 2013 6. okt 2013
5-mands stævne på Østmøn 29. sep 2013
DGI Kommunemesterskaber 2013 24. aug 2013
Fyns Street Soccer Mesterskab 22. jun 2013
3 og 5-mands stævner i DGI Storstrømmen 25. maj - 16. jun 2013
Kommunemesterskaber 9. - 24. mar 2013
Breddestævner 2. mar 2013
Fastelavnsstævner i Årby og Gadstrup 10. feb 2013
DGI indendørs stævner i januar/februar 5. jan - 2. feb 2013
Julestævne i Vindinge 15. - 16. dec 2012
3-bold ministævner for U6-U7 15. dec 2012 - 2. mar 2013
DGI Futsal CUP 8. dec 2012
Indestævne på store mål - Råruphallen 17. - 18. nov 2012
DGI indendørs stævner i november 3. - 25. nov 2012
4-mands stævne på oppustelige fodboldbaner 16. jun 2012
Street fodboldstævne i Nykøbing F. 10. jun 2012
Horsens Cup 2012 24. - 26. feb 2012
Det Åbne Bymesterskab 18. - 20. nov 2011
Horsens Cup 2011 7. - 9. jan 2011
Strandfodbold Rømø 28. - 30. jul 2010
Sydjysk Mesterskab på mini baner 7. mar 2010
3-bold - DGI Sydøstjylland 17. jan 2010

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
Tornby Cup
21. - 23. sep
Fregat Cup 2018
7. - 9. sep
Tornby Cup
21. - 23. sep
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
Fregat Cup 2018
7. - 9. sep
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Følg Staevner.dk på Twitter