Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Ballerup-Skovlunde Fodbold

Klubnavn: Ballerup-Skovlunde Fodbold
Forkortelse: BSF
Adresse: Marbækvej 12
Postnrby: 2750 Ballerup
Land: Danmark
Webadresse: bsf.klubcms.dbu.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Ballerup-Skovlunde Fodbold på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Ballerup-Skovlunde Fodbold har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Ballerup-Skovlunde Fodbold har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Ballerup-Skovlunde Fodbold's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Ballerup-Skovlunde Fodbold logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Ballerup-Skovlunde Fodbold. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Ballerup-Skovlunde Fodbold og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Ballerup-Skovlunde Fodbold. Ønsker Ballerup-Skovlunde Fodbold ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Ballerup-Skovlunde Fodbold's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo BSF JULECUP (U6, U7 og U8)
FodboldBSF JULECUP (U6, U7 og U8)

BSF JULECUP (U6, U7 og U8)
3. dec

Så holder BSF igen stævne i TopDanmark hallen.... Denne gang i form af JULECUP 2017 for U6 - U8 drenge.
 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
BSF U8 + U9 stævne 30. apr 2017
BSF CUP - U11 Piger A/B Niveau 9. apr 2017
BSF Opstartsstævne 2017 1. - 2. apr 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d 26. mar 2017
BSF Vinterstævne 19. mar 2017
BSF Topdanmark hallen Cup for U-11 12. mar 2017
BSF Cup 2017 22. jan 2017
BSF PIGE CUP 2016 17. - 18. dec 2016
24SEVENS Football 10. - 11. sep 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d 24. apr 2016
Fomsgaard Gulve Cup 2016 17. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
BSF U9 Påskestævne 28. mar 2016
Bagelsringen Cup Futsal 6. mar 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - 20. mar 2016
Bagelsringen Cup 2016 7. feb - 6. mar 2016
BSF PIGE CUP 2015 19. - 20. dec 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
Toyota Material & Fomsgaard Gulve cup 2015 29. mar 2015
BFS 8-mandsstævne i TopDanmark hallen 22. mar 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - 15. mar 2015
BSF U8´s Vinterstævne 28. feb 2015
OK/Super Brugsen Skovlunde, 5-mands i TopDk hallen 25. jan 2015
BSF U8´s Nytårsstævne 18. jan 2015
SuperBrugsen Cup 2015 17. jan 2015
BSF CUP 19. - 21. dec 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - 17. aug 2014
Toyota Material & Fomsgaard Gulve Cup 2014 6. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
BSF Futsal Cup 2014 U12/13 15. mar 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen marts 2014 15. mar 2014
BSF Halvbanestævne marts 2014 15. mar 2014
BSF Futsal Cup 2014 U12 1. mar 2014
BSF Halvbanestævne februar 2014 22. feb 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen feb. 2014 8. - 9. feb 2014
BSF Halvbanestævne januar 2014 25. jan 2014
BSF CUP 17. - 19. jan 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen januar 2014 11. - 12. jan 2014
BSF Joma Cup efterår 2013 16. - 17. nov 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
Toyota Material Handling Cup 2013 14. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Forårscup 2013 17. mar 2013
BSF U10 7 mands stævne i TopDanmark Hallen 2. mar 2013
BSF U10 stævne i TopDanmark Hallen 17. feb 2013
BSF Indendørsstævne Forår 2013 19. - 20. jan 2013
BSF Cup 2012 30. nov - 2. dec 2012
BSF Opstartsstævne Efterår 2012 18. aug 2012
Copenhagen International Cup 2012 26. - 27. maj 2012
BSF Opstartsstævne 14. apr 2012
Sydbank 7 mands stævne i TopDanmark Hallen 18. feb 2012
BSF Cup 3. - 4. dec 2011
Copenhagen International Cup 2011 11. - 12. jun 2011

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Football Talent Trophy 2017 - U12 27. - 29. okt
GENTOFTE CUP 2017 21. - 22. okt
Champions League for Kids-SJÆLLAND 21. okt 2017 - 1. apr 2018
Øens Hold Cup - drenge (U8-U12) 13. - 15. okt 2017
B1973 Micro Cup 2017 10. sep 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - 3. sep 2017
Rosenhøj Cup 2017 26. - 27. aug 2017
Super Brugs Cup 2017 11. - 13. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
NYBOLIG CUP 2017 - ØRSLEV GIF 24. jun 2017
Café ind over Cup 2017 24. jun 2017
Silence cup 17. - 18. jun 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Pinsecup 2017 2. - 5. jun 2017
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
AB Cup 2017 19. - 21. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
Løve Cup 2017 12. - 14. maj 2017
BSF U8 + U9 stævne 30. apr 2017
BSF CUP - U11 Piger A/B Niveau 9. apr 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - 13. apr 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d 26. mar 2017
Roskilde Pigecup Fodbold Stævne 25. - 26. mar 2017
BSF Vinterstævne 19. mar 2017
BSF Topdanmark hallen Cup for U-11 12. mar 2017
LSF Sydbank Guld Cup 5. mar 2017
Super Brugsen Cup Tølløse 2017 25. feb - 4. mar 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - 26. feb 2017
Frank jensen Cup 24. - 26. feb 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 5 4. - 5. feb 2017
Gladsaxe Cup 2017 3. - 5. feb 2017
Futsalstævne for U6-U14 i Vindinge v/Roskilde 29. jan 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - 29. jan 2017
BSF Cup 2017 22. jan 2017
Sengeløse pokal stævne 21. - 22. jan 2017
Boligmatch Indoor 2017 21. jan 2017
Hornbæk cup 2017 20. - 29. jan 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - 22. jan 2017
CC Sportswear cup 13. - 15. jan 2017
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 7. - 8. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
Munkebo BK/INTERSPORT CUP 6. - 8. jan 2017
Hvalsø Cup 2017 6. - 8. jan 2017
Nytårscup 2016 27. - 30. dec 2016
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
BSF PIGE CUP 2016 17. - 18. dec 2016
TUSE CUP UNGDOM 9. - 18. dec 2016
Herlev Julecup 26. - 27. nov 2016
LSF - Sydbank Børnestævne 19. nov 2016
Orient Cup 19. - 20. nov 2016
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 12. nov 2016 - 14. jan 2017
Skjold/Nørrebro United Cuppen 12. - 13. nov 2016
SGIF novemberstævne 2016 5. - 6. nov 2016
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 5. - 6. nov 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - 6. nov 2016
MB Malercup 30. okt 2016
U10 pigers opstartsstævne 30. okt 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND 24. okt 2016 - 31. mar 2017
Silence cup 23. okt 2016
Øens Hold Cup (U8-U12) 14. - 16. okt 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - 2. okt 2016
B1973 Micro Cup 2016 11. sep 2016
Holbæk Cup 2016 10. - 11. sep 2016
Festugestævne - Herlev Fodbold 3. sep 2016
Robey Cup 2016 3. - 4. sep 2016
SportyMe.dk CUP, Herstedøster IC 2016 3. - 4. sep 2016
Unisport Cup 27. - 28. aug 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2016 14. aug 2016
Herfølge Sommer Cup 2016 13. - 14. aug 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - 14. aug 2016
Sengeløse afslutnings stævne 19. jun 2016
ŠKODA Køge Cup 11. jun 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - 5. jun 2016
HIK CUP 2016 4. - 5. jun 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - 15. maj 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - 16. maj 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Løve Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Fomsgaard Gulve Cup 2016 17. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
Mini vintercup 2016 2. - 3. apr 2016
BSF U9 Påskestævne 28. mar 2016
1/2 bane stævne i Havdrup (medaljestævne) 20. mar 2016
LSF - JA MENY/XL-BYG MÅLØV cup 6. mar 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - 20. mar 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - 28. feb 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
Bagelsringen Cup 2016 7. feb - 6. mar 2016
VIF Vinter Cup 5. - 7. feb 2016
Brøndby Pige Cup 2016 30. - 31. jan 2016
Københavns PigeCup 2016 23. - 24. jan 2016
Hornbæk cup 2016 22. - 31. jan 2016
Super Brugsen OK stævne 17. jan 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - 17. jan 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - 17. jan 2016
Stenlille cup/TK cup 15. - 17. jan 2016
Futsalstævne i Tuse - 2. runde 3. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
HIK Jule Cup 27. - 28. dec 2015
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Nytårscup 2015 27. - 30. dec 2015
BSF PIGE CUP 2015 19. - 20. dec 2015
Hvissinge United cup 2015 19. - 20. dec 2015
Guaraná Futsal Cup Denmark 18. - 20. dec 2015
TUSE CUP UNGDOM 11. - 20. dec 2015
Drachmann Cup 28. - 29. nov 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - 29. nov 2015
Farvelade cup 1.Del 20. - 22. nov 2015
Sengeløse pige stævne for U6, U7 og U8? 15. nov 2015
Futsalstævne 7. - 8. nov 2015
Præmiestævne i Brøndbyfor piger 4. okt 2015
B1973 Micro Cup 2015 13. sep 2015
Fun4Kids Pokal Cup 2015 5. sep 2015
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2015 5. - 6. sep 2015
Orient Cup 2015 29. - 30. aug 2015
Festugestævne - Herlev Fodbold 29. aug 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - 16. aug 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - 16. aug 2015
Super Brugs Cup 2015 7. - 9. aug 2015
HJORTEN CUP 25. maj 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
Sydbank Store Bededags Cup 2015 1. - 3. maj 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
Toyota Material & Fomsgaard Gulve cup 2015 29. mar 2015
VB Cup 2015 28. mar 2015
BFS 8-mandsstævne i TopDanmark hallen 22. mar 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - 15. mar 2015
EJBY CUP 2015 7. - 8. mar 2015
Jyske Bank/LSF Børnestævne 1. mar 2015
BSF U8´s Vinterstævne 28. feb 2015
HIF - Medaljestævne 21. feb 2015
HIK MIKRO CUP 15. feb 2015
Greve Goal Show 7. - 8. feb 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
BK friheden cup 31. jan - 1. feb 2015
Hornbæk cup 2015 (2) 30. jan - 1. feb 2015
OK/Super Brugsen Skovlunde, 5-mands i TopDk hallen 25. jan 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - 25. jan 2015
BSF U8´s Nytårsstævne 18. jan 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2015
VÆRLØSE CUP 2015 17. jan 2015
SuperBrugsen Cup 2015 17. jan 2015
JIK Cup 2015 10. jan 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - 11. jan 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
HIK CUP 27. - 28. dec 2014
BK Skjold Julecup 20. - 21. dec 2014
BSF CUP 19. - 21. dec 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - 30. nov 2014
Skjold Cup 2014 8. - 9. nov 2014
Taastrup FC Inde Cup 2014 7. - 9. nov 2014
Futsalstævne 1. - 2. nov 2014
KORCH CUP 25. - 26. okt 2014
Ølstykke Vinterturnering 20. okt 2014 - 29. mar 2015
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
B1973 Micro Cup 14. sep 2014
Herlev Festuge stævne 30. aug 2014
Orient Cup 2014 30. - 31. aug 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - 17. aug 2014
RODES CUP 2014 22. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - 8. jun 2014
bo-Hus Cup 2014 6. - 9. jun 2014
AB Cup 125 år 6. - 9. jun 2014
HIK CUP - Forår 31. maj - 1. jun 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - 18. maj 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub 19. apr 2014
HIK Påske Cup 12. apr 2014
Toyota Material & Fomsgaard Gulve Cup 2014 6. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
BSF Halvbanestævne marts 2014 15. mar 2014
BSF Futsal Cup 2014 U12/13 15. mar 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - 9. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
BSF Halvbanestævne februar 2014 22. feb 2014
Greve Fodbold U8 indestævne 2014 16. feb 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - 16. feb 2014
BK Friheden indestævne 1. - 2. feb 2014
BSF Halvbanestævne januar 2014 25. jan 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
BSF CUP 17. - 19. jan 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen januar 2014 11. - 12. jan 2014
BKSKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 11. - 12. jan 2014
Forældreklub Cup 4. - 5. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
Hvalsø Cup 2014 3. - 5. jan 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
TUSE CUP UNGDOM 13. - 22. dec 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - 15. dec 2013
OK/LSF stævne 24. nov 2013
Guarana Futsal Cup 2013 17. nov 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 16. - 17. nov 2013
BSF Joma Cup efterår 2013 16. - 17. nov 2013
Blichercup 2013 15. - 17. nov 2013
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - 17. nov 2013
ØENS HOLD CUP, årgang U13-U18 1. - 3. nov 2013
Ølstykke Efterårsturnering 21. okt - 15. dec 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
First Hotel Sommercup 2013 11. aug 2013
U15 (årg99) opstartsstævne i Køge 10. - 11. aug 2013
HJORTEN CUP 20. maj 2013
Kr. Himmelfartsstævne 2013 9. maj 2013
DiBa Store Bededags Cup 2013 26. - 28. apr 2013
Toyota Material Handling Cup 2013 14. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Forårscup 2013 17. mar 2013
HELLAS Sydbank Cup 16. - 17. mar 2013
Lyngby Horst Wein cup 3. feb 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP TØZER B/C stævne
10. feb 2018
Sparekassen Sjælland Cup 2017/18
9. dec 2017 - 6. jan 2018
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Bramdrupdam Cup 2017
10. - 19. nov
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Løjt IF Cup 2017
24. - 26. nov
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
Munkebo Cup
17. - 19. nov
SGIF novemberstævne 2017
4. - 5. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Gorms Cup 2018
12. - 14. jan 2018
Lammefjords Cup 2017
27. - 30. dec
ØSTERBRO JULE CUP
27. - 28. dec
BK Friheden Cup 2018
3. - 4. feb 2018
Nykredit Nissecup 2017 i Houlkær 15.-17. december
15. - 17. dec
SjSi Julestævne 2017
9. - 10. dec
LGF Cup 2018
26. - 28. jan 2018
Sportmaster Cup Holbæk U5-U12
13. - 14. jan 2018
HIF – Medaljestævne d.9-10 december
9. - 10. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Fortuna Sydbank Cup 2017
28. okt
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017
28. okt
SGIF novemberstævne 2017
4. - 5. nov
FCM SAMFUND Støttecup 2. af 4
10. - 12. nov
Futsalstævne
12. nov
Jelling Firma-& Gadefodbold
12. nov 2017 - 25. feb 2018
Ministævne AB Tårnby U8
29. okt
Hårlev CUP
28. okt
U9 Gentofte Futsal Cup
5. nov - 17. dec
Følg Staevner.dk på Twitter