Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

IF Alliancen

Klubnavn: IF Alliancen
Forkortelse: IFA
Adresse: Stationsvej 34
Postnrby: 8870 Langå
Land: Danmark
Webadresse: ifalliancen.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for IF Alliancen på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som IF Alliancen har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som IF Alliancen har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
IF Alliancen's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise IF Alliancen logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til IF Alliancen. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører IF Alliancen og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra IF Alliancen. Ønsker IF Alliancen ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du IF Alliancen's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Sparkron Ulvehøj Cup 2019 4. - 13. jan 2019
Dansk Revision Cup 2018 27. - 29. dec
Sport 24 Cup 2018 24. nov - 2. dec 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2018 23. - 25. nov 2018
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018 13. okt 2018
SPORT DRESS CUP, STORVORDE 16. sep 2018
Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne 8. sep 2018
Føtex Pokal Cup 1. - 2. sep 2018
Østjysk Sensommer Stævne 31. aug - 2. sep 2018
McDonalds Paderup Cup 2018 18. aug 2018
VB Cup 2018 23. - 24. jun 2018
Hinnerup Mini Cup 2018 - med pokaler 10. jun 2018
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2018 2. - 3. jun 2018
Silkeborg Mesterskabet 2018 19. - 20. maj 2018
VIF CUP 10. maj 2018
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018 9. - 11. mar 2018
Dansk Revisions Cup 2018 17. - 18. feb 2018
Løgstrup Pokal Cup 2018 - FÅ PLADSER 26. jan - 4. feb 2018
Indoor LiGA CUP 2018 Piger U10 og U11 12. - 14. jan 2018
Sparkron Ulvehøj Cup 2018 5. - 14. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017 28. - 29. dec 2017
ENIIG Fårvang Cup 23. - 26. nov 2017
Vinter Champions League U9, U10 & U11 18. nov 2017 - 4. feb 2018
Fedets Cup 2017, VRI indestævne 18. - 19. nov 2017
Jutlander Bank Cup 2017 3. - 12. nov 2017
Fortuna Sydbank Cup 2017 28. okt 2017
Safari Fodbold Cup 2017 24. sep 2017
FC Horsens Pokal Cup 26. - 27. aug 2017
McDonalds Paderup Cup 2017 19. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
Jutlander Bank Cup 24. - 25. jun 2017
NMT-BYENS CUP 2017 24. - 25. jun 2017
Djurs Sommerland Cup 2017 18. jun 2017
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2017 10. - 11. jun 2017
Silkeborg Mesterskabet 2017 3. - 4. jun 2017
Kiwi Cup Rosendal 2017 Spar Cup 21. maj 2017
U8-A Top Scorer League - 7. maj 2017 kl. 10-12 7. maj 2017
Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup 1. - 2. apr 2017
Lyseng Pige Stævne 25. - 26. mar 2017
Dansk Revision CUP 2017 18. - 19. feb 2017
Sportigan Kolind Cup 10. - 19. feb 2017
Sparkron Ulvehøj Cup 2017 28. dec 2016 - 8. jan 2017
BlicherCup 2016 Indendørs 3. - 4. dec 2016
Jyske Bank Cup 2016, VRI indestævne 19. - 20. nov 2016
Eniig Fårvang Cup 18. - 27. nov 2016
Jutlander Bank Cup 2016 4. - 13. nov 2016
Fortuna Sydbank Cup 2016 29. - 30. okt 2016
Vinter Champions League U14 24. okt 2016 - 24. mar 2017
Holbæk Cup 2016 10. - 11. sep 2016
McDonalds Paderup Cup 2016 27. aug 2016
Åbne Århus Mesterskab 2016 12. - 14. aug 2016
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2016 4. - 5. jun 2016
Kiwi Cup Rosendal 2016 29. maj 2016
ZEBRA CUP 2016 21. maj 2016
Silkeborgmesterskabet 2016 14. - 15. maj 2016
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup 30. apr - 1. maj 2016
Djurslands Bank og Dagli brugs cup 2016 4. - 13. mar 2016
Dansk Revision CUP 2016 20. - 21. feb 2016
NBK Cup 2016 Indendørs 29. - 31. jan 2016
Åbne Århus Mesterskab 2016 i Indendørs Fodbold 10. - 24. jan 2016
Sparkron Ulvehøj Cup 2016 2. - 10. jan 2016
U9 Tøze Cup 12. dec 2015
multiforum cup 11. - 13. dec 2015
BlicherCup 2015 Indendørs 27. - 29. nov 2015
Langå Sparekasse Cup - Ungdom 15. - 21. nov 2015
Fortuna Sydbank Cup 2015 23. - 25. okt 2015
Afsluttende 8-mands stævne Søndermarken IK 10. okt 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
McDonalds Paderup Cup 2015 29. aug 2015
Jyske 3-bold Storstævne, HOG Hinnerup 22. aug 2015
Kronecup 2015 27. - 28. jun 2015
Åbne Århus Mesterskab Ude 2015 20. - 21. jun 2015
EnergiMidt cup - Vellev 13. jun 2015
Djurslandsbank og Dagli`brugs Cup 2015 6. - 15. mar 2015
Vestjysk bank cup 2015 14. - 15. feb 2015
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Fortuna Jule Cup 2014 20. - 21. dec 2014
Fortuna indestævne på stor bane 1. nov 2014
Fortuna Sydbank Cup 2014 24. - 26. okt 2014
Afsluttende 8-mands stævne Søndermarken IK 11. okt 2014
McDonalds Paderup Cup 2014 30. aug 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
Blicher Cup 2014 21. jun 2014
U11 - VM 21. - 22. jun 2014
HSF EnergiMidt SuperCup 14. jun 2014
Fortuna Danski Cup 2014 7. - 9. jun 2014
Mazda/Suzuki Randers&Auning - åbne mesterskaber 24. - 25. maj 2014
Estate Cup Lystrup INDE 2014 8. - 9. mar 2014
Djurslandsbank og Dagli`brugs Cup 2014 7. - 16. mar 2014
Fyrkat Cup 2014 28. feb - 2. mar 2014
Vestergaard Biler Cup 15. - 16. feb 2014
Fortuna Sport Direct Cup 2014 14. - 16. feb 2014
Claus Hvass Indoor Cup 2. feb 2014
VFF Cup 2014 24. jan - 2. feb 2014
Hansen / Nissen Cup 2013 27. - 30. dec 2013
PFU05 Cup2013 14. - 15. dec 2013
Energi Midt Fårvang Cup 2013 23. nov - 1. dec 2013
Blichercup 2013 15. - 17. nov 2013
Fortuna Sydbank Cup 2013 25. - 27. okt 2013
SydbankCup 2013 7. - 8. sep 2013
Mc Donalds Paderup Cup 2013 24. aug 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Solrød Meny Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter