Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

Klubnavn: Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Forkortelse: SGIF
Adresse: Spangåvej 9-11
Postnrby: 2630 Tåstrup
Land: Danmark
Webadresse: sengeloese.dk/fodbold/


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening. Ønsker Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo Sengeløse pokal stævne
FodboldSengeløse pokal stævne

Sengeløse pokal stævne
20. - 21. jan 2018

Velkommen til Sengeløse pokal stævne, vi afholder igen i år en indendørs turnering for piger og drenge. Der vil igen i år være pokaler til første pladsen i alle årgange og medaljer til alle øvrige placeringer.
Logo Girls Futsal Cup
FodboldGirls Futsal Cup

Girls Futsal Cup
10. feb 2018

Kom til Futsal cup i Hedehusene, der er stor hold pokal til vinderne og medaljer til de bedste tre hold, der er også scorings/ detalje præmier. Der betales med mobilpay til tlf: 5184 4485
 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Sengeløse indendørs cup 11. - 12. nov 2017
Opstarts stævne 19. aug 2017
Silence cup 17. - 18. jun 2017
Sengeløse pokal stævne 21. - 22. jan 2017
Silence cup 23. okt 2016
Sengeløse pige cup 20. aug 2016
Sengeløse afslutnings stævne 19. jun 2016
Sengeløse pige stævne for U6, U7 og U8? 15. nov 2015
Sengeløse U7 pige stævne 23. aug 2015
Sankt Hans Stævne 2015 28. jun 2015
SGIF Sankt Hans Stævne 2013 22. jun 2013
SGIF Loppe Stævne 27. aug 2011

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Slagelse Cup 2017 9. - 10. dec 2017
BSF JULECUP (U6, U7 og U8) 3. dec 2017
Herlev Julecup 2017 2. - 3. dec 2017
VIF INDOOR KUNST CUP U9-U10 26. nov 2017
Regstrup ny auto cup 2017 25. - 26. nov 2017
Orient Cup 2017 18. - 19. nov 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 17. - 19. nov 2017
Stenlille Cup 2017 17. - 19. nov 2017
Sengeløse indendørs cup 11. - 12. nov 2017
SGIF novemberstævne 2017 4. - 5. nov 2017
KIF U10 CUP 2017 16. sep 2017
B1973 Micro Cup 2017 10. sep 2017
SportyMe CUP Herstedøster IC 2017 2. - 3. sep 2017
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2017 20. aug 2017
Škoda Cup 19. aug 2017
Opstarts stævne 19. aug 2017
Herfølge Sommer Cup 2017 12. - 13. aug 2017
Silence cup 17. - 18. jun 2017
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - 14. maj 2017
BSF U8 + U9 stævne 30. apr 2017
Tårnby FFs Guld Cup udendørs 22. - 23. apr 2017
Tårnby FFs Guld Cup for piger 18. mar 2017
BFC Lundegården Cup 2017 5. mar 2017
U10 Piger fastelavn fodbold 26. feb 2017
FK Sydsjælland 05 Cup - februar 2017 24. - 26. feb 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - 26. feb 2017
Team Rynkeby Næstved Cup 2017 18. - 19. feb 2017
HIK VINTER CUP 11. - 12. feb 2017
Køge Nord Cup 11. feb 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
24sport Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
Sengeløse pokal stævne 21. - 22. jan 2017
Holmegaard Cup 2016 28. - 29. dec 2016
BSF PIGE CUP 2016 17. - 18. dec 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - 27. nov 2016
Orient Cup 19. - 20. nov 2016
LSF - Sydbank Børnestævne 19. nov 2016
Silence cup 23. okt 2016
Robey Cup 2016 3. - 4. sep 2016
Sengeløse pige cup 20. aug 2016
Sengeløse afslutnings stævne 19. jun 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - 15. maj 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
Mini vintercup 2016 2. - 3. apr 2016
LSF - JA MENY/XL-BYG MÅLØV cup 6. mar 2016
EJBY CUP 2016 5. - 6. mar 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - 28. feb 2016
MK Fodbold Cup 2016 19. - 21. feb 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
VIF Vinter Cup 5. - 7. feb 2016
Københavns PigeCup 2016 23. - 24. jan 2016
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Julestævne i Vindinge (medaljestævne) 20. dec 2015
BSF PIGE CUP 2015 19. - 20. dec 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - 29. nov 2015
Super Brugsen OK stævne 22. nov 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - 22. nov 2015
Sengeløse pige stævne for U6, U7 og U8? 15. nov 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - 8. nov 2015
Hjortens Pokal Stævne 17. - 18. okt 2015
Præmiestævne i Brøndbyfor piger 4. okt 2015
BSI/VIF CUP 26. - 27. sep 2015
Sengeløse U7 pige stævne 23. aug 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Taastrup FC - Sommercup 2015 8. - 9. aug 2015
Sankt Hans Stævne 2015 28. jun 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - 31. maj 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Kristi Himmelfartsdag Greve Goal Show U6-U9 14. maj 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - 15. mar 2015
BK friheden cup 31. jan - 1. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 2 23. - 25. jan 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - 11. jan 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
HIF – Medaljestævne 30. nov 2014
SGIF CUP Nov 2014 22. - 23. nov 2014
Cool Kids Cup 31. okt 2014 - 31. mar 2015
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - 7. sep 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - 17. aug 2014
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - 10. aug 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
Jyske Bank / LSF Stævne 30. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
BK Friheden indestævne 1. - 2. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
Midtsjællands cup 2014 31. jan - 2. feb 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - 15. dec 2013
OK/LSF stævne 24. nov 2013
Vibes Malerfirmacup 1 16. - 17. nov 2013
Gladsaxe Cup 15. - 17. nov 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2013 - 31. mar 2014
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Brøndby IF Micro Sommer Cup 2013 14. - 15. sep 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
SEGMENT CUP 2013 17. - 18. aug 2013
SGIF Sankt Hans Stævne 2013 22. jun 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
GHB Jubilæumscup 2. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
Ølholm Cup - C-stævne
13. - 14. jan 2018
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Greve Goal Show 2018
10. - 11. feb 2018
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2018
6. - 14. jan 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
HEI MINICUP 2018
6. - 14. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018
12. - 14. jan 2018
Penge-& Hyggestævne, Undløse Cup - på store mål
6. - 7. jan 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne
3. mar 2018
Sparekassen Thy Cup 2018
5. - 7. jan 2018
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
18. - 19. aug 2018
Ikast Cup 2018
29. jun - 1. jul 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018
17. feb 2018
Vejen Trolde Cup
1. - 3. jun 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018
20. jan 2018
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2018
3. - 4. feb 2018
Skamby Cup
14. jan 2018
BTA Jule Cup
27. - 28. dec
Sydmors If s julestævne 2017 Herre + ungdom:Mål2x5
28. - 29. dec
Dahl Pedersen Cup 2017
16. - 17. dec
Halsnæsmesterskabet 2017
27. - 30. dec
ØSTERBRO JULE CUP
27. - 28. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
B1909 Combi Cup 2018
2. - 4. feb 2018
spar nord cup 2017 Kvinder
28. dec
Skærbæk Open 2017
25. - 29. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
27. dec
Følg Staevner.dk på Twitter