Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Nørrebro United

Klubnavn: Nørrebro United
Forkortelse: NBU
Adresse: Stefansgade 3, st.th.
Postnrby: 2200 København N
Land: Danmark
Webadresse: www.nbunited.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Nørrebro United på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Nørrebro United har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Nørrebro United har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Nørrebro United's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Nørrebro United logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Nørrebro United. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Nørrebro United og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Nørrebro United. Ønsker Nørrebro United ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Nørrebro United's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo BK SKJOLD/NØRREBRO UNITED NYTÅRSCUP 2019
FodboldBK SKJOLD/NØRREBRO UNITED NYTÅRSCUP 2019

BK SKJOLD/NØRREBRO UNITED NYTÅRSCUP 2019
5. - 6. jan 2019

BREDDESTÆVNE I NØRREBROHALLEN U6-U13 drenge/mix U9-U12 Piger. Betal via Mobilepay 69019 Angiv holdID
 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Nørrebro United/BK Skjold stævne 10. - 11. nov 2018
Bk Skjold/Nørrebro United Nytårscup 2018 6. - 7. jan 2018
Bk Skjold/Nørrebro United stævne 11. - 12. nov 2017
Nørrebro United Tigercup 1. apr 2017

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Avarta-Julestævne 2018 1. - 2. dec 2018
Pigestævne i Nørrebrohallen 25. nov 2018
Aluline Indendørs Cup 2018 23. - 25. nov 2018
Orient Cup 2018 indendørs 17. - 18. nov 2018
DARK SKY CUP - MØN 10. nov 2018
Nørrebro United/BK Skjold stævne 10. - 11. nov 2018
HIF - Medaljestævne d.27-28 oktober 27. - 28. okt 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 27. - 28. okt 2018
BFC Lundegården Cup 2018 15. sep 2018
Bauhaus cup 8. - 9. sep 2018
Orient Cup 2018 1. - 2. sep 2018
Stryhns Cup 2018 11. - 12. aug 2018
B.93 UnikBolig Cup 2018 11. - 12. aug 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9A-9BC 17. jun 2018
Fremad Valby Cup 9. jun 2018
AB CUP 2018 25. - 27. maj 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9A-U9BC 6. maj 2018
Løve Cup 2018 27. - 28. apr 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 7. - 8. apr 2018
U6 & U7 Champions Cup 7. apr 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - 2. apr 2018
Hafnia Påske Cup 25. mar 2018
Indooor pokal Cup 18. mar 2018
Super Brugsen Cup 2018 3. - 4. mar 2018
HIK U6 - U9 FUTSAL CUP 25. feb 2018
HIF – Medaljestævne d.24 februar 24. feb 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - 18. feb 2018
Gladsaxe VIF Cup 2018 2. - 4. feb 2018
Hafnia-Fodbold Festival 28. jan 2018
Handelsstandens Boldklubs indendøre Fodoldstævne 20. - 21. jan 2018
Bk Skjold/Nørrebro United Nytårscup 2018 6. - 7. jan 2018
Dame julestævne - Bel Air Cup 27. dec 2017
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - 10. dec 2017
Drachmann Cup 2017 25. - 26. nov 2017
Orient Cup 2017 18. - 19. nov 2017
Bk Skjold/Nørrebro United stævne 11. - 12. nov 2017
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017 28. okt 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - 22. okt 2017
LSF - Børnestævne 20. aug 2017
B.93 UnikBolig Cup 2017 11. - 13. aug 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - 4. jun 2017
AB Cup 2017 19. - 21. maj 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - 13. apr 2017
Nørrebro United Tigercup 1. apr 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d 26. mar 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 10 11. - 12. mar 2017
Skrotspecialist Cup 2017 3. - 5. mar 2017
BK Skjold Fastelavnsstævne 25. - 26. feb 2017
Super Brugsen Cup Tølløse 2017 25. feb - 4. mar 2017
MK Fodbold Cup 2017 17. - 19. feb 2017
HIK VINTER CUP 11. - 12. feb 2017
Gladsaxe Cup 2017 3. - 5. feb 2017
HIF - Medaljestævne, 21 og 22 januar 2017 21. - 22. jan 2017
Handelsstandens Boldklubs indendørs fodboldstævne 21. - 22. jan 2017
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 7. - 8. jan 2017
BK Skjold Julecup 27. - 28. dec 2016
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
Herlev Julecup 26. - 27. nov 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - 27. nov 2016
Skjold/Nørrebro United Cuppen 12. - 13. nov 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - 6. nov 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - 2. okt 2016
FB CUP 2016 20. - 21. aug 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - 15. maj 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d 24. apr 2016
HIF - Medaljestævne, Påske 2016 24. - 28. mar 2016
HIK PÅSKE CUP - FUTSAL 19. - 20. mar 2016
EJBY CUP 2016 5. - 6. mar 2016
Knud Larsen Pige Cup 5. - 6. mar 2016
Skrotspecialist Cup 2016 4. - 6. mar 2016
B.67 Cup 2016 27. feb 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - 28. feb 2016
MK Fodbold Cup 2016 19. - 21. feb 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
Bagelsringen Cup 2016 7. feb - 6. mar 2016
BK SKJOLDS FASTELAVNSSTÆVNE 6. - 7. feb 2016
Sportigan Cup 2016 i Høng Hallen 16. - 17. jan 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - 17. jan 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
NYTÅRSCUPPEN '16 9. - 10. jan 2016
Julefodboldstævne i Tingstedhallen 27. - 29. dec 2015
BK SKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 7. - 8. nov 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - 24. maj 2015
HIK CUP - Forår 16. - 17. maj 2015
Opstartsstævne 2015 - Jernløse Boldklub 5. - 6. apr 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - 6. apr 2015
Jersie United Cup 2015 14. feb 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - 11. jan 2015
Skjold Cup 2014 8. - 9. nov 2014
KORCH CUP 25. - 26. okt 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 31. jan - 2. feb 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
BKSKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 11. - 12. jan 2014
Pink Power Cup 26. maj 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter