Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Langå Idrætsklub

Klubnavn: Langå Idrætsklub
Forkortelse: LIK
Adresse: Skovlystvej 9 A
Postnrby: 8870 Langå
Land: Danmark
Webadresse: www.langaa-ik.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Langå Idrætsklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Langå Idrætsklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Langå Idrætsklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Langå Idrætsklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Langå Idrætsklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Langå Idrætsklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Langå Idrætsklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Langå Idrætsklub. Ønsker Langå Idrætsklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Langå Idrætsklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Langå IK Classic 2016 7. feb 2016
Langå IK Classic 2015 8. feb 2015
Langå nytårsbold 2014 2. feb 2014
Langå nytårsbold 5. feb 2012
Brejnholts TømmerHandel Cup 8. jan 2012

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Sparkron Ulvehøj Cup 2019 4. - 13. jan 2019
Dansk Revision Cup 2018 27. - 29. dec
KLUBPARTNER CUP 14. - 16. dec 2018
BIF CUP 3-Bold 24. - 25. nov 2018
Fårvang Cup 16. - 25. nov 2018
DBU 3-Bold Tour Brædstrup IF 2. sep 2018
HSK CUP - HADSTEN 2018 30. jun - 1. jul 2018
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018 9. - 11. mar 2018
Dansk Revisions Cup 2018 17. - 18. feb 2018
Løgstrup Pokal Cup 2018 - FÅ PLADSER 26. jan - 4. feb 2018
Sparkron Ulvehøj Cup 2018 5. - 14. jan 2018
Kjellerup IF julecup 27. - 30. dec 2017
Nykredit Nissecup 2017 i Houlkær 15.-17. december 15. - 17. dec 2017
Multiforum Cup 2017 8. - 10. dec 2017
ENIIG Fårvang Cup 23. - 26. nov 2017
Langå Sparekasse Cup - ungdom 18. - 19. nov 2017
Langå Sparekasse Cup - Oldboys 17. nov 2017
VEJEN CUP 2017 22. - 24. sep 2017
Jyske 3-bold Storstævne, Viborg Nørremarken 10. sep 2017
NMT-BYENS CUP 2017 24. - 25. jun 2017
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2017 10. - 11. jun 2017
Allingåbro Ungdoms Cup 2017 3. - 12. mar 2017
Dansk Revision CUP 2017 18. - 19. feb 2017
Ulbjerg IF Cup 2017 13. - 15. jan 2017
Møllehøj Indoor 2017 6. - 8. jan 2017
Sparkron Ulvehøj Cup 2017 28. dec 2016 - 8. jan 2017
Sportigan Julecup 2016 17. - 18. dec 2016
SPARKRON/KLUBPARTNER CUP 16. - 18. dec 2016
Sport 24 Cup 23. nov - 4. dec 2016
Jyske Bank Cup 2016, VRI indestævne 19. - 20. nov 2016
Langå Sparekasse Cup - ungdom 19. - 20. nov 2016
Eniig Fårvang Cup 18. - 27. nov 2016
Langå Sparekasse Cup - Oldboys 18. nov 2016
Fortuna Sydbank Cup 2016 29. - 30. okt 2016
McDonalds Paderup Cup 2016 27. aug 2016
NMT CUP 2016 25. - 26. jun 2016
Claus Hvass EM Cup 18. - 19. jun 2016
Silkeborgmesterskabet 2016 14. - 15. maj 2016
BlicherCup 2016 14. maj 2016
Djurslands Bank og Dagli brugs cup 2016 4. - 13. mar 2016
Dansk Revision CUP 2016 20. - 21. feb 2016
BMK CUP - DJS 29. jan - 7. feb 2016
HORSENS INDOOR 2016 23. - 24. jan 2016
Møllehøj Indoor 2016 8. - 10. jan 2016
Sparkron Ulvehøj Cup 2016 2. - 10. jan 2016
Energi midt julecup 27. - 30. dec 2015
multiforum cup 11. - 13. dec 2015
BlicherCup 2015 Indendørs 27. - 28. nov 2015
Energi Midt Fårvang Cup 2015 20. - 29. nov 2015
Langå Sparekasse Cup - Oldboys 20. nov 2015
Langå Sparekasse Cup - Ungdom 15. - 21. nov 2015
Jutlander Bank Cup 2015 13. - 15. nov 2015
Champions-League Vinter 31. okt 2015 - 10. apr 2016
Afsluttende 8-mands stævne Søndermarken IK 10. okt 2015
Kløverby By CUP 2015 6. sep 2015
DGI CUP Overlund GF 13. jun 2015
EnergiMidt cup - Vellev 13. jun 2015
Kom i Form - Vellev IF 25. apr 2015
Fodboldstævne i Midtpunktet, Skødstrup 28. - 29. mar 2015
Djurslandsbank og Dagli`brugs Cup 2015 6. - 15. mar 2015
Vestjysk bank cup 2015 14. - 15. feb 2015
Fortuna Vinterferie Cup 2015 13. - 15. feb 2015
Langå IK Classic 2015 8. feb 2015
Sportigan Kolind Cup 6. - 15. feb 2015
VFF Cup 2015 23. jan - 1. feb 2015
BMK CUP - DJS 23. jan - 1. feb 2015
Fyrkat Cup 2015 23. - 25. jan 2015
Møllehøj Indoor 2015 9. - 11. jan 2015
Sparkron Ulvehøj Cup 2015 3. - 11. jan 2015
Energi midt julecup 27. - 30. dec 2014
Fortuna Jule Cup 2014 20. - 21. dec 2014
Fårvang Cup 2014 28. - 30. nov 2014
NES cup 2014, VRI indestævne 15. - 16. nov 2014
Langå Sparekasse Cup - Oldboys 14. nov 2014
Langå Sparekasse Cup - Ungdom 8. - 9. nov 2014
Jutlander Bank Cup 2014 7. - 16. nov 2014
Fortuna Sydbank Cup 2014 24. - 26. okt 2014
Din Tøjmand Claus Hvass Cup 28. sep 2014
McDonalds Paderup Cup 2014 30. aug 2014
Blicher Cup 2014 21. jun 2014
Mazda/Suzuki Randers&Auning - åbne mesterskaber 24. - 25. maj 2014
Djurslandsbank og Dagli`brugs Cup 2014 7. - 16. mar 2014
Fortuna Sport Direct Cup 2014 14. - 16. feb 2014
Langå nytårsbold 2014 2. feb 2014
Claus Hvass Indoor Cup 2. feb 2014
Møllehøj Indoor 2014 10. - 12. jan 2014
Sparkron Ulvehøj Cup 2014 3. - 12. jan 2014
Super Brugsen - OK Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Allingåbro Cup 2013 20. - 21. dec 2013
Energi Midt Fårvang Cup 2013 23. nov - 1. dec 2013
Langå Sparekasse Cup - Senior/Old Boys 15. - 16. nov 2013
Langå Sparekasse Cup - Ungdom 8. - 10. nov 2013
VSF Cup 2013 20. - 22. sep 2013
Mc Donalds Paderup Cup 2013 24. aug 2013
Djurs Sommerland Fodbold Cup 9. juni 9. jun 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Solrød Meny Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter