Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Billund IF

Klubnavn: Billund IF
Forkortelse:
Adresse: Kærvej 501
Postnrby: 7190 Billund
Land: Danmark
Webadresse: www.billund-if.dk
Webadresse: www.billundfodbold.dk

Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Billund IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Billund IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Billund IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Billund IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Billund IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Billund IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Billund IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Billund IF. Ønsker Billund IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Billund IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
24SEVENS YOUTH CUP BILLUND 10. - 12. jun 2016

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Boys Indoor Cup Marts 2018 9. - 11. mar 2018
Bilka Cup 17. - 18. feb 2018
Sparekassen Fyn Cup 2018 20. - 21. jan 2018
Nordea Cup 2018, Give 5. - 7. jan 2018
NRUI Julestævne 2016 27. - 30. dec 2017
Sparekassen Bredebro Cup 15. - 17. dec 2017
Eniig - Skals Cup 2017 18. - 26. nov 2017
BIF CUP 2017 B/C stævne 18. - 19. nov 2017
Munkebo Cup 17. - 19. nov 2017
FCM SAMFUND Støttecup 3. af 4 17. - 19. nov 2017
Bramdrupdam Cup 2017 10. - 19. nov 2017
VEJEN CUP 2017 22. - 24. sep 2017
Rasmus Klumps pandekagestævne 27. aug 2017
Middelfart Sparekasse Cup 2017 21. maj 2017
LotraCup 2017 - Piger 26. mar 2017
Brunmose Cup Ødsted 2017 11. - 12. mar 2017
Simon Kjær Cup 3. - 5. mar 2017
Phønix Cup 26. feb 2017
Løgstrup Pokal CUP 2017 - U10 + U12 - FÅ PLADSER 19. feb 2017
Bilka Cup 18. - 19. feb 2017
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2017 28. - 29. jan 2017
ØLHOLM CUP 2017 28. - 29. jan 2017
Tresu CUP 1 27. - 29. jan 2017
TPI REMA1000 CUP 2017 21. - 22. jan 2017
REMA 1000 SIF Cup 13. - 15. jan 2017
Gorms Cup 2017 13. - 15. jan 2017
HORSENS INDOOR 2017 13. - 15. jan 2017
Nordea Cup 2017, Give 6. - 8. jan 2017
Hansen / Nissen Cup 2016 27. - 30. dec 2016
Marienlyst Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
B1909 Kreafunk Cup 2016 9. - 11. dec 2016
Thyras Cup 2016 25. - 27. nov 2016
Jyske Bank Cup 2016, VRI indestævne 19. - 20. nov 2016
Bramdrupdam Cup 2016 11. - 20. nov 2016
Dansk Isolering Cup 2016 5. - 6. nov 2016
Safari Fodbold Cup 2016 25. sep 2016
VEJEN CUP 2016 23. - 25. sep 2016
Rasmus Klumps pandekagestævne 28. aug 2016
Lunderskov MiniCup 13. aug 2016
VB Drenge Cup 2016 26. jun 2016
24SEVENS YOUTH CUP BILLUND 10. - 12. jun 2016
Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup 3. apr 2016
Sportmaster & Simon Kjær Cup 26. - 28. feb 2016
Bilka Cup 20. - 21. feb 2016
Sportigan Skjern Cup 6. feb 2016
Holmris + Flexform Cup 6. - 7. feb 2016
ØLHOLM CUP 2016 31. jan - 7. feb 2016
ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2016 30. - 31. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
TRESU CUP MINI stævne 16. - 17. jan 2016
Gorms Cup 8. - 10. jan 2016
Horsens FS cup 2016 8. - 10. jan 2016
Hansen / Nissen Cup 2015 27. - 30. dec 2015
NRUI Julestævne 2015 27. - 30. dec 2015
Energi midt julecup 27. - 30. dec 2015
Ikast drengenes julestævne 20. dec 2015
SPARKRON/SPORTMASTER CUP 18. - 20. dec 2015
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - 13. dec 2015
ALLESØ CUP 2015 27. - 29. nov 2015
TRESU CUP 14. - 29. nov 2015
BIF CUP 2015 B/C stævne 14. - 15. nov 2015
Spar Nord Cup 2015 13. - 22. nov 2015
SPORT 24 Horsens Cup 2015 30. okt - 1. nov 2015
BGIF Jubilæums-Cup 2015 5. - 6. sep 2015
Rasmus Klumps pandekagestævne 30. aug 2015
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2015 16. aug 2015
VB Pige Cup 27. jun 2015
FÆNGSLET STREET 30. - 31. maj 2015
BIF CUP 3-Bold 21. - 22. feb 2015
Simon Kjær - Diadora Cup 20. - 22. feb 2015
Bilka Cup 14. - 15. feb 2015
VSF Indendørsstævne v Vejle 2015 (ABC) 17. - 18. jan 2015
Gorms Cup 9. - 11. jan 2015
Gorms Cup 2015 9. - 11. jan 2015
Nordea Cup 2015, Give 3. - 4. jan 2015
NRUI Julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
NRUI Julestævne 2013 27. - 30. dec 2014
Landbobank Skjern Cup 2014 20. dec 2014
Marienlyst Cup 2014 19. - 21. dec 2014
SPAKRON/SPORTSMASTER CUP 19. - 21. dec 2014
Wunderelf julecup 14. dec 2014
Vildbjerg Cup Indoor 2014 13. - 14. dec 2014
Thyras Cup 2014 29. - 30. nov 2014
BIF CUP 3-Bold 22. - 23. nov 2014
Tresu Cup 2014 - Weekend 21. - 22. - 23. november 21. - 23. nov 2014
Spar Nord Cup 2014 14. - 23. nov 2014
Fleggaard Cup 2014 1. - 2. nov 2014
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 18. - 26. okt 2014
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2014 17. aug 2014
Dalum Pige Cup 2014 for U8-U16 piger 31. maj - 8. jun 2014
BIF CUP 3-Bold 22. - 23. feb 2014
Smede Cup 14. - 16. feb 2014
Fortuna Sport Direct Cup 2014 14. - 16. feb 2014
Sportmaster Cup - Munkebo 2014 7. - 8. feb 2014
ØLHOLM CUP 2014 1. - 2. feb 2014
HIF CUP 2014 31. jan - 2. feb 2014
Uhre Ungdomscup 25. - 26. jan 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
Gorms Cup 10. - 12. jan 2014
Nordea Cup 2014, Give 4. - 5. jan 2014
Hansen / Nissen Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Hummel Sportigan Cup 2013 29. - 30. nov 2013
Spar Nord Cup - Fraugde 29. nov - 1. dec 2013
BIF CUP 3-Bold 23. - 24. nov 2013
Landbobank Skjern Cup 2013 17. nov 2013
BIF CUP 2013 16. - 17. nov 2013
Landbobank Skjern Cup 2013 16. nov 2013
Fortuna Sydbank Cup 2013 25. - 27. okt 2013
VIF Fodbold Cup '13 25. - 27. okt 2013
Løsning IF Cup 17. aug 2013
Dalum Pige Cup U11, U12 & U13 18. - 20. maj 2013
Stadium Cup - ØSVN IF 9. - 10. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Fregat Cup 2018
7. - 9. sep
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
Tornby Cup
21. - 23. sep
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Tornby Cup
21. - 23. sep
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
Fregat Cup 2018
7. - 9. sep
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Følg Staevner.dk på Twitter