Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Hadsund Boldklub

Klubnavn: Hadsund Boldklub
Forkortelse: HB
Adresse: Stadionvej 29
Postnrby: 9560 Hadsund
Land: Danmark
Webadresse: www.hadsundboldklub.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Hadsund Boldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Hadsund Boldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Hadsund Boldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Hadsund Boldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Hadsund Boldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Hadsund Boldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Hadsund Boldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Hadsund Boldklub. Ønsker Hadsund Boldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Hadsund Boldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Nilfisk-Spar Nord Cup 2018 19. - 21. jan 2018
Football Talent Trophy 2017 - U12 27. - 29. okt 2017
Spar Nord Cup Hadsund 26. aug 2017
Nilfisk-Toyota Hadsund Cup 2017 20. - 22. jan 2017
Spar Nord Cup Hadsund 27. aug 2016
Nilfisk-Cup 2016 15. - 17. jan 2016
Spar Nord Cup Hadsund 29. aug 2015
Nilfisk/Alto-Cup 2015 16. - 18. jan 2015
Nilfisk/Alto-Cup 2014 17. - 19. jan 2014
SparNord & Fårup Sommerland SommerCup 2013 15. jun 2013
SparNord & Fårup Sommerland SommerCup 2013 17. apr 2013
Nilfisk/Alto-Cup 2013 18. - 20. jan 2013
SparNord & Fårup Sommerland SommerCup 2012 30. jun 2012
Nilfisk/Alto-Cup 2012 13. - 15. jan 2012
SparNord SommerCup 2011 i Hadsund 11. - 12. jun 2011

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Jutlander Bank cup 23. - 24. jun 2018
SUNCHARTER Landsby-cup 2018 23. - 24. jun 2018
Zebra Cup 2018 2. jun 2018
Dall-Ferslev IF's Spar Nord Cup 2018 21. - 22. apr 2018
Jutlander Bank Cup 2018 2. - 4. mar 2018
Rema 1000 Cup 2018 27. - 28. jan 2018
BMK CUP - DJS 26. jan - 4. feb 2018
Nilfisk-Spar Nord Cup 2018 19. - 21. jan 2018
Terndrup Cup 13. jan 2018
Rema 1000 Pigecup i Mariager 16. dec 2017
Multiforum Cup 2017 8. - 10. dec 2017
Eniig - Skals Cup 2017 18. - 26. nov 2017
Jutlander Bank Cup 2017 3. - 12. nov 2017
Football Talent Trophy 2017 - U12 27. - 29. okt 2017
Spar Nord Cup Hadsund 26. aug 2017
Jutlander Bank Cup 24. - 25. jun 2017
SUNCHARTER Landsby-cup 2017 24. - 25. jun 2017
Kiwi Cup Rosendal 2017 Spar Cup 21. maj 2017
BlicherCup 2017 6. maj 2017
Dall/Ferslev IF's Spar Nord Cup 2017 22. - 23. apr 2017
Assens Cup 2017 18. mar 2017
U10 Drenge B/C træningsstævne 18. mar 2017
U10 Pige Cup i Skørping 4. mar 2017
Jutlander Bank Cup 2017 3. - 5. mar 2017
Nilfisk-Toyota Hadsund Cup 2017 20. - 22. jan 2017
BlicherCup 2016 Indendørs 3. - 4. dec 2016
Jutlander Bank Cup 2016 4. - 13. nov 2016
SHI Cup 2016 (U5 - U10) 9. okt 2016
INTERSPORT SPORT DRESS CUP, STORVORDE 18. sep 2016
Spar Nord Cup Hadsund 27. aug 2016
Nordjyske Bank Cup Brønderslev 13. - 14. aug 2016
Jutlander Bank Cup 25. - 26. jun 2016
Kiwi Cup Rosendal 2016 29. maj 2016
ZEBRA CUP 2016 21. maj 2016
Ræven Cup 14. - 15. maj 2016
BlicherCup 2016 14. maj 2016
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup 30. apr - 1. maj 2016
TRIF Cup kunstgræs U11 og U12 2. - 3. apr 2016
Djurslands Bank og Dagli brugs cup 2016 4. - 13. mar 2016
Jutlander Bank Cup 2016 26. - 28. feb 2016
Viborg F.F. Vintercup 2016 15. - 17. feb 2016
Vestergaard Biler Cup 6. - 7. feb 2016
Futsal U8-U9-U10-U11-U12 30. jan 2016
NBK Cup 2016 Indendørs 29. - 31. jan 2016
BMK CUP - DJS 29. jan - 7. feb 2016
Nilfisk-Cup 2016 15. - 17. jan 2016
Ulbjerg IF Cup 2016 8. - 10. jan 2016
Sparkron Ulvehøj Cup 2016 2. - 10. jan 2016
Ikast drengenes julestævne 20. dec 2015
U9 Tøze Cup 12. dec 2015
multiforum cup 11. - 13. dec 2015
BlicherCup 2015 Indendørs 28. - 29. nov 2015
Jutlander Bank Cup 2015 13. - 15. nov 2015
Afsluttende 8-mands stævne Søndermarken IK 10. okt 2015
Vejgaard Efterårscup 2015 10. - 11. okt 2015
Jutlander Bank Cup 2015 12. - 13. sep 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
Spar Nord Cup Hadsund 29. aug 2015
Vendsyssel Cup 2015 23. aug 2015
jutlander cup 9. aug 2015
VB Drenge Cup 2015 28. jun 2015
Jutlander Bank Cup 20. - 21. jun 2015
Kiwicup Rosendal 31. maj 2015
BlicherCup 2015 23. maj 2015
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup 1. - 3. maj 2015
Dall/Ferselv IF's Spar Nord Cup 2015 18. - 19. apr 2015
Jutlander Bank Cup 2015 20. - 22. feb 2015
Vestergaard Biler Cup 13. - 15. feb 2015
Estate Cup Lystrup INDE 2015 31. jan - 1. feb 2015
VFF Cup 2015 23. jan - 1. feb 2015
Fyrkat Cup 2015 23. - 25. jan 2015
Nilfisk/Alto-Cup 2015 16. - 18. jan 2015
Havndal CUP 10. - 11. jan 2015
Sparkron Ulvehøj Cup 2015 3. - 11. jan 2015
Terndrup Cup 2015 2. - 11. jan 2015
Wunderelf julecup 14. dec 2014
DGI Futsal - Randers Kommunemesterskaber 13. dec 2014
BlicherCup indendørs 2014 6. - 7. dec 2014
NES cup 2014, VRI indestævne 15. - 16. nov 2014
EnergiMidt - Skals Cup 2014 14. - 23. nov 2014
BlicherCup indendørs 2014 14. - 22. nov 2014
Jutlander Bank Cup 2014 7. - 16. nov 2014
Fortuna indestævne på stor bane 1. nov 2014
Vejgaard Efterårscup 2014 11. - 12. okt 2014
Mr. Boston / N.F-Furs 5. okt 2014
McDonalds Paderup Cup 2014 30. aug 2014
RKG Cuppen 2014 9. - 10. aug 2014
Blicher Cup 2014 21. jun 2014
Jutlander Bank Cup 21. - 22. jun 2014
Spar Nord Landsby-cup 2014 21. - 22. jun 2014
ZEBRA CUP 2014 25. maj 2014
Mazda/Suzuki Randers&Auning - åbne mesterskaber 24. - 25. maj 2014
Kiwicup Rosendal 11. maj 2014
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup 26. - 27. apr 2014
Fyrkat Cup 2014 28. feb - 2. mar 2014
Sparekassen Himmerland Cup 2014 21. - 23. feb 2014
Vestergaard Biler Cup 15. - 16. feb 2014
Fortuna Sport Direct Cup 2014 14. - 16. feb 2014
Viborg F.F. Vintercup 2014 11. - 13. feb 2014
Claus Hvass Indoor Cup 2. feb 2014
Nilfisk/Alto-Cup 2014 17. - 19. jan 2014
Terndrup Cup 2014 4. - 11. jan 2014
Sparkron Ulvehøj Cup 2014 3. - 12. jan 2014
Julestævne Støvring IF Fodbold 27. - 30. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Spar Nord Cup 2013 1. dec 2013
Vildmose CUP 2013 30. nov - 15. dec 2013
Hummel Sportigan Cup 2013 29. - 30. nov 2013
Klejtrup Energimidt cup 29. nov - 1. dec 2013
Blichercup 2013 15. - 17. nov 2013
Danske Bank Cup 2013 25. - 27. okt 2013
Fortuna Sydbank Cup 2013 25. - 27. okt 2013
Vejgaard Efterårscup 2013 12. - 13. okt 2013
SydbankCup 2013 7. - 8. sep 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
Krone cup 2013 29. - 30. jun 2013
Sparekassen Himmerland cup 22. - 23. jun 2013
Spar Nord Landsby-cup 2013 22. - 23. jun 2013
SparNord & Fårup Sommerland SommerCup 2013 15. jun 2013
Kiwicup Rosendal 5. maj 2013
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårs cup 27. - 28. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
Sparekassen Himmerland Cup 2013 22. - 24. feb 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter