Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Kolding Boldklub

Klubnavn: Kolding Boldklub
Forkortelse: KB
Adresse: Mosevej 1
Postnrby: 6000 Kolding
Land: Danmark
Webadresse: www.1919.dk
Webadresse: www.kolding-boldklub.dk/

Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Kolding Boldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Kolding Boldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Kolding Boldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Kolding Boldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Kolding Boldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Kolding Boldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Kolding Boldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Kolding Boldklub. Ønsker Kolding Boldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Kolding Boldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Champions League VinterCup 13/14 - JYLLAND + FYN 25. okt 2013 - 31. mar 2014
KBCUP 2012 3. - 4. nov 2012
KBCUP BYGMA 27. - 28. feb 2010

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Sanderum Cup 1.-2- december 2018 1. - 2. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2018 23. - 25. nov
Thyras Cup 2018 23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18 17. - 18. nov 2018
Bramdrupdam Cup 2018 10. - 17. nov 2018
Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne 8. sep 2018
AutoPartner Cup 2018 8. sep 2018
Kløverby Cup 2018 2. sep 2018
Pandekage Cup 26. aug 2018
Lunderskov MiniCup 2018 18. aug 2018
B67 Sommerstævne 2018 11. aug 2018
Lunderskov Cup 10. - 12. aug 2018
Taulov Autoværksted Sommer Cup 2018 23. jun 2018
VB Cup 2018 23. - 24. jun 2018
Ølsted Cup 2018 16. jun 2018
Hinnerup Mini Cup 2018 - med pokaler 10. jun 2018
Mini VM 2018 - SUB Sønderborg 9. - 10. jun 2018
Dalby Mølle Pokal 2018 2. - 3. jun 2018
VBI Cup 26. maj 2018
Spar Nord Cup 2018 19. maj 2018
Bramdrupdam Cup 2018 12. - 13. maj 2018
Ikast KFUM Pigecup 2018 5. maj 2018
Cafax Cup 28. apr 2018
Dalum IF Nordea Cup 18. mar 2018
Girls Indoor Cup Marts 2018 16. - 17. mar 2018
LotraCup 2018 10. - 11. mar 2018
Brunmose Cup Ødsted 2018 3. - 4. mar 2018
Bilka Cup 17. - 18. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Tresu CUP 27. jan - 4. feb 2018
LGF Cup 2018 26. - 28. jan 2018
Indoor LiGA CUP 2018 U8 og U9 12. - 14. jan 2018
Gorms Cup 2018 12. - 14. jan 2018
REMA 1000 SIF Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Nordea Cup 2018, Give 5. - 7. jan 2018
Hansen / Nissen Cup 2017 27. - 30. dec 2017
NRUI Julestævne 2017 27. - 30. dec 2017
Middelfart Sparekasse Julecup 27. - 30. dec 2017
NRUI Julestævne 2016 27. - 30. dec 2017
Baba`s Pizza CUP 2017 16. dec 2017
Marienlyst Cup 2017 15. - 17. dec 2017
Sparekassen Bredebro Cup 15. - 17. dec 2017
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold 9. - 10. dec 2017
Thyras Cup 2017 24. - 26. nov 2017
Løjt IF Cup 2017 24. - 26. nov 2017
Fedets Cup 2017, VRI indestævne 18. - 19. nov 2017
Select Grænsecup 2017 17. - 19. nov 2017
Høje Kolstrup Stævne 2017 17. - 19. nov 2017
Dalum Multi Cup - Piger 11. - 12. nov 2017
Bramdrupdam Cup 2017 10. - 19. nov 2017
Baren Cup 2017 Odense 5. nov 2017
U13 Young Guns Elite Cup 29. sep - 1. okt 2017
BJERT CUP 9. sep 2017
Rasmus Klumps pandekagestævne 27. aug 2017
FC Horsens Pokal Cup 26. - 27. aug 2017
Lunderskov MiniCup 19. aug 2017
Lunderskov Cup 12. - 13. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
Jyske 3-bold Storstævne, Kolding IF 10. jun 2017
Dalby Mølle Pokal 2017 9. - 11. jun 2017
VEJEN CUP 2017 26. - 28. maj 2017
Bramdrupdam Cup 2017 26. - 28. maj 2017
Middelfart Sparekasse Cup 2017 21. maj 2017
U8 pige & U9/10 pige Medalje stævne 20. maj 2017
Vinding Cup 2017 12. maj 2017
IKAST KFUM Pigecup 2017 6. maj 2017
LotraCup 2017 - Piger 26. mar 2017
LotraCup 2017 - Drenge 18. - 19. mar 2017
Ubberud Girls Indoor Cup Marts 2017 11. - 12. mar 2017
Brunmose Cup Ødsted 2017 11. - 12. mar 2017
Bilka Cup 18. - 19. feb 2017
Dansk Revision CUP 2017 18. - 19. feb 2017
Fynske Bank Cup 2017 11. - 12. feb 2017
FLEXA CUP 2017 11. - 12. feb 2017
Tarup Vvs Cup V.Søren Rasmussen 5. feb 2017
REMA 1000 Mini SIF Cup 4. - 5. feb 2017
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
Tresu CUP 2 3. - 5. feb 2017
ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2017 28. - 29. jan 2017
SINE Cup 2017 28. - 29. jan 2017
Fed Fodbold Fredag 27. Januar U12 27. jan 2017
Hellebjerg Cup 14. - 15. jan 2017
REMA 1000 SIF Cup 13. - 15. jan 2017
Åbne Århus Mesterskab i indendørs fodbold 2017 8. - 22. jan 2017
Sportmaster cup 2017 6. - 8. jan 2017
Nordea Cup 2017, Give 6. - 8. jan 2017
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
Hansen / Nissen Cup 2016 27. - 30. dec 2016
Marienlyst Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Sparekassen Bredebro Cup 16. - 18. dec 2016
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
Sanderum Cup 2016 B/C stævne 3. - 4. dec 2016
B1913 CUP 2. - 4. dec 2016
Thyras Cup 2016 25. - 27. nov 2016
Fed Fodbold Fredag 25. November U12 25. nov 2016
Select Grænsecup 2016 18. - 20. nov 2016
Dalum Multi Cup 2016 - U8 til U11 12. - 13. nov 2016
Bramdrupdam Cup 2016 11. - 20. nov 2016
Fortuna Sydbank Cup 2016 29. - 30. okt 2016
Safari Fodbold Cup 2016 25. sep 2016
BJERT CUP 10. sep 2016
Rasmus Klumps pandekagestævne 28. aug 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
Lunderskov MiniCup 13. aug 2016
VB Drenge Cup 2016 26. jun 2016
VB Pige Cup 25. jun 2016
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2016 18. - 19. jun 2016
DGI Engum Cup 11. - 12. jun 2016
Bramdrupdam GIF U10 11. jun 2016
24SEVENS YOUTH CUP BILLUND 10. - 12. jun 2016
Dalby Mølle Pokal 2016 4. - 5. jun 2016
Mini EM 2016 - SUB Sønderborg 4. - 5. jun 2016
Vejen CUP 2016 3. - 5. jun 2016
BGIF Cup 2016 28. maj 2016
LotraCup 2016 - Piger 19. mar 2016
BGIF U12 Futsal cup 13. mar 2016
Brunmose Cup Ødsted 12. mar 2016
Ubberud Indoor Cup 2016 12. - 13. mar 2016
Hjem-IS Cup 3-bold 28. feb 2016
Dansk Revision CUP 2016 20. - 21. feb 2016
Bilka Cup 20. - 21. feb 2016
SSK 3-bold cup 2016 13. feb 2016
Fed Fodboldfredag for Piger U10 & U11 5. feb 2016
REMA 1000 Mini SIF Cup 30. - 31. jan 2016
Egif CUP 2016 23. - 31. jan 2016
TRESU CUP MINI stævne 16. - 17. jan 2016
B1909 U12 Indefodboldstævne 16. jan 2016
Dybbøl Cup 2016 15. - 17. jan 2016
REMA 1000 SIF Cup 9. - 10. jan 2016
Hansen / Nissen Cup 2015 27. - 30. dec 2015
NRUI Julestævne 2015 27. - 30. dec 2015
Sportigan cup 2015 19. - 20. dec 2015
Sportigan Julecup 2015 19. - 20. dec 2015
Sparekassen Bredebro Cup 18. - 20. dec 2015
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - 13. dec 2015
Morud INTERSPORT Cup 2015 4. - 6. dec 2015
Thyras Cup 2015 28. - 29. nov 2015
TRESU CUP 14. - 29. nov 2015
Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11 14. - 15. nov 2015
Spar Nord Cup FUTSAL 2015 13. nov 2015
Spar Nord Cup 2015 13. - 22. nov 2015
Løjt IF Cup 2015 31. okt - 1. nov 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 17. - 25. okt 2015
Løsning IF Drenge Cup 12. sep 2015
BGIF Jubilæums-Cup 2015 5. - 6. sep 2015
Rasmus Klumps pandekagestævne 30. aug 2015
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2015 16. aug 2015
Super Brugs Cup 2015 7. - 9. aug 2015
VB Drenge Cup 2015 28. jun 2015
VB Pige Cup 27. jun 2015
123LAGERSALG - DGI CUP 21. jun 2015
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2015 20. - 21. jun 2015
DGI Engum Cup 14. jun 2015
BGIF U9 13. - 14. jun 2015
SHIF CUP 6. jun 2015
Dalby Mølle Pokal 30. - 31. maj 2015
FÆNGSLET STREET 30. - 31. maj 2015
Jyske 3-bold Storstævne, Fredericia 17. maj 2015
Fynske Bank Cup 14. maj 2015
Vinding Cup 2015 1. maj 2015
Lotra Cup 2015 Piger 15. mar 2015
Bager From CUP '15 7. mar 2015
ØSVN IF /Sportigan Egtved Indestævne 2015 21. - 22. feb 2015
B1913 CUP 20. - 22. feb 2015
Bilka Cup 14. - 15. feb 2015
Mini SIF Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
B1909 Combi Cup 2015 30. jan - 1. feb 2015
Futsalstævne i Ejstrupholm 25. jan 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
SIF Cup 2015 16. - 18. jan 2015
Tresu Cup "Mini" 10. - 11. jan 2015
Næsby Cup 2015 2. - 4. jan 2015
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
SUF´s Julestævne 2014 27. - 29. dec 2014
Sportigan Julecup 2014 20. - 21. dec 2014
Marienlyst Cup 2014 19. - 21. dec 2014
SPAKRON/SPORTSMASTER CUP 19. - 21. dec 2014
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold 13. - 14. dec 2014
Kolding IF Futsalstævne 13. dec 2014
Morud INTERSPORT Cup 2014 5. - 7. dec 2014
Thyras Cup 2014 29. - 30. nov 2014
Tresu Cup 2014 - Weekend den 28. - 29. - 30. novem 28. - 30. nov 2014
Tresu Cup 2014 - Weekend 21. - 22. - 23. november 21. - 23. nov 2014
Fleggaard Select Grænsecup 21. - 23. nov 2014
Spar Nord Cup 2014 14. - 23. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
Fleggaard Cup 2014 1. - 2. nov 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 18. - 26. okt 2014
Afsluttende 8-mands stævne Søndermarken IK 11. okt 2014
VSF Cup 2014 19. - 21. sep 2014
Bjert Cup 13. - 14. sep 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2014 17. aug 2014
GRØN START 2014 17. aug 2014
VB Drenge Cup 2014 29. jun 2014
VB Pige Cup 28. jun 2014
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 21. - 22. jun 2014
M-Sport / BUF Horsens Outdoor 2014 14. - 15. jun 2014
Dalby Mølle Pokal 2014 14. - 15. jun 2014
Ølsted Cup 2014 14. jun 2014
Mini VM 2014 - SUB Sønderborg 14. - 15. jun 2014
Dalum Pige Cup 2014 for U8-U16 piger 31. maj - 8. jun 2014
BGIF U8 25. maj 2014
BGIF Cup 2014 24. maj 2014
Odense Renovations Cup 2014 17. - 18. maj 2014
Vinding CUP 2014 16. maj 2014
Lotra Cup 2014 Piger 9. mar 2014
Løjt IF Cup 3-Bold 8. - 9. mar 2014
Home Erhverv Ministævne U8-U10 2014 8. mar 2014
Trailergaarden-Gantrup Cup 2014 7. - 9. mar 2014
ØSVN IF - Indestævne 1. - 2. mar 2014
ØLHOLM CUP 2014 1. - 2. feb 2014
DGI Pigestævner 1. feb 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
Spar Nord Bank EGIF CUP 2014 - Få pladser tilbage 24. - 26. jan 2014
SIF Cup 2014 17. - 19. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 2. WEEKEND 17. - 19. jan 2014
Gorms Cup 10. - 12. jan 2014
Hansen / Nissen Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Vinding SF IndeCup 2013 14. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Thyras Cup 2013 30. nov - 1. dec 2013
Hummel Sportigan Cup 2013 29. - 30. nov 2013
B1913 indestævne 29. nov - 1. dec 2013
Spar Nord Cup - Fraugde 29. nov - 1. dec 2013
BIF CUP 3-Bold 23. - 24. nov 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
B1909 Indefodboldstævne 2013 15. - 17. nov 2013
Kolding Kunstgræs Cup 2013 10. nov 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
Champions League VinterCup 13/14 - JYLLAND + FYN 25. okt 2013 - 31. mar 2014
VIF Fodbold Cup '13 25. - 27. okt 2013
Fortuna Sydbank Cup 2013 25. - 27. okt 2013
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 20. - 27. okt 2013
VSF Cup 2013 20. - 22. sep 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
Martinsen cup 24. - 25. aug 2013
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2013 16. - 17. aug 2013
VB Pige Cup 29. jun 2013
ØSVN IF Sommerstævne 16. jun 2013
M-Sport / BUF Horsens Outdoor 2013 1. - 2. jun 2013
Dalby Mølle Pokal 2013 1. - 2. jun 2013
Madsby Pige Cup 2013 31. maj - 2. jun 2013
Løjt Open 25. maj 2013
Dalum Pige Cup U11, U12 & U13 18. - 20. maj 2013
BGIF CUP 2013 18. maj 2013
Dalum Pige Cup U9 & U10 4. maj 2013
Mini-Champions League i Dybbøl 2013 27. apr 2013
FLEGGAARD/CAFAX CUP 27. apr 2013
Vinding SF Cup 26. apr 2013
Home Erhverv Ministævne U6 og U7 23. mar 2013
HELLAS Sydbank Cup 16. - 17. mar 2013
Stadium Cup - ØSVN IF 9. - 10. mar 2013
DybbølCup 1. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
AGF CUP 2019
19. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
AGF CUP 2019
19. - 21. apr 2019
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Følg Staevner.dk på Twitter