Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Sanderum Boldklub

Klubnavn: Sanderum Boldklub
Forkortelse: SB
Adresse: Holkebjergvej 45
Postnrby: 5250 Odense Sv
Land: Danmark
Webadresse: www.sanderumboldklub.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Sanderum Boldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Sanderum Boldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Sanderum Boldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Sanderum Boldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Sanderum Boldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Sanderum Boldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Sanderum Boldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Sanderum Boldklub. Ønsker Sanderum Boldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Sanderum Boldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo Sanderum Cup B/C stævne
FodboldSanderum Cup B/C stævne

Sanderum Cup B/C stævne
2. - 3. dec

Indestævne med lige mange kampe til alle hold. Matchning i fokus Medaljer og frugt til alle Der spilles 2 timer og 30 minutter i alle rækker. Efter tre kampe til alle hold, brydes der op til nye rækker. Her matches holdene efter de første resultater.
 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Sanderum Cup 2016 B/C stævne 3. - 4. dec 2016
SB Pige CUP 6. dec 2015
Sanderum Cup B/C stævne 5. - 6. dec 2015
Sanderum Boldklub B-/C-stævne 6. - 7. dec 2014
Sanderum Boldklub Cup 2013 7. - 8. dec 2013
Nordea Fonden CUP 18. aug 2013
SB Cup 2009 27. - 29. mar 2009

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
NRUI Julestævne 2016 27. - 30. dec
FC Horsens Pokal Cup 26. - 27. aug 2017
Lunderskov MiniCup 19. aug 2017
Marius Pedersen Sommer Cup 2017 19. aug 2017
B.93 UnikBolig Cup 2017 11. - 13. aug 2017
ØB Sommerstævne 2017 - Ungdom 1. - 3. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
Kommunemesterskabet 17. jun 2017
Odense Renovations Cup 2017 27. - 28. maj 2017
Bramdrupdam Cup 2017 26. - 28. maj 2017
VBI Cup 13. maj 2017
Fodbold Stævne Højby 13. - 14. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
Vinding Cup 2017 12. maj 2017
Brunmose Cup Ødsted 2017 11. - 12. mar 2017
Carlsberg Sport Cup 2017 5. - 26. mar 2017
Hvidevaredoktorens stævne 4. mar 2017
B 67 CUP 2017 jubilæum 25. feb 2017
Marius Pedersen - Vinter Cup 2017 i Rolfsted 25. feb 2017
Fynske Bank Cup 2017 11. - 12. feb 2017
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
Tresu CUP 2 3. - 5. feb 2017
KB Cup 2017 28. - 29. jan 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - 29. jan 2017
U6 & U7 mix Indestævne. 28. jan 2017
2017 Sparekassen Fyn Cup 21. - 22. jan 2017
TPI REMA1000 CUP 2017 21. - 22. jan 2017
REMA 1000 SIF Cup 13. - 15. jan 2017
Gorms Cup 2017 13. - 15. jan 2017
Sportmaster cup 2017 6. - 8. jan 2017
KORUP REMA 1000 CUP 2017 6. - 8. jan 2017
Marienlyst Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
B1909 Kreafunk Cup 2016 9. - 11. dec 2016
Fraugde spar nord cup 2. - 4. dec 2016
Morud INTERSPORT Cup 2016 2. - 4. dec 2016
B1913 CUP 2. - 4. dec 2016
DALBY-STÆVNET 2016 25. - 27. nov 2016
ALLESØ CUP 2016 25. - 27. nov 2016
Marcus Cup 19. - 20. nov 2016
Munkebo Cup 18. - 20. nov 2016
Select Grænsecup 2016 18. - 20. nov 2016
Dalum Multi Cup 2016 - U8 til U11 12. - 13. nov 2016
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 12. nov 2016 - 14. jan 2017
Bramdrupdam Cup 2016 11. - 20. nov 2016
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - 6. nov 2016
Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne 10. sep 2016
Rasmus Klumps pandekagestævne 28. aug 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
Odense Renovations Cup 2016 14. aug 2016
Marius Pedersen Sommer Cup 2016 13. aug 2016
H.C. Andersen Mini Cup 12. - 14. aug 2016
ØB Sommerstævne - Ungdom 2. - 4. aug 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2016 18. - 19. jun 2016
Claus Hvass EM Cup 18. - 19. jun 2016
Bramdrupdam GIF U10 11. jun 2016
24SEVENS YOUTH CUP BILLUND 10. - 12. jun 2016
Sport24 / BUF Horsens Outdoor 2016 4. - 5. jun 2016
Mini EM 2016 - SUB Sønderborg 4. - 5. jun 2016
Dalby Mølle Pokal 2016 4. - 5. jun 2016
Vejen CUP 2016 3. - 5. jun 2016
Vinding Cup 2016 22. apr 2016
B1909 opstartsstævne 2016 4. apr 2016
Hvidevaredoktorens stævne 12. mar 2016
Fynske Bank Cup 5. mar 2016
B1913 CUP 2016 27. - 28. feb 2016
B.67 Cup 2016 27. feb 2016
Sportmaster & Simon Kjær Cup 26. - 28. feb 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - 28. feb 2016
Bilka Cup 20. - 21. feb 2016
Marius Pedersen - Vinter Cup 2016 13. feb 2016
KB Cup 2016 30. - 31. jan 2016
U6 & U7 mix Indestævne. 30. jan 2016
REMA 1000 Mini SIF Cup 30. - 31. jan 2016
Egif CUP 2016 23. - 31. jan 2016
2016 Sparekassen Fyn Cup 23. - 24. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
Intersport Cup U12-U17 - Munkebo 2016 22. - 24. jan 2016
HOUNd Cup 22. - 24. jan 2016
Andelskassens Februar Cup 2016 22. jan - 7. feb 2016
REMA 1000 SIF Cup 9. - 10. jan 2016
Hvalsø Cup 2016 8. - 10. jan 2016
Intersport Cup - Munkebo 2016 8. - 10. jan 2016
KORUP REMA 1000 CUP 2016 8. - 10. jan 2016
Horsens FS cup 2016 8. - 10. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
Marienlyst Cup 2015 18. - 20. dec 2015
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - 13. dec 2015
B1909 Indefodboldstævne 2015 11. - 13. dec 2015
Sanderum Cup B/C stævne 5. - 6. dec 2015
B1913 CUP 4. - 6. dec 2015
Morud INTERSPORT Cup 2015 4. - 6. dec 2015
DALBY-STÆVNET 2015 27. - 29. nov 2015
ALLESØ CUP 2015 27. - 29. nov 2015
SportMaster Cup 21. - 22. nov 2015
Spurtpræmie Stævne 21. - 22. nov 2015
Select Grænsecup 2015 20. - 22. nov 2015
Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11 14. - 15. nov 2015
Munkebo cup 13. - 15. nov 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
Rolfsted Sommer Cup 2015 15. aug 2015
HCA City Games 8. aug 2015
VB Drenge Cup 2015 28. jun 2015
Kerteminde Cup 2015 26. - 28. jun 2015
Odense Renovations Cup 2015 13. - 14. jun 2015
U12 - Claus Hvass Talent Cup 13. - 14. jun 2015
Andelskassen - Åbne Randers Mesterskaber 2015 6. - 7. jun 2015
Dalby Mølle Pokal 30. - 31. maj 2015
BGIF CUP 2015 U11 30. maj 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - 31. maj 2015
Home Erhverv Stævne 7. mar 2015
B67 Cup 2015 1. mar 2015
Rolfsted Vinter Cup 2015 28. feb 2015
Rema 1000 Marienlund Indestævne 2015 21. - 22. feb 2015
Bilka Cup 14. - 15. feb 2015
Februar Cup 2015 24. jan - 8. feb 2015
2015 Sparekassen Fyn Cup 24. - 25. jan 2015
Intersport Junior Cup - Munkebo 2015 23. - 24. jan 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
VSF Indendørsstævne v Vejle 2015 (ABC) 17. - 18. jan 2015
SIF Cup 2015 16. - 18. jan 2015
HOUNd Cup 16. - 18. jan 2015
KB Cup 2015 10. - 11. jan 2015
Horsens FS cup 2015 9. - 11. jan 2015
Næsby Cup 2015 2. - 4. jan 2015
KORUP REMA 1000 CUP 2015 2. - 4. jan 2015
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Faxe Kondi Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Marienlyst Cup 2014 19. - 21. dec 2014
Vildbjerg Cup Indoor 2014 13. - 14. dec 2014
B1909 A-Stævne 12. - 14. dec 2014
Sportmaster Cup 12. - 14. dec 2014
Sanderum Boldklub B-/C-stævne 6. - 7. dec 2014
Morud INTERSPORT Cup 2014 5. - 7. dec 2014
Skårup IF`s FYNSKE BANK CUP 2014 29. nov - 7. dec 2014
Veflinge Cup 2014 28. - 30. nov 2014
ALLESØ CUP 2014 28. - 30. nov 2014
Spurtpræmie Stævne 22. - 23. nov 2014
Fleggaard Select Grænsecup 21. - 23. nov 2014
Munkebo Cup 14. - 16. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
Kerteminde Cup 2014 27. - 29. jun 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
Odense Renovations Cup 2014 17. - 18. maj 2014
Jyske 3-bold Storstævne, Fredericia 10. maj 2014
Home Erhverv Ministævne U5 til U7 2014 29. mar 2014
B1909 Medaljestævne 2014 8. - 9. mar 2014
B67CUP 2014 1. mar 2014
KB Cup 2014 1. - 2. feb 2014
B1909 Combi Cup 2014 31. jan - 2. feb 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
Sparekassen Faaborg Cup 2014 25. - 26. jan 2014
Februar Cup 2014 25. jan - 9. feb 2014
Vibes Malerfirmacup 2 24. - 26. jan 2014
HOUNd Cup 18. - 19. jan 2014
OGIF CUP 17. - 19. jan 2014
Søhus Stige Boldklub indestævne 2014 16. - 19. jan 2014
Tved Cup 2014 10. - 12. jan 2014
Næsby Cup 2014 3. - 5. jan 2014
KORUP REMA 1000 CUP 2014 3. - 5. jan 2014
Faxe Kondi Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
Vinding SF IndeCup 2013 14. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Sanderum Boldklub Cup 2013 7. - 8. dec 2013
Fjordager - SuperBrugsen spurtpræmie stævne 2013 30. nov - 1. dec 2013
DALBY-STÆVNET 2013 29. nov - 1. dec 2013
ALLESØ CUP 2013 29. nov - 1. dec 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Skt Klemens Cup 22. - 24. nov 2013
Munkebo Cup 15. - 17. nov 2013
B1909 Indefodboldstævne 2013 15. - 17. nov 2013
BBB Bygma Cup 2013 9. nov 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
Årsafslutningstævne 19. - 20. okt 2013
Nordea Fonden CUP 18. aug 2013
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2013 18. aug 2013
Home Erhverv Ministævne U8-U10 2. mar 2013
B1909 Breddestævne for børnehold 2. - 10. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP TØZER B/C stævne
10. feb 2018
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Sparekassen Sjælland Cup 2017/18
9. dec 2017 - 6. jan 2018
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Bramdrupdam Cup 2017
10. - 19. nov
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Løjt IF Cup 2017
24. - 26. nov
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
Munkebo Cup
17. - 19. nov
SGIF novemberstævne 2017
4. - 5. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Gorms Cup 2018
12. - 14. jan 2018
Lammefjords Cup 2017
27. - 30. dec
ØSTERBRO JULE CUP
27. - 28. dec
BK Friheden Cup 2018
3. - 4. feb 2018
Nykredit Nissecup 2017 i Houlkær 15.-17. december
15. - 17. dec
SjSi Julestævne 2017
9. - 10. dec
LGF Cup 2018
26. - 28. jan 2018
Sportmaster Cup Holbæk U5-U12
13. - 14. jan 2018
HIF – Medaljestævne d.9-10 december
9. - 10. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Fortuna Sydbank Cup 2017
28. okt
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017
28. okt
SGIF novemberstævne 2017
4. - 5. nov
FCM SAMFUND Støttecup 2. af 4
10. - 12. nov
Futsalstævne
12. nov
Jelling Firma-& Gadefodbold
12. nov 2017 - 25. feb 2018
Ministævne AB Tårnby U8
29. okt
Hårlev CUP
28. okt
U9 Gentofte Futsal Cup
5. nov - 17. dec
Følg Staevner.dk på Twitter